×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
13. aprīlis, 2018
Drukāt

Agris Liepiņš: Kāds tad ir Ungārijas lielākais grēks? (22)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Viktors Orbāns

Ungārijas parlamenta vēlēšanās visvairāk balsu ieguva premjerministra Viktora Orbāna vadītā konservatīvā partija “Fidesz”, un uzreiz pasaules plašsaziņas līdzekļi vienotā balsī sāka vēstīt, ka tā ir diktatoriska stila partija, kurai simpātijas izrāda Eiropas galēji labējās partijas un visādu veidu ekstrēmisti. Dažs politikas vērotājs paziņoja, ka pēc sava darbības stila Orbāna partijas taktika atgādina Krievijas prezidenta Vladimira Putina piekopto taktiku, ka Ungārija attālinās no Eiropas un virzās pretī Krievijas ietekmes sfērai.

Kāda politiķe radio izteicās, ka Ungārija tagad vēl vairāk attālināšoties no Eiropas kopējām vērtībām, jo iestāšoties par nacionālu, kristīgās vērtībās balstītu valsti. Ungārija gribot dzīvot pa savai modei, bet vienlaikus arī baudīt Eiropas Savienības labumus. Dzirdētais lika satrūkties – vai patiesi kristīgās vērtības vairs netiek uzskatītas par Eiropas vērtībām? Visa Eiropas kultūra, tās identitāte sakņojas kristietībā! Kāds tad ir Ungārijas lielākais grēks, ar ko tās valdība izpelnījusies šādu birku piekāršanu?

2015. gada septembrī, attīstoties bēgļu krīzei, Ungārijas valdība paziņoja, ka milzīgās migrantu masas, kuras cauri Ungārijai dodas uz Vāciju, padara situāciju valstī nekontrolējamu. Vācija savukārt paziņoja, ka neatraidīs nevienu bēgli. Vācijas kanclere Angela Merkele un citu ES valstu vadītāji asi kritizēja Ungāriju, kas sāka atjaunot savas nacionālās robežas. Tāpat Ungārijas valdība nevēlējās piedalīties Eiropas Savienības bēgļu kvotu shēmā, ungāri norādīja, ka netic vairākumam bēgļu stāstu, jo nespēj gūt patiesu informāciju. Daudzi migranti savus identifikācijas dokumentus bija iznīcinājuši, bēgļi apgalvoja, ka ieradušies no Sīrijas, bet, atbildot uz varas iestāžu uzdotajiem jautājumiem, izrādījās, ka viņi par šo valsti neko nezina.

Vienlaikus tajā pašā 2015. gadā Ungārijas valdībai izveidojās konflikts ar miljardieri Džordžu Sorosu, kurš tērēja ievērojamas summas, lai veicinātu ideju par atvērtām robežām un migrantu brīvu iekļūšanu Eiropā. Viktors Orbāns publiski kritizēja Sorosu, sakot, ka miljardieris atbalsta visu, kas vājina nacionālās valstis. Soross savukārt rakstīja, ka viņa fonds dara visu, lai aizstāvētu Eiropas vērtības, kamēr Orbāns cenšas tās sagraut. Orbāna mērķis esot nacionālo robežu aizsardzība, un bēgļi tiekot uzskatīti kā traucēklis. Savukārt Sorosa mērķis esot bēgļu aizsardzība, kam traucē nacionālās robežas. Lielākais ungāru satraukums bija par to, ka, valstī ieplūstot nekontrolētām citas ticības migrantu masām, Ungārija zaudēs savu identitāti. Jau šodien daudzās ES valstīs ir migrantu rajoni, kuros policija vairās ieiet.

Bēgļu krīze Eiropā nebūt nav beigusies un migrantu radītās problēmas Eiropas valstu identitātei nekur nav pazudušas, tās nakotnē tikai palielināsies. Tāpēc nepārsteidz, ka Orbāna priekšvēlēšanu kampaņā uzsvars tika likts uz brīdinājumiem par musulmaņu un afrikāņu migrantiem. Orbāns izteicās, ka viņa partijas zaudējuma gadījumā Sorosa atbalstītā internacionālistu valdība Ungāriju pārvērtīs par migrantu valsti. Jāatceras, ka ungāru tautas vēsturiskā atmiņa glabā sajūtas par Osmaņu impērijas jūgu.

