×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
30. jūnijs, 2016
Drukāt

Iedvesmojošs stāsts: Brašie Vilzēnu brāļi iekaro soctīklus un piepilda sapni (16)

Foto - FacebookFoto - Facebook

Ar apbrīnu un patiesu cieņu var iedvesmoties no šī stāsta galvenajiem varoņiem – diviem maziem zēniem, kuri ceļa malā tirgo omes dārziņā izlolotās puķes, lai varētu sev iegādāties nepieciešamās lietas. Viņi nelūdz un neprasa, bet gan godprātīgi strādā, lai sasniegtu savu mērķi – apziņa par darbu un vērtībām ir tā, ko bērnam iemāca ģimenē, vēsta komunikāciju uzņēmumā “IDEA Group”.

17. jūnijā sociālajā vietnē Facebook Liene Krastiņa publicēja bildi ar stāstu par puikām. Braucot uz laukiem, ceļa posmā Aloja–Matīši, pie Vilzēniem, Liene pa logu ieraudzīja divus mazus zēnus tirgojam ziedus. “Puikas, kuri neskraida un nemet akmeņus logā, kuri neiet un nezog zemenes no sveša dārza, bet godīgi tirgo puķītes,” raksta Liene. Šī vienkāršā patiesība uzrunāja daudzus, jo tajā bija jaušams naivais skaistums un reti sastopamais tīrais cilvēcīgums. Tas aizvēlās kā sniega bumba, sasniedzot vairāk nekā 12 tūkstošus šēru un miljoniem laiku.

Katram cilvēkam vajag vienu īsto mīlestību, vienu pareizo darbu un vienu labāko draugu. Arī šim stāstam vajadzēja tikai vienas dzirdīgas ausis. Ziņa nonāca līdz IDEA Group darbiniecei, kura tic labajiem darbiem ne tikai Ziemassvētkos un vēlreiz pierādīja – jebkura ideja ir īstenojama! Uzņēmuma darbinieki Līgo priekšvakarā noskaidroja puiku vēlmes un vajadzības un kopīgiem spēkiem metās, lai ne tikai saziedotu naudu, bet arī sarūpētu visu vajadzīgo. Tieši šajā mirklī abi stāsti satikās – ideja kļūst par realitāti, kad par to neatlaidīgi cīnās ar zobiem un nagiem.

Īpašu pateicību izsakām Jānim no Veloprofs, kurš ne tikai pacēla telefona klausuli pirmssvētku darbadienas beigās, bet arī ar pārliecinošu “Jā” sniedza savu atbalstu un ziedoja velosipēdu vienam no brāļiem. Bet puikas jau ir divi! Tikpat drošu soli spēra paši IDEA Group darbinieki, kuri, ne mirkli nešauboties, atdeva savu nopelnīto naudiņu uzņēmuma organizētajās Veselības nedēļas soļošanas sacensībās.
Pašlaik visa Eiropa un liela daļa pasaules griežas ap futbolu. Kāds pačukstēja, ka viens no brāļiem ir ne tikai kaislīgs futbola fans, bet arī talantīgs spēlētājs, kurš cītīgi trenējas. Lai šo ceļu mazajam censonim padarītu vieglāku, veikals Sporta bode un tās vadītājs Jānis atsaucās aicinājumam un nodrošināja abus brāļus ar sporta apaviem un apģērbiem. Lai mazajiem censoņiem ir zvaigžņu ceļš priekšā zīmēts!

Likās, ka viss vajadzīgais ir nodrošināts, bet IDEA Group darbiniecei, kura īstenoja šo labdarības projektu, kāds nemiera gars dīdījās uz pleca, atkārtojot vecākā zēna teikumu: “Ome jau nopirka man futbola bumbu, tik tā neesot īstā, bet spēlēt jau var.” Uz lūgumu atbalstīt un iedvesmot mūsu Latvijas mazo zvaigzni atsaucās arī futbola izlases kapteinis Kaspars Gorkšs, kas ar lielāko prieku sagādāja puikam visīstāko futbola bumbu ar savu parakstu – lai zina, tā ir īsta!

