Mobilā versija
+14.7°C
Līga
Piektdiena, 23. jūnijs, 2017
9. oktobris, 2015
Drukāt

Iedvesmojoši piemēri – cilvēki, kuri guvuši panākumus pēc 30 gadu sasniegšanas

1. Vinsents van Gogs

1no5
Foto - LETAFoto - LETA
Foto – LETA/EPA

Teju katram no mums ir savas nākotnes gaidas, priekšstati par to, kādai būtu jābūt ikdienai un dzīvei kopumā zināmā vecumā, kā arī sapņi, ko tik ļoti kārojas piepildīt. Gadījumā, ja šobrīd šķiet, ka nepavisam netuvojies iepriekš minētā sasniegšanai, dzīvei ieņemot gluži negaidītu virzienu, pirms nodošanās skumjām par nepiepildītajiem mērķiem iepazīsties ar iedvesmojošiem piemēriem par to, ka veiksme mūs var piemeklēt, arī gluži negaidot! Lūk, cilvēki, kuri līdz 30 gadu vecumam vadījuši gluži ikdienišķu dzīvi, to negaidot piemeklējot ievērojamām pārmaiņām!

Nīderlandiešu gleznotājs un postimpresionisma pārstāvis Vinsents Villems van Gogs, neraugoties uz salīdzinoši pārtikušo ģimeni, savu dzīvi uzsāka samērā skarbos apstākļos, jaunības gados cīnoties ar garīgām saslimšanām, trūkumu un nemitīgiem konfliktiem ar līdzcilvēkiem. Turpinot ģimenes tradīcijas, van Gogs apguva teoloģiju, vēlāk darbojoties kā misionārs, tomēr ortodoksālo doktrīnu apstrīdēšanas un nesaprašanās ar sevis pārstāvēto baznīcu dēļ mākslinieks no amata pienākumu pildīšanas tika atbrīvots. Iemesls – mācītāja profesijas zaimošana.

Pēc darba gaitu pārtraukšanas van Gogs pievērsās mākslai, ļaujoties brāļa un draugu pamudinājumiem un ieteikumiem. Viņa slavenākie darbi tapa 30 gadu vecumā, vien dažus gadus, pirms van Gogs izdarīja pašnāvību. Valda uzskats, ka mākslinieks mūža nogalē arvien biežāk apreibinājies ar narkotikām un alkoholu, pārmērīgi daudz dzēris kafiju, kā arī sirdzis ar sifilisu.

Dzīves pēdējos gadus van Gogs vadījis depresijā, halucināciju lēkmēs un ciešot no epilepsijas, šizofrēnijas un virknes citu slimību, tomēr tas nemazinājis mākslinieka radošumu, topot viņa pazīstamākajiem darbiem.

  1. Vinsents van Gogs
  2. Rīds Hofmans
  3. Marks Tvens
  4. Dž. K. Roulinga
  5. Džūlija Čailda

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+