×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
29. jūnijs, 2017
Drukāt

Iedvesmojošs labdarības lielkoncerts – “Uzcel savu baznīcu” (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Viens no projekta vēstniekiem ir arī dzoedātājs Renārs Kaupers.

Jau sesto gadu 2. jūlijā, Zemgales līdzenumā, Iecavas upes krastā, gleznainās Bruknas muižas dārzā ļaudis pulcēsies labdarības lielkoncertā “Uzcel savu baznīcu!”. Renārs Kaupers, Aija Andrejeva, Ainars Virga, Olga Rajecka, Marts Kristians Kalniņš un daudzi citi iemīļoti mākslinieki veltīs savas dziesmas Bruknas baznīcai, tās celtniecības otrajai kārtai.

Renāra Kaupera iniciēts, tapis sadarbībā ar Juri Vaivodu, šī gada koncerts būs ar jaunu, iedvesmojošu programmu.

Labdarības diena tiks ieskandināta ar sirsnīgu koncertu baznīcā. Ira un Rūta Dūdumas, dziedātājs un dzejnieks Lauris Valters būs pirmie, kuri klausītājus ievedīs mūzikas noskaņu pasaulē.

Gaidot lielkoncertu, gan lielajiem, gan mazajiem apmeklētājiem radoši izpausties palīdzēs mākslinieces Elita Patmalniece, Ilze Patmalniece un Diāna Dimza-Dimme. Kā neiztrūkstoša vērtība Bruknas muižas dārzā ir podnieka Evalda Vasiļevska melnās keramikas cepļa atvēršana. Ģimenes ar bērniem draiskās, kā arī izzinošās rotaļās doties aicinās “Lielās spēles”.

Kad ikviens apmeklētājs būs novērtējis, kas šajos sešos gados ir paveikts, uz skatuves skaistā muzikālā piedzīvojumā aizvedīs mākslinieki Renārs Kaupers, Aija Andrejeva, Marts Kristiāns Kalniņš, Olga Rajecka, Ainars Virga, Aivars Hermanis, Ralfs Eilands, Elza Rozentāle, Aija Vītoliņa, “Putnu balle”, koris “Laiks” un daudzi citi, kas gadu no gada piedalās labdarības lielkoncertā “Uzcel savu baznīcu!”. Sestais gads koncertam nāk ar pārmaiņām, ar jaunumiem. Bruknas lielais draugs Renārs Kaupers ierosināja izveidot citādu programmu nekā iepriekš. Kopā ar domubiedru – Juri Vaivodu, Dailes teātra muzikālās daļas vadītāju, nu top lielkoncerts, kādu Bruknas cienītāji vēl nav piedzīvojuši. R. Kaupers un J. Vaivods, iedvesmojušies no Skolēnu dziesmu un deju svētku lielkoncerta Skonto stadionā, aicinās ikvienu dziedāt kopā ar māksliniekiem uz skatuves.

Jautāts par koncertu, Andrejs Mediņš saka: “Pateiksimies Latvijai, tiem, kuri mīl un tic Bruknai, kuri cer saņemt Dieva žēlastību! Kaut vairāk būtu cilvēku, kuri vēlas vairot gaismu, to dodot arī citiem! Labās lietas zemei, tautai, pilsētai var dot labumu, tikai darot kopā!” Šā gada labdarības lielkoncerta ziedojumi ir vajadzīgi akmens grīdas segumam, dievnama otrās kārtas celtniecībai – krusta ejai – stikla ejai ap baznīcu, kas būs arī kā siltuma zuduma regulētāja. Par Bruknas kopienu un tās izveidotāju priesteri A. Mediņu latviešu literatūrzinātniece, valodniece Janīna Kursīte teic: “Andrejs Mediņš ir izveidojis īpašu vietu, kur atgūt spēkus. Kur pārdzimt. Tiem, kuri ir dziļi nogrimuši, tā ir iespēja atdzimt.”

 

2. VII 14.00 Bruknas muiža

Ieejas kartes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Ieejas kartes cena EUR 10, 12, 15. Ģimenes ieejas karte (2 pieaugušie, 2 vai vairāk bērni) – EUR 25

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+