×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
19. maijs, 2014
Drukāt

Iedzīvotāji ceļojumos biežāk degustē nezināmus ēdienus (Infografika)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Lielākā daļa (88%) Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņu uzvedība ceļojumu laikā atšķiras no tās, kas raksturīga ikdienā. Tā liecina “Swedbank P&C Insurance” veiktā aptauja1. Ceļojot iedzīvotājiem visbiežāk labpatīk degustē nezināmus ēdienus (67%), baudīt vietējo kultūras piedāvājumu (52%) un dažādus izklaides pasākumus (36%). Savukārt trešdaļa (28%) atzīst, ka ceļojumā biežāk nekā ikdienā bauda aktīvo atpūtu.

celojumi

Sievietes un jaunieši bauda kultūru, vīrieši nodarbojas ar riskantiem sporta veidiem

Sievietes ceļojumu laikā biežāk nekā vīrieši ļaujas kultūras (54% sieviešu pretstatā 49% vīriešu) un izklaides (41% sieviešu pretstatā 32% vīriešu) piedāvājumu vilinājumam, kamēr vīrieši nedaudz biežāk meklē adrenalīnu riskantos sporta veidos (11% vīriešu pretstatā 5% sieviešu).

Jaunieši vecumā no 15 līdz 19 gadiem vairāk nekā citu vecuma grupu pārstāvji ceļojumos bauda vietējos kultūras pasākumus (75%), aktīvās atpūtas piedāvājumu (57%) un izklaides iespējas (55%). Savukārt iedzīvotāji vecumā no 20 līdz 29 gadiem biežāk mīl riskēt un ceļojumu laikā degustē nezināmus ēdienus (78%) un nodarbojas ar riskantiem sporta veidiem (14%).

Visbiežāk apdrošināšanas gadījumi saistīti ar medicīnas izdevumiem

“Swedbank P&C Insurance” dati par 2013.gadu liecina, ka visbiežāk (38%) iedzīvotāji vēršas pie apdrošinātāja pēc palīdzības saistībā ar medicīnas izdevumiem, kas radušies ceļojumu laikā. No tiem gandrīz piektdaļa (17%) ir neatliekamās medicīniskās palīdzības izdevumi. Otrs biežākais iemesls ir bagāžas pazušana, aizkavēšanās vai zādzība – ar to saistīts katrs trešais (30%) apdrošināšanas gadījums. Gandrīz tikpat bieži (28%) atlīdzība tiek izmaksāta par ceļojuma atcelšanu, pārcelšanu vai aizkavēšanos.

“Ikdienas rutīna bieži nomāc iedzīvotāju vēlmi iesaistīties dažādās avantūrās. Taču, esot ceļojumā, vairumā gadījumu ceļotāju uzvedība atšķiras no tās, kas ierasta ikdienā. Cilvēki kļūst atvērtāki dažādiem piedzīvojumiem, ko apliecina arī veiktā aptauja. Lai arī Latvijas iedzīvotāju riska profils ceļojumu laikā nav pārāk augsts, tomēr dati liecina, ka iedzīvotāji kļūst neuzmanīgāki gan pret savu mantu, gan paši savu drošību. Turklāt, kā rāda pērnā gada statistika, medicīnas izdevumi ir biežākais iemesls, kāpēc cilvēki vēršas pie sava apdrošinātāja. Tāpēc būtiski pirms došanās atpūtā nodrošināties pret liekām raizēm un papildu izdevumiem, apdrošinot ceļojumu pret dažādiem riskiem,” izteicies “Swedbank P&C Insurance” Latvijas filiāles vadītājssaka Pēters Kabūns.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+