Nav arī pārsteigums, ka katrs, kurš līdz šim Eiropā iebildis pret nekontrolētu migrāciju un brīvprātīgi uzspiestu bēgļu uzņemšanu, ES politiskajā elitē ticis pasludināts par galēji labēju, Eiropas vērtības necienošu politiķi, no kura godīgam eiroparlamentārietim jāvairās kā velnam no krusta. Ar birku piekāršanu tomēr var misēties. Sauklis “Laipni lūdzam Eiropā!” vairs neliekas daiļš pat daļai Vācijas valdošās partijas politiķu. Izrādās – arī vācieši grib būt vācieši. Aptuveni simts tautas kalpu, kuri pārstāv Angelas Merkeles vadītos kristīgos demokrātus, nākuši klajā ar dokumentu, kurā aicina partiju atgriezties pie savām kristīgajām vērtībām. Viņi pieprasa atteikties no Merkeles piekoptās atvērto durvju politikas un uzsver, ka kancleres 2015. gada lēmums par Vācijas robežu atvēršanu nekontrolētai migrācijai bija nepareizs un nelegālie imigranti nekavējoties jāizraida. Tāpat viņi norāda, ka islāma ekstrēmisms nav savienojams ar Vācijas konstitūciju un tāpēc nevar būt piederīgs Vācijai.

Līdz šim kanclere teikusi, ka valstī ir vismaz pieci miljoni islāmticīgo, viņus nevar ignorēt un tāpēc islāms ir neatņemama Vācijas sastāvdaļa. Vai savas partijas biedru viedokli Angela Merkele varēs ignorēt?

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Beidzot normāls raksts!

 2. Varēs. Jo par to samaksās Eiropas ienaidnieki. Un to ir daurz, visās nokrāsās.

 3. Vēlēšanas Ungārijā ir notikušas. Orbāna partija Fidesz uzvarēja, iegūstot parlamentā konstitucionālo vairākumu. Tagad Budapeštas ielās klaiņo t.s. ECU studenti (Šoroša dibinātais iestādījums), kuri staigā ar plakātiem ungāru un angļu un krievu valodā, ka vēlēšanas ir falsificētas. Šo protestantu skaitu interpretē brīvi, atkarībā no zemes, kurā producē fake news – no 10 000 līdz vairākiem simtiem tūkstošu.
  Nelaime ir tā, ka Ungārijas vēlēšanu iznākums “ir nepareizs”. Tā kā tas “ir nepareizs”, tad Ungārijai “nebūtu jādod ES nauda. Vot tā tas ir. Jo ungāru tauta esot nepareiza, ka tādu vēlē. 32 gadus jaunais Austrijas kanclers Kurcs jau Ungārijai izteica aizrādījumu, un vēl pļāpāja, kamēr Orbāns viņam aizrādīja, ka, atšķīrībā no Austroungārijas ķeizarvalsts laikiem, tagad ungāru likteni lemj Budapeštā, nevis Vīnē.
  Orbānam par labu nāk tas, ka viņš ir EP Tautas partijas frakcijas – pašas ietekmīgākās frakcijas, biedrs. Neko viņam tie par “sociālistiem” EP nomaskējušies neokomunisti neizdarīs.:))

 4. “Vācija savukārt paziņoja, ka neatraidīs nevienu bēgli.”

  Un pēc tam, kad salaida šos iekšā, sāka brēkāt, ka pārējiem vajag kādu daļu ņemt pie sevis. Ironija.

 5. Paldies Liepiņam par šo rakstu.

 6. Tas Orbans ir kaut kāds antipods! Ungarija karoja kopā ar Vāciju pret Krieviju, bet šis lien draudzēties ar krievu. Domāju, ka Pu ari palīdzējis viņam vēlēšanas.

 7. Vispirms mongoļu ordas aizgāja līdz Vīnei un aptvēra gandrīz visu Ungāriju ,krietni vēlāk , pusi valsts sagrāba Osmaņu turku-musulmaņu impērijas karapūļi. Ungārijai ir smaga vēsturiska pieredze kas un kādā veidā ir diktējis ikdienu šajās viņu teritorijās.Un nav jau sen, kad Budapeštā 1956.g. dārdēja Hruščova -Andropova ,kurš tieši tobrīd ,bija PSRS vēstnieks Ungārijā , tanki.Tas skaidro tautas nostāju un atbalstu Orbanam.

 8. Lai nu kā arī nebūtu, ja ir pārvēlēts tad tāda politika tiek atbalstīta

 9. Jau šodien daudzās ES valstīs ir migrantu rajoni, kuros policija vairās ieiet. To politiķi politkorekti- melīgi cenšas noliegt. Ungārijas lielākais noziegums, ka akli neseko kaut kādu sabiedrībai nezināmu personu grupas uzstādījumam izveidot homo soveticus analogu Eiropā.

