Pasaulē

Identificē astoto Trampa juniora un Krievijas juristes sarunu dalībnieku 1

Donalda Trampa vecākais dēls noraugās zvēresta nodošanas ceremonijā. Reuters/LETA

Identificēts astotais cilvēks, kurš pērn piedalījies strīdīgus vērtējumus izsaukušajā sanāksmē ar Donalda Trampa vecāko dēlu, otrdien vēsta telekanāls CNN. Tā bijusi augsta ranga amatpersona no fonda, kuru dibinājis ar Trampiem saistīts Krievijas miljardieris.

Šī vēsts ir pēdējais notikums skandālā ap Trampa kampaņas kontaktiem ar Krieviju, kas aizsākās, gaismā nākot faktiem, ka Donalds Tramps juniors 2016.gada jūnijā piedalījies sanāksmē, cerībā iegūt kompromitējošu informāciju par tēva sāncensi Hilariju Klintoni.
Tikšanās dalībnieks, par kura identitāti tagad gūts apstiprinājums, ir uzņēmuma “Crocus Group” vecākais viceprezidents Ike Kaveladze. Šo nekustamo īpašumu uzņēmumu vada Azerbaidžānas un Krievijas izcelsmes magnāts Arass Agalarovs, kuram bijuši darījumi ar Trampiem, vēsta CNN atsaucoties uz Kaveladzes advokātu, kurš apstiprinājis viņa identitāti.

ASV pilsonis Kaveladze devies uz sanāksmi Ņujorkas Trampa tornī, domājot, ka viņam būs jātulko sarunas Krievijas juristei Natļjai Veseļņickai, kurai, kā tika uzskatīts, varētu būt kompromitējoša informācija par Klintoni.

“Prokurori astoto cilvēku ir identificējuši, un mēs izmeklēšanas rezultātā pilnā apjomā sadarbojamies ar prokuroriem,” CNN sacīja advokāts Skots Balbers, izsakoties par īpašā padomnieka Roberta Millera izmeklēšanu par Krievijas iespējamo iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās.

Sanāksmē piedalījies arī brits Robs Goldstouns – mūzikas pubicists, kurš tikšanos organizējis.

Goldstouns ir tuvs popzvaigznei Eminam Agelarovam – Arasa Agalarova dēlam, kurš 2013.gadā uzstājās Trampu organizētajā skaistumkonkursā “Miss Universe”.

Sanāksmē piedalījās arī kāds Krievijas-Amerikas lobists un Veseļņickas tulks.
Piektdien kļuva zināms, ka ASV un Krievijas dubultpilsonis Rinats Ahmetšins bijis Veseļņickas pavadonis, kad viņa 2016.gada jūnijā tikās ar Trampu junioru.

Vairāki ASV mediji raksturoja Ahmetšinu kā bijušo padomju pretizlūkošanas virsnieku, kuru dažas ASV amatpersonas tur aizdomās par sakaru turpināšanu ar Krievijas izlūkdienestu.

Trampa juniora un Veseļņickas tikšanās pērnā gada 9.jūnijā ir kļuvusi par svarīgu faktu apgalvojumiem, ka Trampa vēlēšanu kampaņa pērn sadarbojusies ar Maskavas slēptiem centieniem atņemt ASV vēlētāju atbalstu Klintonei.

LA.lv