Kultūra
Kultūrpolitika

Labas lietas priekam un iedvesmai iesaka Vija Beinerte5

Dzīves gudrība

Vienīgi tas, kas rītu ir jaunāks nekā aizvakar bijis, šodien pieder pie gudriem ļaudīm.

Daniēls Čepko

Grāmata

Nekad neesmu varējusi saprast izteicienu “tik jauns un tik gudrs”. Vai talantīgs. Ja prāts un talants ienāktos ar gadiem, pasaulē nebūtu jaunu ģēniju un vecu muļķu. Turklāt pēdējo – krietni vairāk nekā pirmo. Savas ģeķīgās iedomas un aizspriedumus viņi lolo un kopj, ļaujot tiem uzpūsties tiktāl, ka pašu patiesajai būtībai viņu dvēseles telpā gandrīz vairs neatliek vietas. Pēters Hēgs, “Ziloņkopēju bērni”. Tas pats Hēgs, kam “Smillas jaunkundzes sniega izjūta” un “Klusā meitene”. No dāņu valodas tulkojusi Inga Mežaraupe. Bauda prātam un sirdij. Ja kāds teiks, ka tā ir bērnu grāmata, esmu laimīga būt bērns.

Izstāde

Liepājas Latviešu biedrības namā visu augustu krāsu priekā koši ziedēs un gavilēs Signes Vanadziņas audeklos tvertie “Mirkļi”.

Koncerts

Viņam ir viena no pasaulē skaistākajām balsīm, ko papildina apbrīnojams personības valdzinājums un spēks. Huans Djego Floress, saukts par belkanto karali, pirmdien, 27. augustā, muzicēs Dzintaru koncertzālē. Elpa aizraujas brīnuma priekšnojautā.

Filma

Toms Krūzs, kam nu jau piecdesmit seši gadi, atkal skrien, rāpjas pa klintīm, lec ar izpletni un visādi citādi žilbina aģenta Ītena Hanta lomā piedzīvojumu franšīzes “Neiespējamā misija” jaunajā filmā. Turklāt visus trikus, arī visnotaļ bīstamo “halo” lēcienu (“High Altitude Low Opening” – lēciens no vairāk nekā septiņu kilometru augstuma, kad izpletnis atveras tikai nepilnu sešsimt metru augstumā), Krūzs veic pats. Prieks, ka šim lēcienam viņu trenējuši mūsu “Aerodium” puiši.
Režisors Kristofers Makarijs. Toma Krūza partneri šoreiz ir Rebeka Fērgusone, Vanesa Kirbija, Džeremijs Renners, Aleks Boldvins un citi. Kritiķi apbrīnojamā vienprātībā slavē filmu un vērtē to kā labāko ne vien franšīzes, bet, iespējams, arī žanra sasniegumu. Varu vien piebilst, ka aizmigt filmas laikā nav iespējams. Kādu brīdi pēc tam arī ne.

Pasaules plašumos

Ja vēlies piedzīvot kaut ko pavisam īpašu un neparastu, dodies uz Lofotu salām aiz polārā loka. Tā ir cita Eiropa un cita Norvēģija. Golfa straumes apskalotas, Lofotu salas apbur ar ziemeļu dabas atturību, zivju pārpilnību (tās tur ķeroties pat uz kaijas spalvas) un gluži vai pirmatnēju mieru un klusumu.

Tepat Latvijā

Bet tepat Latvijā ar auto, divriteni vai kājām vērts doties ekskursijā vai pārgājienā no Ērgļiem uz Ļaudonu, pa ceļam iegriežoties Vestienā, aplūkojot Gaiziņu un Bākūzi, nopeldoties Talejas, Kaķīša un Kāla ezerā. Jumurdas muižā var ieturēt pusdienas un arī pārlaist nakti, bet pēc tam, nogriežoties uz Sauleskalna pusi, var iemēģināt ceļu, kas uzved visaugstākajā punktā pie Madonas. Skaties, kur gribi, visur skaisti!

Vērts pamēģināt!

Kopš bērnības man patīk lidot sapnī un īstenībā. Ja paraplāns tev šķiet pārāk ekstrēms, iesaku lidojumu ar gaisa balonu. Ērti iekārtojies grozā un ķer prieka mirkļus kopā ar putniem un vēju. Vasarā lidojumiem piemērotākais laiks ir agrs rīts (divas trīs stundas pēc saullēkta) vai vakars pirms krēslas iestāšanās.

Festivāls

No 20. augusta līdz 30. septembrim jau piekto reizi Rīgā notiks Austrumu mākslas un mūzikas festivāls, kura programmā ietverti koncerti, izstādes, lekcijas un arī kaligrāfijas darbnīca.

Jaunums

Saistītie raksti

Sajust skaņu, sadzirdēt smaržu. Aromāts kā noslēpums, metafora un paradokss. Vispirms gaisā uzvēdī dzirkstoša šalts, kur mandarīns mijas ar rozes tikko jaušamu dvesmu, tad atplaukst magnolijas maigums un Monblāna sniegoto virsotņu dzidrais svaigums, ko ieskauj sandalkoka elegance un pačūlijas pavedīgums. Maigums un kaisle, romantika un alkas. Neparasts itin visā – tāds ir augstās modes nama “Trussardi” jaunais aromāts “Sound of Donna”. Kā radīts saulainām vasaras dienām. Un zvaigžņotām naktīm.

 

Galerijas nosaukums
LA.lv