Latvijā
Novados

Iedegs sveces, aicinot pievērsties lauku ciematu izmiršanas problēmai 0

Foto-Shutterstock

Šovakar, plkst.19.30, sabiedriskās iniciatīvas “Lauku Atdzimšanas kustība” pārstāvji pulcēsies pie Vides un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM), lai iedegtu svecītes 500 izmirušajiem Latvijas ciemiem, šādā veidā aicinot pamatīgāk pievērsties lauku ciematu skaita sarukšanai, aģentūru LETA informē kustības pārstāvji.

Pasākuma organizatori pamato, ka “lauki ir tautas kultūras šūpulis kas nepelnīti atstāts pabērna lomā” un, ka šobrīd, tikai ar citām metodēm “turpinās Padomju varas uzsāktā lauku depopulācijas politika.”

“Lauku Atdzimšanas kustība” sagatavojusi un iesniegusi VARAM iesniegumu, kurā lūgts pārskatīt Aigara Kalvīša valdības veiktās pagastu pašpārvaldes likvidācijas lietderību, apturēt pašvaldību īpašumu iztirgošanu kā arī sadarbībā ar izglītības ministriju, Memorandu padomi, nevalstiskajām organizācijām un mazo lauku skolu pārstāvjiem, apstiprināt un pilnveidot lauku skolu saglabāšanas un attīstības programmu.

Kustības paziņojumā teikts, ka uz šādu akciju viņus pamudinājusi slēgtās Brantu skolas izsole, Smiltenes novadā, kurā bija iecerēta lauku problēmu risināšanai nozīmīga projekta īstenošana.

Aktīvisti uzskata, ka šī skola ļoti uzskatāmi ilustrē Latvijas lauku problēmas. “Tā, pretēji pagastu apvienošanas plānam, tika slēgta uzreiz pēc pagasta pievienošanas Smiltenes novadam, zibenīgi tika izvazāts skolas inventārs, skolas ēka daudzas reizes likta izsolēs, nekurināšanas un nesalaboto noteku dēļ iet postā,” teikts paziņojumā.

LA.lv