Mobilā versija
+3.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
27. jūlijs, 2015
Drukāt

Iedibina jaunu tradīciju – Sklandraušu festivālu (3)

Foto-Visvaldis BiezbārdisFoto-Visvaldis Biezbārdis

Pagājušās nedēļas nogalē Dundagā norisinājās pirmais Sklandraušu festivāls, pulcējot gan profesionālus raušu cepējus, gan citus amatniekus, dziedātājus un dejotājus, gan daudz interesentu.

Dženetas Marinskas un Elmas Zadiņas meistarklasē bija iespēja apgūt sklandraušu cepšanas māku. Radošajās darbnīcās bija iespēja apgūt arī citus senus amatus. Janīna Kursīte-Pakule seminārā stāstīja par aizvadītās vasaras tradicionālās kultūras un mutvārdu vēstures ekspedīciju Dundagas novadā. Festivāls norisinājās līdz pat rīta gaismai, vakarā aicinot uz dižkoncertu “Sklandrausis – saules rausis” un balli. Festivālu iecerēts rīkot arī turpmāk, lai arī ne katru gadu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Paldies svētku rīkotājiem un iedibināto skaisto tradīciju arī nākamgad rīkot šādus svētkus.

  2. liela brēka,maza vilna Atbildēt

    Pārāk skaļs vārds šim pasākumam, braucām 150 km un vīlāmies, tikai laimīgas sagadīšanās pēc varējām nopirkt kādu sklandrausi, gandrīz palikām bešā. Savu neizcepto paņēmu līdzi un mājās izcepu, jo bija problēmas ar elektrību. nožēlojām,ka neaizbraucām uz Sabiles vīna svētkiem vai Kuldīgu…

    • pārāk daudz gaidiji acimredzot Atbildēt

      brauci nevis priecāties bet ar domu-izklaidejiet mani:) prekš novada ar knapi pāri 3000 iedzivotājiem svētki bija pat grandiozi. nav jau laukos tās tautas tik daudz palicis lai sapulcētos milzigs pūlis kā kuldigā kas tomer irpilsēta. Dundagai nav pat pilsētas status

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+