×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
25. aprīlis, 2013
Drukāt

Iedegt jaunu dzirkstelīti šlāgermūzikā


ReklāmfotoReklāmfoto

Kasparu Markševicu daudzi pazīst kā populārā Rīgas klubiņa “Četri balti krekli” pastāvīgo DJ, citi atminas kā vienu no televīzijas šova “Talantu fabrika” dziedošajiem dalībniekiem.

Pēdējā laikā mūziķa balss skan vairākās klausītāju atzinību guvušās dziesmās – arī Latvijas šlāgeraptaujā piedalās viņa dziedātā “Meitene ar zaļām acīm. Sarunā dziedātājs stāsta par atgriešanos uz skatuves un nākotnes plāniem.

 

Mūziķa īsā vizītkarte

– Esmu no Kurzemes, taču nu jau vairāk nekā desmit gadus dzīvoju Rīgā, arī visa muzikālā darbība notiek šeit. Muzikālā dzīve ir raiba – pēc realitātes šova nodarbojos ar mākslu, mūziku, visu, kas ar to saistās, kam sekoja aptuveni trīs gadu pauze. Pieklusu, pievērsos “dīdžejošanai”, taču tagad tā nolikta “otrajā” plauktiņā. Spēlēt plates gan neesmu pārtraucis – palieku uzticīgs latviešu publikai. Tieši tā iemesla dēļ arī dziedu tikai latviski.

– Muzikālās saknes?

– Nav tā, ka manā ģimenē būtu mūziķi. Laikam jau balss ir Dieva dots talants. Nedziedu pēc notīm, kā to dara lielākā daļa cilvēku. Bērnībā gan izbraukāti dziesmu konkursi, sastapti cilvēki, kuri mudināja turpināt. Vienā no viņiem bija Laila Ilze Purmaliete, viņas rīkotais jauno dziedātāju konkurss “Jaunās zvaigznes” bija atspēriena punkts.

Manā mīlestībā pret mūziku vaina daļēji jāuzņemas arī Imanta Kalniņa un Raimonda Paula dziesmām.

– Esi atgriezies uz skatuves. Kādēļ?

– Pie dīdžeja pults pietrūkst kaut kā radoša, negūstu tādu baudījumu kā dziedot. Turklāt nejaušā kārtā ar Normunda Rutuļa palīdzību tiku pie dziesmas “Meitene ar zaļām acīm”. Pēc atsauksmēm spriežu, cilvēki ilgi bija vēlējušies dzirdēt kaut ko tādu – labu, gaišu. Šobrīd saprotu, ka nevēlos sēdēt malā un noskatīties uz procesiem.

– Kādu mūziku jūti kā savu?

– Krievijā “Meiteni ar zaļām acīm” laikam nesauktu par šlāgeri, bet estrādes dziesmu. Arī Raimonda Paula mūzika ir estrādes mūzika. Tādēļ gribu teikt, ka piedāvāju kvalitatīvu estrādes vai vieglo mūziku, taču, protams, to var saukt, kā vēlas. Es muzicēju tiem, kas klausās, un mani nebaida nosaukumi.

– Bez ambīcijām uz skatuves nevar iztikt…

– Palēnām tuvojas 30 gadu robeža. Gribu, lai tie kļūst par kaut ko līdzīgu atskaites punktam manā dzīvē. Ir idejas par albumu, iespējams, pat vairāku video apkopojumu, taču es nesteidzos. Gribu, lai viss izdodas kvalitatīvi.

– Veiksmes formula?

– Galvenais nosacījums ir kvalitāte. Kad pēc ieraksta noklausos gala materiālu, vienmēr gribas ticēt, ka dziesma patiks. Svarīgs ir arī īstais laiks, kad tai parādīties. Tomēr pats galvenais ir attieksme. Vai nu tu mīli savu darbu, vai ne. Ja ej “atstrādāt”, nekas nesanāks.

Tāpat svarīga ir komanda, manā gadījumā tā ir lieliska – video autors Igors Linga un producents Gaitis Lazdāns. Kad uzzināju, ka dziesmas “Meitene ar zaļām acīm” teksta autors ir Reinis Krūziņš, ar kuru muzicējām uz Šlāgeraptaujas skatuves Ventspilī (dziesma “Cerība”, 2009), šaubu nebija – es to dziedāšu. Nevienu brīdi neesmu šaubījies arī par Artura Duboku – viņš ir meistars savā darbā.

– Pašportrets vārdiem…

– Būtībā esmu diezgan maigs cilvēks, kam ikdiena likusi mazliet apbružāties, kādreiz būt arī skarbākam. Kopumā izskatos mierīgs, rāms, ieturēts – grūti aizkaitināt.

– Tavi tuvākie atbalstītāji?

– Paldies manai ģimenei – sieviņai Andai un meitiņai Paulai (3). Meita zina manu dziesmu vārdus no galvas ātrāk nekā es pats. Paldies draugiem, kas ir man līdzās, paldies klausītājiem.

– Kur šobrīd esi dzirdams, redzams?

– Aktivitāšu ir milzum daudz. Vairākas reizes mēnesī mani var sastapt “Četros baltos kreklos”, muzicēju arī krastmalas “Lido”. Noteikti sastapsiet mani korporatīvās ballītēs.

– Radošie plāni?

– Kā Napoleonam (smejas). Top mana jaunā mājas lapa. Kopā ar Artūru Duboku pašlaik top jauns singls. Tāpat kā mūsu dziesmai “Var jau būt”, arī citām manis dziedātājām dziesmām mēģināsim radīt video, lai visiem ir pilnīgi skaidrs, ko esmu vēlējies pateikt ar šo dziesmu. Gaidiet jaunumus maijā. Protams, turpināšu piedalīties šlāgeraptaujā – tādu jaunu, sparīgu kā mēs, tur nav daudz. Gribu iedegt dzirkstelīti!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+