Mobilā versija
+22.0°C
Anna, Annija, Ance
Trešdiena, 26. jūlijs, 2017
24. augusts, 2015
Drukāt

Iedrošināt… nomirt. Dailes teātrī top sezonas pirmā pirmizrāde

Publicitātes fotoPublicitātes foto

2015./2016.gada Dailes teātra sezonas pirmā pirmizrāde gaidāma 11. septembrī Kamerzālē, un tā būs Rēzijas Kalniņas monoizrāde “Oskars un Rozā dāma”, portālam LA.lv pavēstīja teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Jakovļeva.

Mazajam Oskaram ir palikušas tikai kādas desmit dzīves dienas. Vecāki dēla slimības dēļ ir tiktāl satriekti un apjukuši, ka nespēj ne tikai par viņu parūpēties, bet pat īsti nesarunājas ar zēnu, izliekoties, ka viņam kļūst labāk.

Par Oskaru rūpējas žēlsirdīgā māsa rozā kostīmā, kura zēnam ierosina rotaļu – katru dzīves dienu viņš izdzīvo desmit savas dzīves gadus, tādējādi nodzīvojot garu, laimīgu, piesātinātu dzīvi. Viņš izaug, kļūst pieaudzis, iemīlas, apprecas, izjūt “pusmūža krīzi”, noveco. Turklāt katru dienu Oskars raksta vēstules Dievam. Dievs šīs vēstules ņems vērā un izteiktās vēlēšanās izpildīs.

Franču rakstnieka Ērika Emanuela Šmita (1960) stāsts “Oskars un Rozā dāma” (2002) ir gudri skumjš un līdz asarām aizkustinoši maigs, tomēr paradoksālā kārtā – arī jautrs, piedāvājot paskatīties uz iluzoro dzīvi ar pilnasinīgu apliecinājumu.

Stāstu dramatizējis un tulkojis Viesturs Meikšāns. Viņa pārziņā būs arī telpas, kostīmu un mūzikas izvēle. Radošajā komandā strādā arī video māksliniece Dace Sloka un gaismu māksliniece Jūlija Bondarenko, pauda Jakovļeva.

Pievienot komentāru

Dons: "Mans burziņu laiks ir beidzies"Latvijā populārākais dziedātājs Dons jeb Artūrs Šingirejs koncertē gana reti, lai ikviens viņa uznāciens kļūtu par notikumu. Šonedēļ viņš kāps uz Liepājas lielfestivāla "Summer Sound" galvenās skatuves, solot arī septembrī gaidāmā albuma dziesmas pirmatskaņojumu.
Draugiem Facebook Twitter Google+