×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
4. marts, 2014
Drukāt

Agris Liepiņš: Ukrainā var uzskatāmi pārliecināties par mehānismu, kā notiek okupācija (19)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Piesedzoties ar propagandas meliem par nepieciešamību aizstāvēt Krievijas pilsoņus tiesības Krimā, Krievijas armija šajās dienās faktiski iebrūk kaimiņvalsts Ukrainas suverēnajā teritorijā. Krievu karavīri pat pārstājuši slēpties aiz neidentificētu bruņotu formējumu maskas. Šo notikumu gaismā vēl aktuālāks kļūst Latvijā apspriestais jautājums par soda piemērošanu personām, kuras noliedz okupāciju un slavē agresiju pret mūsu valsti Otrā pasaules kara priekšvakarā un karam beidzoties.

Katram, kurš apgalvo, ka sods par okupācijas noliegšanu ierobežos vārda brīvību un liegs zinātniskajās publikācijās lietot tādus terminus kā okupācija, aneksija un agresija, vajadzētu apdomāties, cik liekulīgi un demagoģiski šobrīd skan viņu argumenti. Spriedelēsim zinātniski un teorētiski – vai krievi Ukrainā dislocējas savās bāzēs vai, patrulēdami Krimas ielās un aplenkdami Ukrainas armijas bāzes, jaucas suverēnas valsts politiskajos procesos? Uzrakstīsim zinātnisku darbiņu – vai, nobloķējot ceļus un noslēdzot gaisa telpu virs Krimas pussalas, Krievijas karaspēks ietekmē Ukrainas pilsoņu lemttiesības vai tikai apgūst pretterorisma apkarošanas iemaņas?

Katrs, kurš apgalvo, ka Latvijā 1940. gadā nebija okupācijas un sarkanā armija te ienāca pēc tautas lūguma, tagad var uzskatāmi pārliecināties par mehānismu, kā šādas prasības tiek organizētas. Krievijai uzticams vietvaldis Krimā mīļi lūdz Putina palīdzību krievu aizstāvēšanai un, protams, tādu arī saņem. Katram, kurš uzskata, ka pēc latviešu tautas dedzīga lūguma Staļins palīdzēja Latvijas darbarūķiem atbrīvoties no buržuāziskajiem nacionālistiem un fašistu diktatoriem, šajās dienās der paklausīties Krievijas masu medijus. Ukraiņu tautas vēlmes tur sauc par nenozīmīgas, mazskaitlīgas fašistu – banderoviešu – grupiņas realizētu valsts apvērsumu un nelabojamu nacionālistu ļaunprātīgu ālēšanos. Krievijas militāro struktūru iejaukšanās tiek pasniegta kā brālīgās ukraiņu tautas atpestīšana no nacionālistiem un banderoviešiem.

Krievija savā domāšanā nemainās, tā bija un ir agresors, kura vienmēr savu agresivitāti ietērpj skaisti melīgos vārdos par tautu brālību un draudzīgo palīdzību. Agresija pret Somiju, Baltijas valstu okupācija, Čehoslovākijas notikumi, Ungārijas noslīcināšana asinīs, Afganistāna, Gruzija, tagad – Ukraina.

Interesanti būtu noskaidrot, kā Latvijā dzīvojošie krievvalodīgie vērtē notiekošo Ukrainā? Vai viņi saprot, ka tas faktiski ir okupācijas mēģinājums, vai, dzīvodami Krievijas televīzijas kanālu un pašmāju krieviski rakstošās preses ietekmē, uzskata, ka Krievija palīdz saviem tautiešiem glābties no banderoviešu spīdzināšanas? Īpaši interesanti būtu uzzināt to krievvalodīgo viedokli, kuri tautas skaitīšanā nosauca sevi par ukraiņiem. Mūsu valsts politiķiem tā būtu svētīga viela pārdomām – kādas vērtības un kādi uzskati vieno vai šķeļ Latvijas sabiedrību. Kā šīs vērtības ietekmē nekontrolēta Krievijas plašsaziņas līdzekļu dominēšana Latvijas informatīvajā telpā?

