Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Iedvesmas stāsti un zināšanas par tehnoloģijām – startē “Digital Freedom Festival”0

Publicitātes foto

Šodien sākas Vērienīgais tehnoloģiju, startup, politikas un dzīvesstila festivāls “Digital Freedom Festival”, kas no šodienas līdz 15. novembrim Rīgā pulcēs vairāk nekā 1500 tehnoloģiju un startup uzņēmējus, ekspertus, politikas veidotājus, investorus, žurnālistus un studentus, izsludina oficiālo programmu.

Pirmā diena un pirmie jaunumi

Divu dienu laikā vairāk nekā 110 runātāji no visas pasaules dalīsies ar iedvesmas stāstiem un zināšanām – kā uzņēmējiem, sabiedrībai un politiķiem labāk sadarboties un izmantot tehnoloģiju radītās priekšrocības.

Šodien festivāla jaunums – “Digital Freedom Festival” Kopienas diena, kad sadarbībā ar festivāla partneriem un ekosistēmas dalībniekiem dažādās vietās Rīgā notiks praktiski semināri, meistarklases, personiskās izaugsmes kursi, startup konkursu atlases kārtas u.c. pasākumi.

Savukārt 15. novembrī – Konferences dienā – “Hanzas Peronā” uz četrām skatuvēm norisināsies diskusijas par cilvēku un tā lomu tehnoloģiju laikmetā, mediju attīstību, nākotnes ekonomiku, zaļajām tehnoloģijām, dzīvesstilu un citām aktualitātēm.

“Digital Freedom Festival” līdzdibinātāja Dagnija Lejiņa: “Arī šogad vedam uz Rīgu pasaules līmeņa zināšanas, lai iedvesmotos, mācītos un veidotu tālejošus sadarbības un biznesa kontaktus.

Sākot no personiskās izaugsmes un produktivitātes tēmām, beidzot par mākslīgo intelektu, viedajām pilsētām un mobilitāti, korporatīvajām inovācijām, startup konkursiem un augsta līmeņa diskusijām par ANO ilgtspējīgas attīstības mērķiem. Pirms Staro Rīga festivāla un 18. novembra svinībām Rīga kļūs arī par starptautisku digitālo tehnoloģiju “smadzeņu centru”.

Šogad fokusā – ilgtspējīgas attīstības mērķi, aicinot ikvienu izvērtēt savu personisko atbildību par to, kā nākotnē dzīvosim. Solidarizējoties ar personiskās atbildības un izvēles filosofiju – esam pirmā konference Latvijā, kas izziņojusi zero-waste apņemšanos. Tāpat veicināsim dzimumu līdztiesību un 50% sieviešu aktīvu līdzdalību uz Digital Freedom Festival skatuvēm.”

Šodien – dzīve pareizajā ātrumā

“Digital Freedom Festival” Kopienas dienas ietvaros ISSP Galerijā Berga bazārā notiks Līderības akadēmija, sniedzot praktiskas un iedvesmojošas zināšanas ceļā uz izcilību.

Festivāla VIP biļešu īpašnieki varēs apmeklēt inovāciju vadītāja, prestižā sarunu šova “TED Talks” runātāja Karla Onorē (Carl Honore) meistarklasi “Dzīve pareizajā ātrumā. Digitālais laikmets” un korporatīvo inovāciju stratēģijas konsultanta Arta Cicena vadīto Korporatīvo inovāciju meistarklasi.

“Swedbank” koprades telpā “DoBe” notiks “500Startups”, “Rockstart” un “Latvijas valsts mežu” startup konkursu priekšatlases kārtas.

Kā veidot zīmola stāstniecības stratēģiju

Savukārt “Norden” birojā norisināsies “Hack-Academy”, kurā grāmatas “The Laws of Brand Storytelling”, līdzautore Džesika Džoglio (Jessica Gioglio) dalīsies ieteikumos, kā izveidot veiksmīgu zīmola stāstniecības stratēģiju.

Talantu meklētāja Jekaterina Jacemeneva un komunikāciju stratēģe Džūlija Belkina – FindaNode līdzdibinātājas – dalīsies padomos, kā izdzīvot mainīgajos personāla atlases džungļos, bet personāla vadības speciāliste Diāna Stankevica stāstīs, kā uzlabot komandas sniegumu.

Savukārt darba vides stratēģijas konsultants Oļegs Ņikitins runās par to, kā darba vide ietekmē darba efektivitāti un kā to var izmantot stratēģiski, uzlabojot darbinieku motivāciju.

Personiskās attīstības akadēmijā “Birojnīcā” festivāla ilggadējais viesis – mūks Džons – vadīs meistarklasi par to, kā sabalansēt steidzīgu dzīvesveidu ar meditācijas metodes palīdzību/

Produktivitātes speciālists Stojans Jankovs (Stoyan Yankov) dalīsies ar labākajām stratēģijām un sniegs padomus, kā izveidot un vadīt efektīvas mentoringa grupas, kurās dalībnieki viens otram sniedz padomus un palīdz atrisināt problēmas.

