LETA

Iebilst pret mēģinājumu pārdalīt medību platības par labu ārvalstniekiem 0

Zemnieku saeimas publiski paustie argumenti par “milzīgajiem meža cūku postījumiem” un nekontrolēto šo dzīvnieku skaita pieaugumu pēdējo gadu laikā ir blefošana, kuras mērķis – tikt pie plašākām un nekontrolētām medību iespējām, pastāstīja Latvijas Mednieku savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis.

Reklāma
Reklāma
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Lasīt citas ziņas

Latvijas Mednieku savienība uzskata, ka arī Zemnieku saeimas publiskās aktivitātes, reaģējot uz Saeimas Tautsaimniecības komisijas lēmumu par Medību likuma grozījumiem, ir sabiedrības maldināšana un mēģinājums panākt sev labvēlīgu lēmumu Saeimas balsojumā par Medību likuma grozījumiem.

Patiesais iemesls priekšlikumam grozīt Medību likumu, atļaujot meža cūku medību iecirkņus veidot tikai uz lauksaimniecības zemēm un neprasot tajos obligāti iekļaut arī meža platības, ir lielo zemes īpašnieku, it īpaši ārzemnieku, vēlme tikt pie daudz plašākām un nekontrolētām medību iespējām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Medību likumā paredzētie grozījumi jau šobrīd paredz veselu virkni risinājumu, lai varētu samazināt reālus meža cūku postījumus. Tā, piemēram, grozījumi paredz piecas reizes samazināt meža cūku medību iecirknī nepieciešamo meža platību (no 1000 ha uz 200 ha). Turklāt likuma grozījumos ir iekļauts jauns pants par kārtību, kā rīkoties gadījumos, ja medījamie dzīvnieki nodara ievērojamus postījumus lauksaimniecībai vai mežsaimniecībai. Likuma grozījumi paredz arī iespēju meža cūku medībām izmantot nakts redzamības tēmekļus un pusautomātiskos ieročus ar patronu ietilpību vairāk kā 3 patronas. Tas, ka Zemnieku saeima visiem spēkiem cenšas aizkavēt šo grozījumu pieņemšanu, liecina, ka patiesais mērķis ir nevis postījumu novēršana, bet gan vēlme tikt pie iespējas šaut meža cūkas.

Meža cūku populācijas stāvoklis dažādos Latvijas reģionos ir ļoti atšķirīgs, tādēļ nav pieļaujams, ka postījumu problēma, kas novērojama atsevišķās vietās, tiek risināta, grozot likumu, kurš attiecas uz visu valsti.

Zemnieku saeimas pārstāvja Mārtiņa Trona apgalvojumi, ka mednieku organizācijas, iebilstot pret Medību likuma papildināšanu ar normu, kas noteiktu, ka mežacūkas var medīt no 1000 ha platības, neiedalot lauksaimniecībā izmantojamā zemē vai meža teritorijā, netiekot ievērota iepriekš Zemkopības ministrijā panāktā vienošanās, par kuru pērn tika parakstīts nodomu protokols, ir klaji meli. Latvijas Mednieku savienība, kura apvieno vairāk nekā 8000 mednieku un ir lielākā Latvijas mednieku organizācija, šādu vienošanos nekad nav parakstījusi. Tādēļ arī Zemnieku saeimas pārstāvis šādu vienošanās protokolu Saeimas komisijai nevarēja uzrādīt, bet turpina klaji maldināt deputātus un sabiedrību.

Latvijas Mednieku savienība aicina zemes īpašniekus sadarboties ar medniekiem, lai samazinātu meža dzīvnieku nodarītos postījumus, kā arī iesaka lauksaimniekiem slēgt medību nomas līgumus un kļūt par biedriem vietējos mednieku klubos, lai likumīgi varētu medīt savos īpašumos.