 10. Paldies autoram, kurš nebaidījās godīgi un atklāti runāt par būtībā aizliegtu tēmu. Cilvēki jau redz, ka viss tiek sagriezts ačgārni, bet ja oficiālā nostādne visā Eiropā ir tāda, un mēs, kā mums iestāsta, nākam no Eiropas nomales, nabadzīgi un atpalikuši saimnieciskā un garīgā attīstībā, tad, ko tad mēs.

 11. Ungārija vismaz nelien ES pakaļā un līdēju valstis to nevar pārdzīvot,jo pašiem nav mugurkaula

 12. Bēgļu jautājums nav tas, par ko Ungārija būtu jākritizē, un pēdējā laikā no Eiropas puses pārmetumi par bēgļiem Ungārijai ir otršķirīgi. Visvairāk neizpratnes Eiropā Ungārija rada ar atbalstu Krievijai atsevišķos jautājumos. Tāpēc raksta autoram nevajadzētu nodarboties ar demagoģiju, bet skaidri pateikt, ka rakstu apmaksā Antonijas iela.

 13. Normāli, ka Orbans aizstāv savu valsti un ungāru tautu no ”bēgļu” NEMITĪGAS ieplūšanas Eiropā pa viņiem atvērto robežu! Cik var šeit nekontrolēti ienākt eiropiešiem tik tālās reliģijas – musulmaņu – bēgļi un atļauties kaut ko vispār PIEPRASĪT nevis lūgt????Kurš tad te ir korumpēts -Orbans vai TIE, kas atver robežas un NEKAUNAS bēgļus uzkraut pārējo Eiropas tautu pleciem? Bez tam ungāru tautas labklājība nav tādā līmenī, lai līdzekļus rastu kaut kādu bēgļu uzturēšanai un pašiem nīkt nabadzībā!

 14. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Liktenim labpatikās, ka pagājušo vasaru pabiju Barselonā un Budapeštā. Abas katoļu zemes galvaspilsētas ar aptuveni vienādu iedzīvotāju skaitu, līdzīgu reljefu, atšķirīgāku, bet arī līdzīgu klimatu.
  Barselonā nēģeru, arābu, citu krāsaino un krievu- uz katra soļa, sevišķi tūrisma objektos. Daudzi kaut ko tirgo, ubago un zog!!! (pie tiem nepieskaitu kaimiņzemes dēlus un meitas. Viņiem ir pašiem sava firmas zīme!). Man viens šmulis izvilka pasi no lipekļu “aizpogātas!” kabatas. Tā tik ir meistarība, jo šos lipekļus, pat gribot, ir grūti “atpogāt”! Burtiski pēdējā sekundē sajutu paaugstināto interesi un noķēru šo aiz rokas.
  Pēc Barselonas Budapeštā jūties kā baltais cilvēks. Ir jau arī tur kāds krāsainais, taču, manā skatījumā, pagaidām tie problēmas nerada- neuzbāžas ar savu preci, neklīst desmitiem lielos baros u.t.t. Lielo brāļu gan ir daudz, tie ir skaļi, stumdās, grūstās un, nekautrējoties, lieto vārdus, ko velti meklēt Dāla vārdnīcā. Starp šiem ir arī izredzētās tautas pārstāvji un tiešām inteliģence, bet daudz nepamanāmāka.
  Orbāna migrācijas politika ir pareiza un atbalstāma. Protams, ka viņa skatīšanās uz austrumiem ir kļūda, jo viņš ir aizmirsis 1956. gadu, bet attiecībā uz savas valsts un tautas saglabāšanu- 10 balles!

 15. Džordžs Soross. Nost ar nacionālismu! Atbildēt

  Ungāriem ir 2 lieli grēki: 1) ungāri ir nacionālisti; 2) ungāriem nepatīk imigranti, tautu un rasu sajaukšana, kā arī ungāriem nepatīk homoseksuālisti.

 16. Vai nu ta isti bus, ka pasaules acis Orbana lielakais greks ir pasiedomata titanu cina ar Sorosu vai agresiva nevelesanas pienemt parcelotajus? Vai tam tomer nav saistiba ar korupciju, opozicijas un brivas preses iznicinasanu un autoritaram idejam?

  • tev gan ir zirga domāšana un zirga niks !

   • … agresiva nevelesanas pienemt parcelotajus?
    ==========================

    Nu tas ir ists liberastu hits! 😀 Vai draudeshana ar sankcijam un naudas sodiem neuznemshanas gadijuma ir miermiliga, demokratiska politika?

Draugiem Facebook Twitter Google+