×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
6. decembris, 2013
Drukāt

Iebilst pret pacientu sodīšanu (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Ģimenes ārstu asociācija iebilst pret plānotajām izmaiņām MK noteikumos par Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtību, it īpaši pret ierosinājumu izslēgt no pacientu saraksta visus tos, kuri pēdējos trīs gadus nav apmeklējuši savu ģimenes ārstu.

Saskaņā ar Nacionālā veselības dienesta datiem tie ir 18,6% no visiem primārās aprūpes praksēs reģistrētajiem pacientiem.

Ģimenes ārsti uzskata, ka šāda kārtība ir vardarbīga ārsta un pacienta attiecību pārtraukšana, kas pacientos radīs tikai neizpratni. Turklāt mūsdienās ar ģimenes ārstu var sazināties arī elektroniski vai arī pa tālruni, bet nepieciešamo palīdzību pacientam sniedz arī prakses medicīnas māsa vai ārsta palīgs.

Savu protestu pret plānotajām izmaiņām, kas stātos spēkā no 2015. gada 1. janvāra, Latvijas Ģimenes ārstu asociācija jau nosūtījusi Latvijas Valsts prezidentam un tiesībsargam, kā arī Veselības ministrijai.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Piekrītu, ka pie ģimenes ārsta nav vērts iet. Tāpat jāiet pie citiem ārstiem un uz analīzēm. Ģimenes ārsts ir vēl viens lieks apmeklējums, kas vajadzīgs tikai lai ielīmētu datus grāmatiņā un labākajā gadījumā izrakstītu recepti. Lauku cilvēki netiek ne pie ģimenes ārsta, ne var tikt uz analīzēm. Būtu jānodrošina valsts apmaksātas ārsta vizītes mājās pie slimnieka.

  2. Pie sava ģimenes ārsta nav patīkami iegriezties, viņa attieksmes dēļ. Problēma ir, jo laukos jau izvēles nav, jūtos kā notiesāta. Kad sakrāju naudu, eju ar savām problēmām par maksu pie attiecīgiem speciālistiem, bet atgriežoties ar rezultātiem un konstatēto, lai ģimenes ārsts veiktu ārstēšanu, pēdējais it kā pamostās no saviem papīriem un vienaldzības un izrāda savu neapmierinātību… Lauku cilvēkam nav izvēles…

Draugiem Facebook Twitter Google+