Laukos
Bizness

“Iecavniekam & Co” rapšu sēklu trūkuma dēļ pērn apgrozījuma kritums 0

Foto – Gundega Skagale

Eļļas ražotājs “Iecavnieks & Co” pagājušajā gadā strādāja ar 3,314 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 6,7% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa samazinājās piecas reizes un bija 3688 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Vadības ziņojumā teikts, ka apgrozījums 2016.gadā ir sarucis, jo Latvijas tirgū nebija pieejams pietiekams apmērs rapšu sēklu, lai vairumtirdzniecībā spētu nodrošināt pieprasījumu pēc produkcijas.
Līdz ar to vadība plāno slēgt stiktus sadarbības līgumus par izejvielu iepirkumu 2017.gadā, lai spētu izpildīt pasūtījumus un palielinātu apgrozījumu.

Kompānijas vadība arī norāda, ka “Iecavnieks & Co” apsaimnieko vairāk nekā 520 hektārus lauksaimniecības zemes. 2016.gadā uzņēmums saņēma valsts atbalstu par apstrādātājām lauksaimniecības platībām un akcīzes nodokļa atlaidi par dīzeļdegvielas izmantošanu, kā arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras atbalstu dalībai divās pārtikas izstādēs Polijā.

Arī turpmākajos gados uzņēmums plāno turpināt saimniecisko darbību lauku apsaimniekošanā, graudu un rapšu pirmapstrādē un glabāšanā, kā arī eļļas augu pārstrādē un tirdzniecībā. Investīciju politikā lielāko uzmanību iecerēts pievērst finanšu resursu ieguldīšanai pamatlīdzekļu atjaunošanā, modernizācijā, iegādē, jaunu objektu būvniecībā, kā arī jaunu produktu izstrādē.

“Iecavnieks & Co” reģistrēts 2011.gada jūnijā, pamatkapitāls ir 302 845 eiro. Uzņēmuma īpašnieki ir Arnolds Babris, kuram pieder 51% uzņēmuma kapitāldaļu un Ukrainas uzņēmums “Era Grein” ar 49% kapitāldaļu. Uzņēmums ražo rapšu, linu un kaņepju auksti spiestas eļļas, kā arī citus šo izejvielu produktus.

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Laukos
Jelgavā par septiņiem miljoniem eiro plāno būvēt veģetārās pārtikas ražotni
23 stundas
LA
Laukos.lv
Laukos
Vai apdraudēta bezmaksas piena un augļu izdale skolās? Briselē spriedīs par programmas finansējumu
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Amerikāņi atjauno ‘Massey Ferguson’ traktorus
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AT
Andris Tiļļa
Kultūra
No debesu augstumiem uz zemes: 12 apustuļu skulptūras Doma dārzā
3 stundas
LE
LETA
Uncategorized
JKP varētu atbalstīt Gobzemu premjera amatam
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Daugavpils novadā no grāvja izceļ noslīkušu cilvēku
1 stunda
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Karaliene Elizabete II pasniegs bruņinieka goda titulu Ralfam Lorēnam
1 stunda
LA
LA.lv
Ekonomika
Vai nākotnē maksāsim ar kripto-eiro? Konferencē diskutēs par virtuālo naudu
1 stunda