×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
17. novembris, 2014
Drukāt

Iedzīvotāji 18. novembrī vēlētos godināt Paulu, Ušakovu un Vīķi-Freibergu (25)

Foto: LETAFoto: LETA

Nils Ušakovs un Raimonds Pauls.

Latvijas Republikas proklamēšanas svētkos 18.novembrī Latvijas iedzīvotāji visbiežāk vēlētos godināt komponistu Raimondu Paulu, Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu (SC), bijušo Valsts prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, Ventspils domes priekšsēdētāju Aivaru Lembergu un bijušo premjeru, eirokomisāru Valdi Dombrovski, liecina “DNB Latvijas barometra” pētījums, kas veikts Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienas priekšvakarā.

Kā informēja “DNB bankas” sabiedrisko attiecību vadītāja Teika Lapsa, pētījumā respondenti tika lūgti nosaukt trīs cilvēkus, kurus, viņuprāt, vajadzētu godināt 18.novembra pasākumā. Nedaudz vairāk kā puse jeb 55% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju nosauca konkrētus cilvēkus, bet 43% atbildēja, ka nezina tādus cilvēkus vai tādu vispār nav.

Paulu 18.novembra pasākumā gribētu godināt 10% aptaujāto, Ušakovu – 7%, Vīķi-Freibergu un Lembergu – pa 6%, Dombrovski – 4% aptaujāto.

Nedaudz mazāk jeb 3% uzskata, ka godināt vajadzētu Valsts prezidentu Andri Bērziņu un akadēmiķi Jāni Stradiņu, bet 2% ir pārliecināti, ka šādu godu būtu pelnījis skeletonists Martins Dukurs.

Vēl iedzīvotāji minējuši politiķi Ingunu Sudrabu (NSL), premjerministri Laimdotu Straujumu (V), režisoru Alvi Hermani, mūziķi Renāru Kauperu, skeletonistu Tomasu Dukuru un BMX riteņbraucēju, bijušo hokejistu Sandi Ozoliņu, divkārtējo olimpisko čempionu Māri Štrombergu un citus.

Kā norāda pētījuma veicēji, arī pirms trīs gadiem cilvēki, atbildot uz šādu jautājumu, visbiežāk nosauca Paulu, Ušakovu, Vīķi-Freibergu un Lembergu. Salīdzinot ar 2011.gadā veikto aptauju, šogad visi saraksta līderi minēti retāk nekā pirms trīs gadiem.

Kā secina Latvijas Bankas ekonomists Oļegs Krasnopjorovs, vecākās paaudzes cilvēku autoritāte mazinās, bet jauni cilvēki, kas varētu kļūt par liela mēroga morālām autoritātēm sabiedrībai kopumā pagaidām nav redzami.

“Atliek tikai jautāt, vai pēc trīs gadiem, kad “DNB Latvijas barometra” pētījums tiks uzdots šāds jautājums atkārtoti, mēs tādus cilvēkus ieraudzīsim. Ja jā, tad visticamāk tie būs zinātnieki, sportisti vai mākslinieki, nevis politiķi,” sacīja Krasnopjorovs.

“DNB Latvijas barometrs” ir ikmēneša socioloģiskais pētījums, kurā tiek pētītas konkrētā brīža aktuālās norises sabiedrībai nozīmīgās jomās. Vienlaikus iedzīvotājiem ikreiz tiek uzdots pastāvīgo jautājumu kopums, kas mēnesi pa mēnesim atspoguļo sabiedrības vispārējā noskaņojuma izmaiņas.

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. Dīvains tas DNB…

 2. Apskaužu Nilu Ušakovu. Ap 38 g. jaunumā jau trešā oficiālā sieva. Vienu no tām viņš pat bija izvēlējies no erotiskā žurnāla vāka. Mīļākās neviens vēl nav saskaitījis. Nešaubos, ka par viņu balsoja Rīgas sieviešu vairākums. Katra jau cerē kļūt kādreiz par topošās autonomās republikas prezidenta kundzi. — Bet, – kā brīdināja aktrise Faina Raņevskaja: 1/ – “Kad apprecēsies, – uzzināsi kas ir laime. Bet būs jau par vēlu.” — 2/ “Kādas sievietes uzticīgākas laulībā,- brunetes vai blondīnes?” – Atbilde – “Sirmas”. Patreizējā uz bildes, – vai nu blondfa, vai iesirma. Kā teica Vasīļij Ivanovič, – “Dūmai Peķka”.

 3. Nekāda gadījuma ušķi,kas Latvijaj nav lojāls! Kas to aptauju veic,ušķa reitinga tieši otrādi-ir ļoti un pat ļoti zems,pēc kremļa atbraukšanas…..Kauns un Negods,ka mums Latvijā tāds,, pilsonis,,!

