×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
1. februāris, 2013
Drukāt

Ideju par tautas vēlētu Valsts prezidentu atbalstītu vairums iedzīvotāju

Foto - LETAFoto - LETA

Ideju par tautas vēlētu Valsts prezidentu Latvijā atbalstītu trīs ceturtdaļas Latvijas iedzīvotāju, liecina pētījumu aģentūras “TNS Latvia” veiktā aptauja.

Noskaidrojot iedzīvotāju viedokli par šādu ideju, atklājies, ka ideju par tautas vēlētu Valsts prezidentu atbalstītu 77% iedzīvotāju. Vairāk nekā puse no idejas atbalstītājiem jeb 51% uzskata ka Latvijā noteikti jābūt tautas vēlētam prezidentam, bet 26% sliecas atbalstīt šādu nostāju.

Pretējās domās ir 18% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju, no tiem 6% uzskata, ka Latvijā noteikti nav nepieciešams tautas vēlēts Valsts prezidents, un 12% uzskata, ka drīzāk tāds nav vajadzīgs. Tikmēr konkrētas atbildes uz šo jautājumu nebija 5% aptaujāto.

Biežāk ideju par tautas ievēlētu valsts prezidentu atbalstījuši nepilsoņi, cittautieši, cilvēki ar pamatizglītību, kā arī cilvēki ar zemiem personīgajiem ienākumiem, kas nepārsniedz 100 latus.

Aptauja veikta laikā no 22. līdz 24.janvārim, aptaujājot 650 ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Apvienība “Saskaņas centrs” bija iesniegusi Saeimā grozījumus Satversmē, kas paredzēja noteikt, ka Valsts prezidentu uz četriem gadiem ievēlē vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās, aizklātās vēlēšanās un tiesības vēlēt prezidentu ir pilntiesīgiem Latvijas pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā sasnieguši 18 gadu vecumu. Tomēr parlamentā šie grozījumi tika noraidīti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+