Un vēl viena lieta, par kuru jārunā, vērojot notikumus Ukrainā. Politiķi vairās šo tēmu cilāt, bet tāpēc jau tā pati no sevis nepazudīs. Cik droša, vai, tieši otrādi, cik trausla un viegli manipulējama ir valsts, kurā dzīvo liels skaits sveštautiešu un līdzās ir milzīga šo sveštautiešu etniskā dzimtene. Jautājums, protams, ir jutīgs, bet fakts paliek fakts – ja pamattauta (Latvijā tie ir latvieši) savā dzimtenē nav noteicošā vairākumā, tad jautājums, kuram tik ļoti baidās pieskarties politiķi, vienā jaukā dienā var pāraugt traģēdijā. Apokalipsē pamattautai un valstij.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Marija psihologe Atbildēt

  Krievija ne tikai okupants Ukrainā, bet glēvs, nekaunīgs uzbrukums ar slēptu masku. Pat transportam numuri noņemti, lai pasaulī mānītu, ka re, tur siro iekšzemes bandīti ar ložmetējiem. Tā ir nekaunīga, lienoša okupācija ar visām no tā izrietošām sekām.

  Lai parāda kaut vienu krievu, kuram Ukraina, ukraiņi apdraud dzīvību vai veselību. Melu kampaņa, pie tam ieved karaspēku, pēc tam prasa parlamentam atļauju ievest. Tā ir nākamā nekaunība.

  Putin, krievu tankus, helikopterus un lidmašīnas, tankus, BTR un automātus, ložmetējus arī veikalā var nopirkt? Krivijā?

  Pasaule krievam nekad netic: meli, meli, meli + nekaunība un tero … ristiska uzvedība. Pasaules žan … darms, pasaules iek … arotājs – grib dzīvot uz citu tautu iekarošanas rēķina.

 2. ja pamattauta (Latvijā tie ir latvieši) savā dzimtenē nav noteicošā vairākumā, tad jautājums, kuram tik ļoti baidās pieskarties politiķi, vienā jaukā dienā var pāraugt traģēdijā.
  ———————– Nodarbinātības agentūra ļoti rūpējas lai Latviju pamet latvieši, bet politiķi ir tik dumji, ka to nesaprot vai izliekas nesaprotam. Tad kas ir šie “mūsu” politiķi?
  Valstī, kurā nepastāv faktiski rūpniecība, vienīgais iztikas avots paliek lauksaimniecība, bet pie mums politiķi atbalsta tikai lielsaimniecības, bet mazos zemniekus padzen no laukiem pat ar kriminālām metodēm. Tad kur ir niša, kur izdzīvot tautai?

  • kad vācieši zaudēja 2. p.k. un Vācija gulēja drupās toreizējais ASV finanšu ministrs ,ebrejs pēc tautības ,nīzdams vāciešus,visiem spēkiem gribēja panākt ,lai pēcara Vācijā nebūtu nekāda lielražošanas ,bet tikai sīkas darbniciņas,krogi,viesu nami un zemnieku saimniecības ,bet Vācu darbaspēku sūtītu darbos uz Afriku.Iznāk ,ka latviešu tautības varturi savu tautu nīst tā pat kā minētais finanšu ministrs.

 3. Ko krievi dara Pŗūsijā(K-gradā)? Kāpēc tur nav baltu protektorāts? Kāpēc Latvijā nav veikta dekolonizācija? Krievija(PSRS tiesību mantiniece) izraisīja 2. pasaules karu un nav atvilkusi savus spēkus(arī kolonistus) iepriekšējās robežās. Bet tālu nav laiks, kad tas notiks.

 4. Pēc Delfu anonīmo komentāru slēgšanas prokremliskie troļļi būs atraduši taciņu uz šejieni.

 5. Mūsu pašu Latvijas deputāti cīnās, lai nebūtu akcentēta tautība, ne pasēs, ne vēlēšanās un tautu skaitīšanā. Tagad ir latvieši un krievi. Latvieši, kuri nav ar krieviem ir par latvietiskumu- tie ir nolādēti NACIONĀLISTI, FAŠISTUI. Lūk ko panāk neminot tautību. Tagad pateiksi kurš ir ukrainis , vai krievs, z”ids-=viltus ukrainis, kurš sajūt līdzjūtību. Inerta , bezpersoniska masa- faktiski goji…..

 6. Tu nu gan esi varonis un patriots ! Protams , pēdiņās . Un tu arī , protams neesi ne kroplis , ne izdzimtenis – tu vienkārši esi slims , neglābjami slims un ne visai gudrs cilvēciņš , ja nesaproti ābeces patiesību , ka Guntim Ulmanim nebija absolūti nekādas citas alternatīvas , lai panāktu krivu armijas izvešanu , kā tikai “piekrist” militāro pensionāru atstāšanai Latvijā .

