×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
24. maijs, 2017
Drukāt

Iedzīvojas uz bērnu rēķina: Piesolot rotaļu laukumus, vīrietis apkrāpj cilvēkus visā Latvijā (3)

rotallaukums_0024

No cilvēkiem visā Latvijā saņemtas ziņas, ka aktīvi darbojas vīrietis vārdā Edgars Akons, kurš piesola par “draudzīgu” cenu ierīkot bērnu laukumiņus, paņem pirmo iemaksu un pazūd. Ir aizdomas, ka tā ir krāpnieciska shēma, kurā iekritušas teju 20 ģimenes visā Latvijā. Policijā lēš, ka upuru skaits ir lielāks, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Labi, ka mazais Ričards pats nesaprot to, ka ticis apkrāpts un palicis bez pirmās dzimšanas dienas dāvanas – bērnu laukumiņa mājas pagalmā Dobeles pusē.”Neaizdomājāmies, ka cilvēki var iedzīvoties uz bērnu rēķina,” skumji secina gadu vecā Ričarda mamma Iveta.

Puisēna vecāki bērnu laukuma iegādei gatavojušies jau agrā pavasarī sociālajā vietnē “Facebook” atrodot, pamanot meistaru Edgaru Akonu, kurš šķitis tik uzticams, ka priekšapmaksu uzticējuši bez līguma.

Dobelnieks Viesturs: “Viņš mums atsūtīja pases foto un konta numuru, uz kuru vajadzēja pārskaitīt 40% kopējās summas. Tā nu aizsūtījām viņam 585 eiro.”

Tiktāl viss bijis lieliski arī citām divām ģimenēm, Jaunciemā, kuras ar meistaru tikās vaigā un pat noslēdza līgumu. “Pasūtījums bija par 480 eiro. Mēs samaksājām 240 eiro. Bija sarunāts, ka 15. maijā mums laukumiņu uzstāda.”

Taču arī te joprojām maija beigās vien tukša pļaviņa ar zudušiem sapņiem par to, kas te varēja būt. Būtu bijusi gan zviedru siena, gan alpīnisma siena, slidkalniņš, nojumīte un smilšu kaste. Tā visa nav, un arī naudas nav.

Tikai tagad, stāvot pie sasistas siles, nākas secināt, ka tā, visticamāk, bijusi krāpšana – sludinājumos ievietotās bērnu laukumu fotogrāfijas, ar kurām meistars klientus pievilinājis, nemaz nav viņa, tās ir vienkārši no interneta “izķeksētas”. Bet reklamējis Edgars Akons sevi kā lielisku meistaru uz nebēdu. Tagad gan pazudis. Telefonu neceļ, bet īsziņās skaidri un gaiši norāda: “Laukumiņa nebūs. Es pats esmu apkrāpts. Es krāpu cilvēkus, pats to nezinot, laukumiņa vienkārši nebūs.”

Viesturs, viens no apkrāptajiem, spriež: “Es pieļauju domu, ka viņš tīri tikai pieņēmis pasūtījumus un nav grasījies neko darīt.”

Taču pats svarīgākais šai stāstā ir fakts, ka šīs divas ģimenes nav vienīgās, kuras uzķērušās uz Edgara Akona izmestās ēsmas, ziņas pienāk no visas Latvijas. Ketija, kura uzņēmusies visu apkrāpto apzināšanu: “Mēs esam 15 cilvēki. Bet klāt nāk viens pēc otra. Mēs esam krāpšanas upuri, kā citādāk to nosaukt.”

Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska atzīst: “Patiesais cietušo skaits varētu būt lielāks, tāpēc aicinātu visus vērsties tuvākajā policijas iecirknī. Tad policija tālāk skatīsies kopumā, vai runa par civiltiesisku strīdu un vai ir nepieciešams uzsākt kriminālprocesu.”

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. ir jau vel varianti Atbildēt

    un pat daudz ticamāki nekā aprakstitais, jo tā musu valstī pieņemts.- kāda ražotne pieņem viņu par izplatītāju uz pārbaudes laiku, viņam jāatrod klienti, jāiekasē priekšapmaksa….. un tad ja viš sevi pierādis kā lielisks izplatitājs, tad lūk viš tiks pieņemts darbā pastāvigi. vai ari saka- tu pārdod kā privātais, mēs saražosim , tev par speccenu, starpiba tava…. un kad jāsāk ražot un dot par to speccenu , ražotne slēgta, maksātnespēja…..
    protams ka par saviem vārdiem un darbiem jāatbild un policija lai skaidro kurš kuru apkrāpis ar vai bez nodoma, bet nu tā viennozimigi bez tiesas sprieduma pasludināt par vainigu spēj tikai mūsu mēdiji

  2. ”Neaizdomājāmies, ka cilvēki var iedzīvoties uz bērnu rēķina,” – tas gan ir naivuma kalngals… palūkojiet veikalos, tur visas bērnu preces ir daudz dārgākas par pieaugušiem domātām precēm!

  3. Iesaku visiem apkrāptajiem apvienoties un rakstīt kopīgu iesniegumu. Citādi pa vienam policija jūs visus atšūs, sakot, ka tas ir civiltiesisks strīds. Tikai skatot visu kopumā ir iespējams pārliecināties, ka tā ir sērijveida krāpšana.

Draugiem Facebook Twitter Google+