×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Ideju festivāls “Māksla un ekonomika”

Foto - stock.xchngFoto - stock.xchng

No 8. līdz 10.novembrim Dirty Deal Teatro Spīķeros, LKA Zirgu pastā un Kaņepes kultūras centrā notiks Ideju festivāls “Māksla un ekonomika” – lekcijas, diskusijas, izrādes, filmas, spēles un politiskā karaoke, lai rosinātu kritisku domāšanu ilgtspējīgas nākotnes vārdā.

Festivāls sāksies 8. novembrī ar LJTI producētu Latvijas mākslinieku pirmizrādi “Pārmaiņu pārbaude”. Tas būs stāsts par šovasar veiktu eksperimentu, kad, atstājuši mājās naudu, maksājumu kartes un mobilos telefonus, aktrise Anta Aizupe, dramaturgs Jānis Balodis, scenogrāfe Sintija Jēkabsone, video operators Dainis Juraga un režisors Kārlis Krūmiņš desmit dienas pavadīja laukos Dzelzavas pagastā, simulējot finanšu apokalipses situāciju, kurā naudai būtu zudusi vērtība. Eksperimenta dalībnieki kā vienīgo maiņas līdzekli naudas vietā lietoja savus mākslinieciskos talantus, kurus piedāvāja vietējiem iedzīvotājiem apmaiņā pret pārtiku un citām pirmās nepieciešamības precēm. Kā viņiem veicās un kādi ir mākslinieku secinājumi – par to izrādē.
Jaunie režisori Paula Prozoroviča un Viesturs Roziņš 9. un 10.novembrī pirmo reizi izmēģinās sadarbībā ar teksta grupu “Orbīta” veidoto interaktīvo spēli “Diena pēc naftas”, kurā simulēs iespējamo nākotnes situāciju, kad pasaulē beigusies nafta.
9.novembrī ar priekšlasījumu par pārmaiņām ekonomikā uzstāsies pētnieks Džeimss Mīdvejs (James Meadway), kura darbība ir saistīta ar ekonomisko lejupslīdi un taupības politikas kritiku. Viņa uzrunai sekos diskusija ar vairākiem Latvijas ekonomistiem, lai analizētu nef idejas Latvijas kontekstā.
Festivāla viesizrādes no Beļģijas, Igaunijas, Lielbritānijas, Nīderlandes un Norvēģijas, lielākoties veidotas izrādes-lekcijas žanrā.
Festivāla vakara programma veidota sadarbībā ar Kaņepes kultūras centru un “Kinobizi”, un tajā tiks piedāvātas divas dokumentālas filmas un Politiskā karaoke. 9.septembrī būs iespējams noskatīties britu režisores Emīlijas Džeimsas filmu “Rīkojies” (Just Do It), kas “no iekšpuses” stāsta par klimata aktīvistu kustību Lielbritānijā un kuras veidošanā piedalījies Homo Novus 2013 viesmākslinieks the vacuum cleaner. 10. septembrī rādīsim beļģu kinorežisora Manu Riša un britu rakstnieka Patrika Marnhama stāstu par atombumbas izgudrošanu un tās neparedzētajām sekām “Čūskas deja” (Snake Dance). Politiskā karaoke, kuru veido Ģirts Šolis un Andris Kalnozols no apvienības umka.lv, piedāvās skatītājiem dziesmu vietā izpildīt politiķu un citu sabiedrībā pazīstamu cilvēku runas.
Ieejas biļetes un festivāla abonements – Biļešu paradīzē un Latvijas Jaunā teātra institūtā, Lekcijas, diskusijas, filmas, spēle un karaoke ir bez maksas.
Festivāla programma, norises laiki un vietas – www.theatre.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+