×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
26. janvāris, 2012
Drukāt

«Iecavnieku» nosola SIA «Dēseles dzirnavas»

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Vakar notikušajā SIA “Iecavnieks” mantas vairāksolīšanā piedalījās trīs pretendenti – “Swedbank”, SIA “Vegatable Oil Product Group Latvia” un SIA “Dēseles dzirnavas”. Kā “LA” jau informējām, līdz izsolei uzņēmumu apsaimniekoja un ražošanas procesu saglabāja iepriekšējā līmenī SIA “Vegatable Oil Product Group Latvia”.

 

Vairāksolīšanas sākumcena bija noteikta 1 620 573 lati, kaut gan visas mantas jeb, juridiskā valodā runājot, lietu kopība tika novērtēta par 2 388 673 latiem.

Par minēto sākumcenu īpašumu nosolīja SIA “Dēseles dzirnavas”. Kaut gan līdz vairāksolīšanai “Iecavnieka” ražošanu nodrošināja un bija gatavs to nopirkt uzņēmums “Vegatable Oil Product Group Latvia”, turklāt šī uzņēmuma valdes loceklim Arnoldam Babrim bija skaidra tālākā eļļas ražotnes attīstība – bankrota procedūra radīja šķērsli. Proti, pēc Maksātnespējas likuma 47. panta 2. daļas noteikumu 23. nodaļas “Maksātnespējas procesa īpatnības” pirkuma pirmtiesības ir pretendentam, kas nodarbojas ar lauksaimniecisko ražošanu vai pārstrādi un tā esošie zemes īpašumi robežo ar parādniekam piederošo zemes gabalu. Saskaņā ar šo nosacījumu vienīgais pretendents uz “Iecavnieku” bija SIA “Dēseles dzirnavas”, kuras zemes gabals “Podziņas” atrodas līdzās “Iecavnieka” zemes īpašumiem.

Bankrota procedūras administratore Ivita Baumane pēc vairāksolīšanas paskaidroja, ka par bijušā “Iecavnieka” oficiālo īpašnieku SIA “Dēseles dzirnavas” kļūs tad, ja mēneša laikā samaksās pilnu izsoles summu un abi pārējie pretendenti izsoles iznākumu nepārsūdzēs.

Kas raksturo sabiedrību, kas drīzumā taps par “Iecavnieka” mantinieci?

 

Pēc Uzņēmumu reģistrā atrodamajiem datiem, nākamā iespējamā eļļas rūpnīcas īpašniece SIA “Dēseles dzirnavas” dibināta 2006. gadā, nodarbojas ar augļu un dārzeņu audzēšanu un ir reģistrēta Vaiņodes novada Embūtes pagastā. Pie darbības veidiem nosaukta arī nekustamo īpašumu pārvaldīšana. Uzņēmums nodarbina četrus cilvēkus, 2010. gada apgrozījums bijis vien 8397 lati.

 

Sabiedrībai pieder arī viesu māja. Valdes priekšsēdētāja Daila Vīksne-Pizika.

Pārstāvim, kas piedalījās izsolē, lūdzu uzņēmuma vadītājas tālruni. Atbildēja – neesot tiesīgs to dot. Zvanot pa “Lursoft” datu bāzē atrodamo SIA “Dēseles dzirnavas” kontakttālruni, man atbildēja, ka neko par priekšnieci nezinot un vispār latviski nerunājot. Vaicāju krievu valodā, vienalga, nekādus telefonus nedošot. Meklēju palīdzību Vaiņodes novada domē pie lauksaimniecības konsultantes Indras Pāvilas, viņa sola sazināties ar valdes priekšsēdes brāli. Brīdi vēlāk Pāvilas kundze atvainojas, ka Aldis Vīksne nav vēlējies sazināties. Kā rāda “Lursoft” dati, viņš ir arī valdes loceklis. Tā kā A. Vīksne ir agronoms saimniecībā “Dēseles dārzi”, viņa profesija varētu noderēt, arī jaunajā īpašumā saimniekojot. Pēc publiskajiem datiem, līdz 2008. gadam valdes locekle bijusi Žaneta Jaunzeme, kuras personas kods rāda pilnīgu sakritību ar tagadējās kultūras ministres datiem…

Līdzšinējās “Iecavnieku” līdz izsolei pārņēmušās sabiedrības SIA “Vegetable Oil Product Group Latvia” valdes loceklis Arnolds Babris vēl nezina, kā izsolītais īpašums un ražotne tiks pārmantota. Ja viņa pieredze tiks novērtēta, iespējama zināma sadarbība.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+