Lūk, kā izauga maza ideja par lielu realitāti – viss sākās ar ticību, tad ar maziem soļiem, kam noticēja citi, bet tam sekoja iedvesma un pārliecība – visa pasaule sadosies rokās, ja pamatā būs īstas vērtības un paša darba spars.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Forši ka puikas ko dara, tā vietā nedara muļķības. Bet tai pat laikā man šķiet nedroši bērnus atstāt ceļmalā kaut gan es jau nezinu cik tālu ir māja un redzīgas acis. Prieks ka realizējas bērnu sapņi ne tikai Ziemassvētkos. Saskatiet arī citu lauku bērnu sapņus vasarā! (Ziemā jau riteņi aizmirstas un tad tik prasa planšetes)

 2. liekaties taču mierā beidzot. Puikiem ir māmma un tētis, un mājās darbi, un vel trīs bērni ģimenē. Ne tikai ome ar puķu pušķiem. Paši vienkārši puikas ar savam bleņam un izdārībam. A tagad nauda, velosipedi, bumbas, slava un kas tik vel nē..Tautu varoņus atrodat…sagandējāt tikai bērniem dzīvi ar savu reklāmu. Un nemaz nerakstiet, ka man skauž. nav jau ko skaust man pašam, padomajiet par parejiem bērniem , kas dzīvo kopā vienā ģimenē…tie nemaz nav sliktāk, tieši otrādi, tikai nav gadijas pa ceļam neviens atsaucīgs fotografs…

  • pievienojos. Puikam mamma, tētis un vel trīs bērni ģimenē. Un ir tikai normāli, kā puikas pelna naudu. Tikai nav normāli, kā naudu savac ome.

 3. dievs sargi vinus no VIDa !!!

 4. malači, puikas! Tie ir īsti letiņi!

 5. Manā bērnībā tā bija pavisam ikdienišķa darbība-vasarās lasījām ar brāli pa grāvjiem meža zemenes,- uz tirgu par 20 kapeikām pārdevām , savā dārzā ķiršus, ar autobusu piena kannās uz sagādes iepirkšanas punktu vedām, neviens nebija ne slavens, ne beigts no darba., mums bija 9, 10 gadi.Nopirkām RADIO RIGONDA uz kājām.

 6. Man pat asaras saskreja acis lasot so stastu.Es tiesam apbrinoju sos mazos brasulus un zinu tadi dzive daudz sasniegs ,lai viniem izdodas sasniegt dzive iecereto .redzams ka musu zemite vel ir loti daudz briniskigu cilveku ta ka nesam pazudusi un gan bus vel daudz tadu labsirdigu cilveku

 7. Pat ne tikai prieks, bet arī liels gandarījums par šādiem cilvēkiem, lai izdodas piepildīt vēl lielākus sapņus!

 8. vai tiešām uzrakstīt nemāk? Tā vieta saucas Vilzēni!

 9. Tādi puikas nākotnē rakstīs Latvijas veiksmes stāstu! Puikas, mācieties, maza pieredze jau ir, lai jums veicas!

 10. Nevis Vilzēņi bet Vilzēni.Nekropļot valodu.

 11. Jus jau sevi izraklemejiet ne jau bernus .. butu palidzejusi

 12. Lai Dieva svētība visiem labajiem cilvēkiem.Lai turās mazie brašuļi.Kaut vairāk būtu tādu cilvēku uz pasaules……

  • Gods un slava zēniem un ome, un labiem cilvēkiemi.
   Viss jau būtu labi, bet pa tiem ceļiem braukā arī nejauki cilvēki.
   Kaut nu zēniem sargeņģelis tādus nelaiž klāt.
   Cita starpā, Latvijas likumdošana jau liedz mazus bērnus palaist bez uzraudzības.

   • Tik mazus zēnus vienus bez uzraudzības nav ieteicams atstāt,jo kā vēsta tautas teiciens-nelaime nenāk brēkdama…Sargāsim bērnus,jo viņi ir vismazāk aizsargāti.Nekāds daudzums naudas nespēs izārstēt izkropļotu dvēseli.

Draugiem Facebook Twitter Google+