×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
31. jūlijs, 2015
Drukāt

Iebraukšanas maksu Jūrmalā grib kontrolēt automātiski

Foto: Jūrmalas domeFoto: Jūrmalas dome

Šodien pie Priedaines caurlaižu punkta izvietotas pirmās automātiskās iebraukšanas nodevas samaksas kontroles izmēģinājuma sistēmas, tuvākajos gados kūrortpilsēta laikā plāno ieviest pilnībā automatizētu iebraukšanas nodevas kontroli, LA.lv uzzināja pilsētas domē.

Pilotprojekta ietvaros Priedainē uzstāda iekārtas un tehniskos risinājumus, kas automātiski kontrolēs iebraukšanas nodevas samaksu. Četri uzņēmumi – SIA “BISS”, SIA “Komerccentrs DATI grupa”, SIA “ITC Traffic un SIA “KleinTech Services” – iebraukšanas punktā Priedainē izvieto videonovērošanas un numuru atpazīšanas kameras. Pilotprojekta nākamajā posmā plānots pārbaudīt iespējas automātiski kontrolēt iebraukšanas nodevas samaksu, skaidro Jūrmalas pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Leite.

Šobrīd iebraukšanas maksas kontroli nodrošina pašvaldības policija iebraukšanas posteņos un pilsētā. Iekārtas izmēģinājuma režīmā sāks darboties nākamnedēļ.

Par iebraukšanu Jūrmalas pilsētā no 1.aprīļa līdz 30. septembrim jāmaksā nodeva divu eiro apmērā. Rudens un ziemas periodā, no 1.oktobra līdz 31.martam, par iebraukšanu kūrortpilsētā nodeva nav jāmaksā.

Transportlīdzekļiem, kas pārvadā fiziskas personas ar ārsta nosūtījumu uz Jūrmalas pilsētas ārstniecības iestādēm, par iebraukšanu Jūrmalā nav jāmaksā. Bez nodevas samaksāšanas iebraukt Jūrmalā atļauts arī transportlīdzekļiem, kas pielāgoti vadītājam invalīdam vai kas pārvadā I grupas invalīdus, bērnus invalīdus vai invalīdus, kuriem ir apgrūtināta pārvietošanās.

2014. gada sešu mēnešu periodā – no 1. aprīļa līdz 30. septembrim – nopirktas 694 000 vienreizējās caurlaides iebraukšanai Jūrmalā, 55 tūkstoši no tām ar īsziņas vai mobilās aplikācijas starpniecību. Savukārt 2013. gada deviņos mēnešos no 1. janvāra līdz 30. septembrim iegādāti 994 000 iebraukšanas atļauju, no kurām 23 tūkstoši – ar īsziņas starpniecību, piebilst Leite.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+