Līderības, uzvedības zinātnes konsultante Satu Almana (Satu Ahlman) vadīs meistarklasi par miega un stresa vadību, bet garīgās veselības “sludinātājs” Stjuarts Rodžers (Stewart Rogers) stāstīs kā paātrināt darba procesu, uzlabot koncentrēšanos un izmantot garīgo vingrošanu, lai paātrinātu katru darba aspektu.

15. novembris – Konferences diena “Hanzas Peronā”

Konferences dienā uz galvenās – Nākotnes skatuves – spoži starptautiski un vietējie runātāji diskutēs par tehnoloģiju ietekmi uz mūsu ikdienas dzīvi, medijiem, biznesu un vidi, indivīda lomu un ietekmi uz globāliem procesiem.

Uzstāsies Valsts prezidents Egils Levits, ANO Starptautiskās telekomunikāciju savienības Telekomunikāciju attīstības biroja direktore Dorīna Bogdana-Martina (Doreen Bogdan-Martin), blokķēžu arhitekte Sadžida Zuari (Sajida Zouarhi), Nīderlandes viedās pārvietošanās eksperti u.c. starptautiski runātāji.

Uz “Digital Freedom Festival” satura partnera “Delfi” “Media LAB” skatuves tiks analizētas šobrīd aktuālās mediju tendences jauniešu sasniegšanai, satura pielāgošana mobilajai videi, podkāstu satura aktualitātes un citi jautājumi.

Uzstāsies slovāku žurnālists, podkāstu producents Dāvids Tvrdons (David Tvrdon), Tonija Blēra institūta Tehnoloģiju un sabiedrības daļas vadītājs Makss Bevertons-Palmers (Max Beverton-Palmer), “Google Mobile” lietotāju pieredzes speciālists Konors Makgans (Conor McGann) u.c.

Investoru diena

Investoru dienas ietvaros uz Innovation bazaar skatuves sadarbībā ar “GreenTech” bloka partneriem “Latvijas valsts meži” GEO un “Climate KIC”, viedās pārvietošanās partneri Nīderlandes vēstniecību un pasaulē vadošajiem akceleratorien “500 Startups” un “Rockstart” skatuves notiks startup konkursi, investoru prezentācijas un ātrie randiņi ar investoriem.

Diskusijā “Banka 4.0.: Banka visur un mobilie pakalpojumi vispirms” bankas “Citadele” eksperti un pieaicinātie speciālisti diskutēs par to, kā tehnoloģijas maina banku pakalpojumus, kļūstot pieejamas vienmēr un visur. Bet sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju, eksperti un zinātnieki diskutēs par zinātnes un inovāciju sinerģiju un Latvijas konkurētspēju globālā kontekstā.

Savukārt uz Brīvības skatuves diskutēs par dzīvesstilu digitālajā laikmetā – mūziku, ilgtspējīgu attīstību un sadarbībā ar festivāla “nulles atkritumu” vēstnieku ECO Baltia notiks diskusija par tehnoloģiju nozīmi bezatkritumu kustības populraizēšanā un dzīvesveida maiņu.

Digital Freedom Festival programma pieejama šeit.

Uzziņa:

Saistītie raksti

2018. gadā “Digital Freedom Festival” apmeklēja 1600 tehnoloģiju un startup uzņēmēji, eksperti, politikas veidotāji, investori, žurnālisti un studenti no 30 valstīm. Konferences tiešraidei lietotnē “Shortcut” un portālā “Delfi.lv” bija vairāk nekā 15 000 skatījumu.

Konferenci organizē “Digital Freedom Festival” domubiedru grupa, nevalstiskā organizācija “DFF”, kā arī reputācijas vadības kompānija “Lejiņa & Šleiers”. Festivāla startup konkursa partneris “500 Startups”, “Rockstart”, ASV vēstniecība, Nīderlandes vēstniecība u.c

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
LIKTA konference: Nākotnes svarīgākās prasmes – spēt mācīties, pielāgoties, transformēties un būt radošiem
5 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Ziemassvētku barometrs: Cik cilvēkiem šie svētki nav nekas īpašs un kādus tēriņus plāno pārējie
6 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Eksperiments atklāj, vai cilvēki arvien tic viltus interneta veikalu piedāvājumiem
6 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Urbanovičs: “Saskaņa” neatbalstīs likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu
1 stunda
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Vai izdosies nolaist no sliedēm Kariņa vadīto čukčukbānīti?
53 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Sports
Dānijas tenisa karaliene Vozņacki janvārī beigs sportistes karjeru
33 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
FOTO: “Z-Towers” ver durvis žurnālistiem un plāno prasīt aizstāvību starptautiskās institūcijās
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Sociologs izsakās, kam būs liela nozīme ārkārtas vēlēšanās Rīgā
2 stundas