Latvijā
Novados

Iecavā grib “pa vecam”: pirmie aptauju rezultāti par novadu reformu0

Foto – Artis Drēziņš

Publiskajā apspriešanā, kas sākta šonedēļ, 98% respondentu, kuru viedokļi pašlaik ir apkopoti, atbalsta Iecavas novada kā patstāvīgas Latvijas administratīvās teritorijas saglabāšanu, aģentūru LETA informēja novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks (VL-TB/LNNK).

Internetā kopš pirmdienas saņemtas 347 iedzīvotāju atbildes, un 98% ir par novada saglabāšanu. Taču anketas iespējams aizpildīt arī klātienē domē.

Sabiedrisko apspriedi var uzskatīt par notikušu, jo tajā jau ir piedalījusies noteiktais iedzīvotāju skaits, taču apspriede tiks turpināta, lai apkopotu maksimāli daudz iedzīvotāju viedokļus.

Mačeks arī stāstīja, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) pašvaldība nosūtījusi aicinājumu kādam no ministrijas pārstāvjiem piedalīties sabiedriskās apspriešanas sanāksmē 13.jūnijā, taču līdz šim ministrijas atbilde vēl nav saņemta.

Pēc domes priekšsēdētāja teiktā, ministrijas pārstāvim iedzīvotājiem būtu jāskaidro plānotās administratīvi teritoriālās reformas ieguvumus, jo pašvaldība šādus nesaredz, un arī no VARAM skaidrojums nav saņemts.

Jau vēstīts, ka līdz 1.jūlijam Iecavas novadā notiks publiskā apspriešana, iedzīvotājiem uzdodot jautājumu “Vai jūs atbalstāt Iecavas novada kā patstāvīgas Latvijas Republikas administratīvās teritorijas saglabāšanu?”.

Publiskās apspriešanas mērķis ir noskaidrot novada iedzīvotāju viedokli par iespējamo Iecavas novada pievienošanu citu novadu administratīvajām teritorijām.

VARAM izstrādātā administratīvi teritoriālā iedalījuma karte paredz, ka Iecavas novada administratīvo teritoriju ir paredzēts apvienot ar Bauskas, Vecumnieku un Rundāles novadu, par reģionālās nozīmes attīstības centru nosakot Bauskas pilsētu.

Saistītie raksti

Tomēr Iecavas novada dome uzskata, ka, jo lielāka ir pašvaldība, jo mazāka ir iespēja kvalitatīvi un cilvēkiem pietuvināti īstenot likumā noteiktās pašvaldības autonomās funkcijas.

LA.lv
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Vidusskolas vairāk grib specializēties valodās
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Mums ir vajadzīgi veseli jaunieši! Grib liegumu tirgot alkoholu līdz 21 gada vecumam 1
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Tiesai nodod vienu no pēdējām krimināllietām par dalību Vecrīgas grautiņos
2 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Jaunākais skolu reitings: labākās skolas pēc sasniegumiem olimpiādēs
1 stunda
LA
LA.LV
Dabā
Diezgan strauji siltums “tiks nogriezts”. Toma Briča prognoze par laikapstākļiem
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Apkures tarifa dēļ atbrīvo “Daugavpils siltumtīklu” vadītāju
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
“McDonald’s” piedāvā 80 darba vietas studentiem
1 stunda
LA
Laukos.lv
Laukos
Agronoms: Vietējo dārzeņu trūkums šogad nedraud
34 minūtes