Kultūra
Literatūra

Iedziedi savas dzimtas mīļāko dziesmu un saņem balvu!1

Artura Nīmaņa foto

Sagaidot rakstnieces Daces Judinas dzimtu sāgas – tetraloģijas Latvijas simtgades romāni noslēdzošo grāmatu “Uzraksti man… vakar”, autore un izdevniecība “Latvijas Mediji” izsludina dzimtas mīļāko dziesmu konkursu.

Konkursa mērķis – uzzināt, kuras ir latviešu dzimtu mīļākās kopīgi dziedamās dziesmas. Par tām var pastāstīt un atsūtīt aprakstu par to, kā un kādēļ tieši šī dziesma dzimtai vismīļākā. Dziesmu vairāki dzimtas pārstāvji (noteikti vairāki, nevis tikai viens!) kopīgi var arī iedziedāt un līdz 18. jūnijam atsūtīt saiti uz ierakstu vietnēs “Youtube” vai “Vimeo”.

Vislabākā dziesmas video autori saņems pilnu tetraloģijas “Latvijas simtgades romāni” krājumu; divu labāko aprakstu autori saņems vienu tetraloģijas grāmatu pēc izvēles. Ja uzvarētāji pēc balvas ieradīsies uz grāmatas “Uzraksti man… vakar” atvēršanas svētkiem 20. jūnijā plkst. 18 izdevniecības “Latvijas Mediji” kafejnīcā (Rīgā, Dzirnavu ielā 21), balvu papildinās personīgs Daces Judinas un viņas dzīvesbiedra komponista Artura Nīmaņa sveiciens.

Saistītie raksti

“Līdz pat manu vecāku paaudzei mūsu dzimtā bija divas mīļākās dziesmas,” atminas rakstniece. “No mammas puses tā ir “Uz kalna stāv vientuļais ozols”, no tēva puses – “Vijolnieks”, bet, domājot, kura dziesma mums ar Arturu patīk vislabāk, – “Es atnācu uguntiņu”.

Maģiska, turklāt tāda, kam visi zina vārdus, tādēļ to Dace un Arturs parasti dzied savos priekšlasījumos, tiekoties ar lasītājiem, ir tautas dziesma “Pie Dieviņa gari galdi”. Tā dziedāta arī, dzimtas māju pagalmā zem dižkastaņas svinot Daces mammas 75 gadu jubileju.

LA.lv