×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. marts, 2014
Drukāt

Iedzīvotāji atļaujas dārgākus mājokļus, norāda “Ektornet”

Nams8-ak

Aiz guļamistabas bīdāmajām durvīm aizslēpusies garderobes istaba.

Pieprasījums pēc dzīvokļiem jaunajos projektos pagājušajā gadā palielinājies par 37%, vienlaikus vidējai darījuma summai dzīvokļiem jaunajos projektos gada laikā pieaugot par 42%, par nekustamo īpašumu uzņēmuma “Ektornet” pārdošanas datiem informē kompānijas komunikācijas konsultante Līva Jēgere.

Saskaņā ar “Ektornet” īpašumu pārdošanas datiem pērn par trešdaļu audzis arī pieprasījums pēc privātmājām, taču vidējās pirkumu summas saglabājušās aptuveni 2012.gada līmenī. Tikpat liels aktivitātes pieaugums bijis arī komerctelpu un industriālo telpu segmentā, kur vidējā darījumu summa palielinājusies divas reizes.

“Salīdzinot ar 2012.gadu, pērn pieprasīti bijuši dārgāki “Ektornet” mājokļi un komerctelpas, kā arī industriālās telpas. Šāda tendence liecina, ka iedzīvotāji sāk atļauties vairāk, jo ir optimistiskāk noskaņoti par personīgo, kā arī valsts ekonomisko situāciju,” komentē “Ektornet” valdes priekšsēdētājs Andris Kovaļčuks.

Kovaļčuks norāda, ka pērn “Ektornet” sērijveida dzīvokļu vidējā pārdošanas summa bijusi 43 700 eiro, kas ir par 20% augstāka nekā 2012.gadā. Savukārt jauno projektu dzīvokļu vidējā pārdošanas summa sasniegusi 107 200 eiro. Pēc “Ektornet” apkopotajiem datiem, darījuma finansēšanai gandrīz puse no visiem uzņēmuma īpašumu pircējiem ņēmuši kredītu bankā.

No visiem “Ektornet” darījumiem 2013.gadā 85% notikuši dzīvojamā segmentā. Līdzīgi kā 2012.gadā, visvairāk pārdošanas darījumu noslēgti Rīgā – centrā un mikrorajonos. Populārākie mikrorajoni bijuši Zolitūde, Ziepniekkalns, Šampēteris, Maskavas priekšpilsēta un Imanta.

“Kopš 2011.gada, kad “Ektornet” sāka aktīvu īpašumu pārdošanu, uzņēmuma portfeļa apjoms strauji samazinājies. Par šādu attīstības scenāriju esam gandarīti, jo tas liecina, ka nekustamā īpašuma tirgus Latvijā kļūst likvīdāks,” stāsta Kovaļčuks. Tajā pašā laikā viņš piebilst, ka uzņēmuma portfelī joprojām ir vairāki simti dažādu veidu mājokļu, komercobjektu, zemju un investīciju projektu.

Kovaļčuks norāda, ka zemo īpašuma cenu, augošās ekonomikas, kā arī pievienošanās eirozonai dēļ Latvija veido pievilcīgu vidi investīcijām. Viņš paredz, ka šogad Latvijā arvien vairāk kapitālu vēlēsies ieguldīt tieši investori no Ziemeļeiropas, īpaši no Somijas un Igaunijas.

Nekustamo īpašumu uzņēmuma “Ektornet” portfeļa vērtība no 185 miljoniem eiro 2012. gada beigās samazinājusies līdz 93 miljoniem eiro 2013. gada beigās. 2013. gadā “Ektornet” noslēdzis vairākus nozīmīgus darījumus – pārdots “Panorama Plaza” projekts, 518 dzīvokļu māja Salnas ielā 21, Pļavniekos, kā arī 280 dzīvokļu māju komplekss “Krustkalni” Jaunlazdu ielā, Ķekavā un septiņstāvu biroja ēka Gunāra Astras ielā 1A, Purvciemā.

Nekustamo īpašumu uzņēmumu “Ektornet” 2009. gadā izveidoja “Swedbank” grupa. Tā pamatdarbība ir iegādāties, pārvaldīt un pārdot nekustamos īpašumus dzīvojamās apbūves, tirdzniecības, biroja un ražošanas telpu segmentos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+