 7. Более десяти миллионов немцев живут в двух государствах, расположенных
  возле наших границ… Не может быть сомнений, что политическое отделение от
  рейха не должно привести к лишению их прав, точнее, основного права – на
  самоопределение. Для мировой державы нестерпимо сознавать, что братья по
  расе, поддерживающие ее, подвергаются жесточайшим преследованиям и мучениям
  за свое стремление быть вместе с нацией, разделить ее судьбу. В интересы
  германского рейха входит защита этих немцев, которые живут вдоль наших
  границ, но не могут самостоятельно отстоять свою политическую и духовную
  свободу”.
  Адольф Гитлер, речь в рейхстаге перед аншлюсом Австрии

  И я, как офицер НКВД\КГБ\ФСБ, шпионя за немцами в Германии, не смотрел голых баб по немецкому телевидению как мои коллеги, а тчательно изучал труды Гитлера ! Вот мои знания и пригодились !

 8. Latvietim dzimtene ir tur ,kur vieglāka dzīvošana un vieglāka kalpošana kādam kungam.tā kā latvietis pats nekad kungs nav bijis ,bet par tādu tomēr reizēm no kalpa cēlies viņam arī kunga kārtā esot ir visi kalpa tikumi.Gļēvais kalps latvietis labprāt kalpos svešam kungam,savu tautu nodos un ‘pārdos un nekad kungs savā zemē nebūs.

  • No kurienes tāds patoloģisks naids pret Latviju un latviešiem ? Tu noliec sevi vienā strīpā ar tim krievu sarkanajiem fašistiem , kuri nu nekādi nespēj samierināties par mūsu izkļūšanu no Ļaunuma un melu impērijas dzelžainajiem apkampieniem . Tā vien šķiet , ka tu sevi uzskati par pārcilvēku , kurš , stāvēdams pār tautu divu di–u augstumā , vari apliet to (tautu) ar savām čekistiskajām riebeklībām .

   • Сколько можно пользоваться такими закорузлыми пропагандисткими штампами? Придамали бы уже что-нибудь новенькое хотя бы.

    • Vai zini vēl kādu tautu, kas lepotos ar IEKAROJUMIEM? Tikai krievu tauta to dara ! Jā ,tauta , nevis atsevišķi indivīdi! Tikai krievu tauta ir spējīga atbalstit karu, tikai krievu tauta ar tevi ,”grafist ” priekšgalā!

     • Вы поставили меня во главе всего русского народа! Я сейчас умру от гордости! Так всем теперь и буду говорить, я и Путин.
      А посмотрите ка вы на всемирного «демократизатора» и «защитника свободы» США. Они очень гордятся своими подвигами.

    • Vai zini vēl kādu tautu, kas lepotos ar IEKAROJUMIEM? Tikai krievu tauta to dara ! Jā ,tauta , nevis atsevišķi indivīdi! Tikai krievu tauta ir spējīga atbalstit karu, tikai krievu tauta ar tevi ,”grafist ,” priekšgalā!Jocīgi, bet krievu tauta bija arī 2 Pasaules kara ierosinātāja un izraisītāja. Vai bez krievu atbalsta varēja sākties 2 Pasaules karš? Ja ir kāda valsts, kur plaukst fašisms, tad tā ir Krievija!!!

     • Ах, ну да, ну да. Как же вам обойтись без этакого штампа, без империи зла ну ни как. Чему же вас в школе то учили.

   • Tas nav naids ,tā ir paškritika,smaga ,bet patiesa .Labāk skaudra patiesība nekā saldi meli.Varbūt to lasot,tauta saņemsies,bet ….kas to lai zin.

  • Arī krievs savus muižniekus un mācītos ģenerāļus ,gan revolūcijā,gan pilsoņu karā ir iznīcinājis!Drosmīgākos un cīņai gatavākos iznīcināja Otrais pasaules karš!Sausajā atlikumā,komisāru,strādnieku un aizsprostvienību karavīru atvases,kā arī lēģeru apsargu mazdēli.

 9. biedrs Višinskis Atbildēt

  Krievijas Federāciju ir jāizslēdz no ANO.

Draugiem Facebook Twitter Google+