 4. vai tiesam usaino ari vajag apsveikt musu svetkos ,,,,,,pirmkart pieversiet uzmanibu usina uzvalka krasai tads uzvalks uzradas isi pirms svetkiem?????????

 5. Ar kādām TIESĪBĀM tiek aptaujāti TIKAI Rīgas iedzīvotāji un aptaujas rezultāti pasniegti KĀ 55% LATVIJAS IEDZĪVOTĀJU VĒRTĒJUMS??????????KĀPĒC NEBIJA: 55% aptaujātie RĪGAS iedzīvotāji godina utt.? MUMS NEVIENS NEKO TAMLĪDZĪGU NAV JAUTĀJIS!!!!!!!!!!!!! Vai “DNB LATVIJAS BAROMETRA” pētnieki APTRAKUŠI vai NELIETĪGI ĻAUDIS!? Pat internetā NAV bijusi tāda aptauja, lai visi varētu piedalīties tajā!!!??? Vai VARBŪT uz 5 minūtem BIJA kā visas citas aptaujas???????

 6. tas ir vāks,tie ir visnegatīvākie radījumi

 7. Kāds sakars te Ušakovam,viņa darba devējs ir kremlis.

 8. Vai tas ir slikts joks ?

 9. Uzreiz redzams, kur veikta aptauja … Kauns aptaujas veicējiem – staigā pa Rīgu un raksta, ka tas ir Latvijas iedzīvotāju viedoklis.

 10. 7% – ta ta iemesls vīt lauru vainagu. Neviens no mšiem cilvēkiem nav izcēlies ar paliekošu devumu Latvijai. Toties okupantu labā visi pūlējušies kā nu katrs mācēdami – viens ar pielīšanu, otrs ar lielīšanu , cits ar izdabāšanu. Priecīgus svētkus pārējiem!!

 11. Loti “interesanti”rezultati. Mani un manus radiniekus,piemeram,neviens nav aptaujajis. Drizak sadi tiek nevis atspogulota,bet gan VEIDOTA sabiedriska doma. Vairai un Lembergam vienads procents? Te jau manam kakim jasmejas…..

 12. Lai dzìvo Ušakovs! Paldies par rûpèm! Lai dzîvo Sudraba! Paldies par drosmi!!! Lai dzîvo Kaimiñš un Lapsa!! Paldies par drosmi un degsmi!!! Lai dzîvo Inàra Murniece! Paldies par taisnìgumu!!! Dievs svęti Latviju!!!

 13. Es par Ušakovu, Sudrabu,Inàru Mûrnieci,Artusu Kaimiñu!!! Lai Dievs viñus svètî!!! Latvijas svętkos vèlu vairàk tàdu cilvèku Latvijai

 14. Kāds sakars Freibergai,kura pat dzimusi te nav,vai Ušakovam,kurš krieviju godā ceļ,ne Latviju?

 15. Nils Austiņš var braukt godināties uz sarkano laukumu

  • Krievija ir dižena un arî Çakste Krieviju ir mìlèjis,bijis domes deputàts ,izltbu guvis Maskavà ,tàpat kå daudzi Latvijas dižgari!!! Mûsu brvdomàtàji ir mãcîjušies Pėterburgà, Maskavà!!! Veltîgi Latvija nostàjas pret Krieviju,,,,łoti ,łoti żèl,,,,tad jau tiešàm esam dumja zemnieku tauta,kà vãcieši ir teikuši,,,,,

   • Krievija bija un ir liela, par nelaimi kaimiņu tautām, bet dižena – nekad. Atcerēsimies tikai Ļeņinu, Staļinu un visus tos bandĪtus, kas nāca pēc viņiem. Kādu ,,gudrĪbu” tagadējā Krievija var sniegt, to redzam Ukrainā.

   • Dumji ir tie, kas pat savu alfabetu nemāk izmantot! Bet cenšās kaut ko spriest. Kā latvieši teica: “kas nav – tas nav”.

 16. Ušakovs grib tikt godināties 9. maijā.

 17. Visai “savdabīgi” aptaujas rezultāti, it sevišķi, ja tos vērtē sakarā ar 18. novembri.

 18. Viss ir atkarīgs no tā, kā jautāt un kā skaitīt. Nevaru iedomāties, par ko vajadzētu Ušakovu godināt? Par sabrukušo Zolitūdes veikalu? par valodas referendumu? par rteņbraukšanas celiņiem? Varbūt tomēr par līgumu ar Maskavu?

  • Viss Jums ir slikti,ko dara Ušakovs, slikti ir kaki ,slikti ir sirsniña uz Rîgas garumzïmes vietà ,slikti ir velo celiñi ,slikti ir rûpes par rìdziniekiem,slikti ,ka rïko Jàñus,slikti ,ka labi svin visus svėtkus,,,vairs nezinàt kam piesieties,,,,bet tauta visu redz,,,un mïl un zina par ko

Draugiem Facebook Twitter Google+