×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
7. aprīlis, 2013
Drukāt

Iedzīvotāji Darba inspekcijai aktīvi sūdzas par problēmām darbā

Foto-LETAFoto-LETA

Šā gada pirmajos trīs mēnešos Valsts darba inspekcija (VDI) saņēmusi 1073 iedzīvotāju iesniegumus, no kuriem lielākā daļa bija sūdzības par darba samaksu, darba līgumiem un atlaišanu, liecina VDI apkopotie dati.

Līdz šim VDI speciālisti ir izskatījuši 1042 šogad iesniegtās sūdzības. Pērn šajā laika posmā tika saņemti 1268 iedzīvotāju iesniegumi, bet izskatīti 1194.

Jau vairākus gadus sūdzību tops ir nemainīgs. No visiem izskatītajiem iesniegumiem lielākā daļa ir saistīta ar darba tiesībām – 993 šogad, bet 1125 pērn. Visvairāk cilvēki sūdzējušies par darba samaksu, piemēram, tās nepilnīgu aprēķināšanu, nepilnīgu izmaksāšanu vai neizmaksāšanu vispār.

Ļoti bieži iedzīvotāji sūdzējušies arī par darba līgumiem un visbiežāk par nodarbināšanu bez rakstveida darba līguma, bet VDI saņēmusi arī iesniegumus par nepilnīgu darba līguma noslēgšanu. Šogad izskatīti 186 iesniegumi par šo jomu, pagājušajā gadā – 227.

Trešajā vietā ierindojas sūdzības par atlaišanu no darba. Šā gada pirmajos trīs mēnešos izskatīti 129 iesniegumi par šo jautājumu, pērn šajā pašā periodā – 144 iesniegumi.

Kā stāstīja VDI pārstāvis Aivis Vincevs, mazāk nekā pērn cilvēki sūdzas par darba aizsardzības jautājumiem, lai gan viņiem nereti nākas strādāt veselībai vai dzīvībai bīstamos darba apstākļos. Šogad no visiem izskatītajiem iesniegumiem 44 bijuši par darba aizsardzību, bet pērn – 66. Visvairāk iedzīvotāji norādījuši, ka darba devējs nav izmeklējis ar darbinieku notikušo nelaimes gadījumu darbā atbilstoši normatīvajiem aktiem.

Jau ziņots, ka pagājušajā gadā VDI saņēma 4609 iesniegumus, no tiem vairāk nekā puse jeb 53% bija sūdzības par darba samaksas jautājumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+