×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
13. oktobris, 2016
Drukāt

Iedibina Latvijas hokeja kareivju piemiņas dienu (plus foto) (1)

grabovsk18

Kādreizējais Latvijas hokejists, treneris un funkcionārs Ēvalds Grabovskis iedibinājis Latvijas hokeja kareivju piemiņas dienu.

Pagājušajā piektdienā, kad Latvijas Hokeja federācijas kongresā gāja vaļā lielās kaislības, Grabovskis ar domubiedriem apmeklēja 1. un 2. Rīgas meža kapus, godinot aizgājušo laiku hokeja varoņus. “Gribam, lai tā kļūtu par tradīciju un nākotnē notiktu konkrētā dienā – 30. septembrī, kas ir Elmāra Baura dzimšanas diena. Šogad viņš atzīmēja 98. gadskārtu, ir možs un mundrs,” “LA” sacīja Ēvalds Grabovskis.

Viņš pirms tam apzinājis vecākās paaudzes hokejistus, daudzi gan nav tikuši – daļa tāpēc, ka bija darba diena, citiem veselība vairs neļauj izstaigāt samērā lielus gabalus. Bija ieradies ilggadējais Latvijas izlases ārsts Jānis Kvēps, Eduards Strauts, vairāki tuvinieki – Edgara Rozenberga dēls, Alfona Jēgera dēls, Edgara Klāva meita, Andra Siliņa meita, Kārļa Roņa dēls, Jura Liepiņa sieva, arī pazīstamais jurists Aivars Borovkovs, kurš izveidojis portālu nekropole.lv. Viņš ierosinājis, ka vajadzētu iedibināt vispasaules hokeja veterānu piemiņas dienu.

Divu stundu laikā apmeklētas vairāku kādreizējo spēlētāju, treneru atdusas vietas – Kārļa Roņa, Jura Liepiņa, Andra Siliņa, Edgara Rozenberga, Harija Vītoliņa II, Kārļa Skrastiņa, Edgara Klāva, Alfona Jēgera, Jāņa Šūlberga. Protams, tā ir tikai maza daļa, daudzi apbedīti citos kapos, vairākus arī nav izdevies atrast. “Mēs strādājam pie kopīgas shēmas, kartes. Nedarām to pirmo reizi, bet šoreiz bija organizēti,” norādīja Grabovskis. Nolikuši puķes, par kurām izdevumus nosedza LHF (starp citu – Kirova Lipmana pēdējais vai viens no pēdējiem maksājumiem prezidenta amatā), izveidojot sarkanbaltsarkanu kompozīciju, aizdeguši svecītes.

Augusta izskaņā klajā nāca Ēvalda Grabovska grāmata “Hokeja elpas skartie”, kurā aprakstīta gan Latvijas hokeja vēsture, gan autora darbs un dzīve. Viņš arī izveidojis biedrību “Latvijas hokeja vēsture”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai kaut viens no tiem sportistiem sagaida pusmūžu?

Draugiem Facebook Twitter Google+