×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
6. septembris, 2013
Drukāt

Iedrošināts spilgtumam


Foto - Kristiāns BērentsFoto - Kristiāns Bērents

JĀNIS REIRS, latviešu finansists un politiķis, pārstāv partiju “Vienotība”. Vairāku Saeimu deputāts, bijis īpašu uzdevumu ministrs elektroniskās pārvaldes lietās, tagad ir Saeimas Budžeta komisijas priekšsēdētājs.

 

– Tuvākajā laikā mums jāpieņem vairāk nekā simts likumprojektu, kas ir saistīti ar eiro ieviešanu. Protams, jāapstiprina arī nākamā gada budžets, kas Saeimā nonāks jau oktobrī, – teic politiķis. Jāņa darbā galvenais – prātīgums un savaldība, jo finanšu lietās pārsteidzība neder. Bet apģērba izvēlē, protams, valda nevainojams klasiskais stils.

– Vienmēr esmu labi juties uzvalkā. Atceros, ka par pirmo algu, ko sestajā klasē nopelnīju, tirgojot saldējumu, nopirku uzvalku. Toreiz vajadzēja iet uz manas mīļotās tantes kāzām. Kā nu tērpsies skolas uzvalciņā! Jau kā bērns sapratu – lai iekrātu lielākiem mērķiem, finanšu lietās jābūt apdomīgam un jāvalda vēsam prātam. Daudz kārdinošāk būtu bijis dienā nopelnīto jau tajā pašā vakarā iztērēt saldējumam un konfektēm, taču es mācēju savaldīt savas vēlmes. Daudzi teikuši, ka uzvalkā nejūtas ērti, es gan tā nesaku.

Ārpus darba Jānis Reirs iecienījis brīvo sportisko stilu. Praktiski un ērti! Jautāts par apģērba izvēli, viņš uzsver – galvenais, lai apģērbs būtu tīrs, neradītu nevīžīguma iespaidu. Ja par apģērbu rūpējas, tas ilgi un uzticīgi kalpo.

Kas Jānim ir svarīgi apģērba izvēlē?

– Galvenokārt esmu klasiskā stila piekritējs, uzvalka izvēlē ar ekstravagantiem pirkumiem neaizraujos. Vairāk eksperimentu un krāsu atļaujos kaklasaišu izvēlē. Tās man dāvina sieva, viņas gaumei es uzticos, un viņa mani gadu gaitā ir lēnām vedinājusi uzdrīkstēšanās virzienā – košāki toņi, interesantāki raksti. Apģērba izvēlē ir vēl viens būtisks faktors – lai tas atbilstu manam augumam. Esmu 1,94 m garš, un mūsu veikalos gara auguma vīriešiem uzvalku iegādāties nemaz nav tik viegli. Daudzi latvieši ir spēcīga, gara auguma, taču nez kāpēc ir tik maz veikalu, kuros varētu nopirkt atbilstošu apģērbu.

Vai saistībā ar apģērbu gadījušies kādi kuriozi?

– Jā, tāds notika manās kāzās. Laikus biju nolicis trīs skaistas kaklasaites, taču steigā uz reģistrāciju visas aizmirsu mājās… Situācija izvērtās nepatīkama, atzīšu, ka tā manī radīja stresu. Izglāba sievastēvs, kurš kā ļoti nosvērts un apdomīgs cilvēks bija paņēmis līdzi arī otru kaklasaiti. Tagad viņam vienmēr dāvinu kaklasaites – turklāt allaž košas.

MĪĻAS LIETAS
StilsDet1

Monētas ar Mildas attēlu Latviešiem pirmskara sudraba pieclatnieks ar tautumeitas attēlu ir svarīgs nacionālais simbols. Daudzi tagad uztraucas, kā eiro ieviešana iespaidos latvisko identitāti. Es šīs cilvēku bažas saprotu, jo pēdējo 20 gadu laikā bijušas vairākas naudas maiņas, banku krīzes, arī pēdējā ekonomiskā krīze. Tas viss cilvēkos rada nedrošību un pat bailes. Taču ar eiro ieviešanu mūsu nacionālā identitāte nebūt nemazināsies. Vai mūsu senči varēja iedomāties, ka nākotnē būs eiro monētas ar Mildas attēlu un ar tām varēs norēķināties Parīzē, Berlīnē, Romā…

Manuprāt, ieviešot eiro, identitāti nevis zaudēsim, bet gan paplašināsim.

Sporta apavi

Būtiski nepieciešami, jo mans vaļasprieks ir skriešana. Mana sieva ir sprintere, bet es galvenokārt skrienu garos gabalus. Esmu piedalījies Rīgas pusmaratonā. Manam augumam maratona skriešana ir izaicinājums, taču tā var pārbaudīt savas spēka un izturības robežas. Turklāt skriešana ir labs veids, kā atbrīvoties no ikdienas stresa, stiprināt veselību un iekšējo līdzsvaru.

Pirtsslotiņas

Ir teiciens: ja latviešiem nebūtu pirts, tad ārsti braukātu zelta ratos. Mūsu ģimenē pēršanās pirtī ir ļoti iecienīta. Tā ne vien palīdz relaksēties un attīra, bet arī stiprina veselību un imūnsistēmu. Pirtsslotiņas sarūpē sieva, jo pārzina katras slotiņas iedarbību. No dažādiem augiem tā ir atšķirīga. Manas iecienītākās ir kļavas slotiņas – tām ir maiga, taču spēcīga un līdzsvarojoša iedarbība, un klasiskās bērza slotiņas, kuras var saukt par dzīvības slotiņām. Bērza lapas lieliski atslābina sasprindzinātos muskuļus, uzlabo asinsriti bronhos un plaušās.

Grāmatas par pirts rituāliem

Pirtī ir svarīgi ievērot visus likumus un rituālus. Ir jākarsējas, jāperas, jādzesējas, jādzer daudz tēju. Pirts likumi ir smalki, to ir daudz, un pirtnieki tajos labprāt dalās. Tāpēc iegādājos un lasu grāmatas par iešanu pirtī. Daudz par pirts lietām esmu lasījis arī “Latvijas Avīzē” un “Mājas Viesī”. Pirts ir vieta, kur stiprināt veselību, gūt fizisku un garīgu labsajūtu. Siltums, ūdens un aromātiskās pirtsslotas ir brīnišķīgi dziedinātāji. Īpašu pirts maģisko spēku baudām vasaras saulgriežos.

AKCENTI

Stils4Katrā ziņā ieguvums ir iedrošināšanās rotaļai ar spilgtākām krāsām. Piestāvēja abas košās kaklasaites, īpaši violetā ar nierīšu rakstu. Arī šalle kalpoja kā labs akcents.

IETEIKUMI

Stiliste Kristīne Rāmule:

– Jānim iesaku violeto toni, lai izceltu acu krāsu, kā arī zaļo, bet ne elektrozaļo (vasarā tā derētu, bet ziemā tā sejai varētu radīt pelēku nokrāsu). Iesaku arī mierīgāko sūnuzaļo toni. Pie brūnām acīm labi izskatās arī brūnie toņi, taču Jānim tie neesot tuvi.

IEGUVUMS

Jānis Reirs:

– Lielisks ir sportiskais stils. Džinsi man vienmēr piestāv, izrādās, tie labi sader kopā arī ar rūtoto vilnas žaketi, kurai uz elkoņiem ir uzlikas. Rūtota žakete nav mans ikdienas apģērbs, taču šis variants ir pieņemams.

Patika arī uzvalks, kam žakete ir īsāka, bikses – šaurākas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+