Latvijā
Sabiedrība

Iededz arī tu šovakar ugunskuru pie jūras! Baltijas jūras piekrastē svinēs Seno uguns nakti 16


Visvairāk skatītais ieraksts IYL kontā, sasniedzot teju pusmiljonu auditoriju, bija īss video par latviešu Jāņu tradīcijām.
Visvairāk skatītais ieraksts IYL kontā, sasniedzot teju pusmiljonu auditoriju, bija īss video par latviešu Jāņu tradīcijām.
Foto: LETA

Baltijas jūras Latvijas piekrastē šodien no plkst.20.30 ar ugunskuru iedegšanu tiks svinēta Senā uguns nakts, aģentūru LETA informēja Latvijas valsts simtgades biroja sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Pastare.

Viņa skaidroja, ka akcijā var piedalīties ikviens kurš vēlas piemērotā un atļautā vietā iekurt ugunskuru un kopā pavadīt vakaru Baltijas jūras krastā. Pie ugunskuriem iedzīvotāji aicināti izteikt savus solījumus jūrai, lasīt dzeju, dziedāt, iet rotaļās vai vienkārši vērot ugunskuru un jūru. Seno ugunskuru nakts pasākumi norisināsies visā Latvijas piekrastē.

Senās uguns nakts tradīcija tika atjaunota 1992.gadā Somijas pilsētā Turku, kas drīz vien guva lielu atsaucību arī Igaunijā, Zviedrijā, Vācijā, Polijā un citviet. Latvijā šī akcija jau vairāk nekā desmit gadus tiek atzīmēta Rojā un Pāvilostā.

Nākamgad, Latvijas valsts simtgadē Senā uguns nakts tiks atzīmēta īpaši – vairākās vietās jūras piekrastē uzstāsies jauniešu orķestri un līdz ar Seno uguns nakti turpināsies kampaņa “Mana jūra”, lai valstij simtgadē dāvinātu tīru piekrasti visā 500 kilometru garumā.

Izvēlētās ugunskura vietas var atzīmēt virtuālā kartē “www.senasuguns.lv”, papildus ievadot pasākuma rīkotāja kontaktinformāciju un iecerēto aktivitāšu aprakstu.

LA.lv