×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
14. marts, 2013
Drukāt

Iedziedās šīs vasaras Dziesmu un deju svētku zīmi

foto - Letafoto - Leta

Otrdien, 19. martā, notiks XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku zīmes “Skaņu vijums vainagā” pirmās publiskās iedziedāšanas svētki.

Pasākumā, kas plkst.15 notiks “Birojnīcā”, piedalīsies kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (VL-TB/LNNK), Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) direktore Dace Melbārde, svētku galvenais režisors Uģis Brikmanis, svētku radošais direktors un zīmolvedis Gatis Mūrnieks, VAS “Latvijas Dzelzceļš” prezidents Uģis Magonis un vokālā grupa “Anima Solla”.

Patlaban pirmā dziesma, kas tiks iedziedāta, tiek turēta noslēpumā, aģentūrai LETA norādīja LNKC komunikāciju un sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika.

Jau ziņots, ka pagājušā gada novembrī XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku vizuālās identitātes konkursā no 13 piedāvājumiem par uzvarētāju tika izraudzīts dizaina aģentūras “Brandbox” piedāvājums “Skaņu vijums vainagā” par 5570 latiem.

Svētku identitātes zīme – vainags – ir veidota tā, lai katrs dziedot varētu uzvīt savu svētku rotu, tādējādi jūtoties kā svētku sastāvdaļa. Vainagu veido septiņas latviešu tradicionālās zīmes, un katrai notij ir paredzēta sava zīme, piemēram, Dieva zīme – do, Māras zīme – re, Laimas zīme – mi. Spēlējot vai dziedot jebkuru melodiju, tehnoloģijas atpazīs skaņas un pārvērtīs tās noteiktās zīmju secībās, sakārtojot tās unikālā vainagā, kas ir neatņemams latviešu tradīciju un “līgo” simbols, svētku rota, kas apzīmē sauli, gaismu, pilnību un noslēgtu ciklu.

XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki Latvijā notiks no 2013. gada 30. jūnija līdz 7. jūlijam. Svētku galvenais vēstījums būs “Gaisma līgo Latvijā”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+