×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
18. novembris, 2015
Drukāt

Iedzīvotāji domā, ka 18.novembrī jāgodina Pauls, Vīķe-Freiberga un Ušakovs (11)

Foto-LETAFoto-LETA

Maestro Raimonds Pauls.

Latvijas iedzīvotāji uzskata, ka 18.novembra pasākumā vajadzētu godināt komponistu Raimondu Paulu, bijušo Valsts prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, Rīgas mēru Nilu Ušakovu (S) un Ventspils mēru Aivaru Lembergu (“Latvijai un Ventspilij”), kā arī Valsts prezidentu Raimondu Vējoni.

To atklāj jaunākā “DNB Latvijas barometra” aptauja, kurā iedzīvotāji tika lūgti nosaukt trīs cilvēkus, kurus, viņuprāt, vajadzētu godināt svinīgajā pasākumā 18.novembrī.

Salīdzinoši biežāk – 11% aptaujāto minēja komponistu Paulu. Bijušo Valsts prezidenti Vīķi-Freibergu nosauca 10% izvaicāto, Rīgas mēru Ušakovu – 9%, Lembergu – 8%, Vējoni – 5%.

Savukārt 2% minējuši Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieku Valdi Dombrovski (V), skeletonistu Martinu Dukuru, akadēmiķi Jāni Stradiņu, premjerministri Laimdotu Straujumu, atmodas laika līderi Daini Īvānu.

Aptaujātie, kuri ģimenē runā latviešu valodā, biežāk nekā aptaujātie, kas ģimenē runā krievu valodā, minējuši Vīķi-Freibergu. Tikmēr aptaujātie, kuru sarunu valoda ģimenē ir krievu, biežāk atzīmējuši Lembergu un Ušakovu. Savukārt Paulu un Vējoni latviešu un krievu valodā runājošie aptaujātie minējuši vienlīdz bieži.

Salīdzinoši liela daļa jeb 41% aptaujāto nezināja, kuri cilvēki būtu jāgodina 18.novembrī, vai arī atzina, ka nav šādu cilvēku.

“DNB Latvijas barometrs” ir ikmēneša socioloģiskais pētījums, kurā tiek pētītas konkrētā brīža aktuālās norises sabiedrībai nozīmīgās jomās. Vienlaikus iedzīvotājiem ikreiz tiek uzdots pastāvīgo jautājumu kopums, kas mēnesi pa mēnesim atspoguļo sabiedrības vispārējā noskaņojuma izmaiņas.

Jaunākās iedzīvotāju aptaujas dati iegūti pētījumu centra SKDS Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju aptaujā laikā no 9. līdz 20.oktobrim. Ar stratificētās nejaušās izlases metodi, veicot tiešās intervijas respondentu dzīves vietās, tika aptaujāti 1000 respondenti vecumā no 18 līdz 74 gadiem visā Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. P.S. Par to Ušaku un 18.11 !!!Vai viņš būtu jāgodina par to,ka viņa senču rodina okupēja un IZNĪCINĀJA NEATKARĪGU Latvijas valsti???Jāgodina par to,ka sirdī ,ejot ik gadu 9.maijā pie Staļina monstra,viņš to 18.11.1918.g. valsti pat neatzīst !!!Ja tas tā nebūtu,tad viņš NEIETU godināt LV okupāciju,JO TUR NAV KAPI un viņa dzedi tur nedus Dieva mierā!!Un tā drausmīgā uzruna nesen SC kongresā?! Kaut ko pazemojošāku Straujumai un valdībai grūti izdomāt !!Ušaks ,pateicoties Āboltiņai jūtas visvarens un neinīcināms ar visu RD un Rīgas izzagšanu. Par Ušaku un 18,11 var samurgot TIKAI !!! okupanti !

 2. Kāds stulbums!KAM pieder tas DNB?Aptaujāto tautība,pilsonība,strādā vai bezdarbnieks utt.JA paprasīsiet KAKTIŅAM,kurš pārdevies par vērdiņu SC / ne velti kā krauklis Stikla kalnā/ ķērca SC kongresā,tad tur jau var gaidīt,ka Ušakam klāt piestums Putinu pirmā vietā.Visi tie IR MELI gan par SC ,gan Ušaku,JO nevar !! kaut ko celt godā,kas neko nedara valsts labā,bet tikai to gāna un RD ZOG !!! uz nebēdu !!Pirms vēlēšanām no tādiem kaktiņiem vispār sagaidīsim Kremļa brīnumus,ka visi letiņi dīgst par SC un Ušaku,kurš negrib veco Rīgasc logo,spļauj Zolitūdes komisijai sejā un vispār uzvedas kā “Krim naš”vietvaldis.

 3. … Zinot aizkulisu apstaklus … piederu pie 41% … ar noslieci uz VP Vejoni vai SP Murnieci …

 4. Jauks darbiņš skribentiem.Aptauja par neko.

 5. Precīzs vidējā vēlētāja stulbuma barometrs. Brīnums, ka vēl Urbanovičs ar Lindermanu nav sarakstā.

 6. Raimonds Pauls protams! Freibergas kundze protams arī! bet Ušakovam šeit nav vispār nekāda sakara!

 7. Par Paulu V.V Freibergu jā,bet par tautas un LV nodeveju usaku,nu nē,ar sūdainu koku,to viņs pelnijis!!!

 8. Visnegodīgākais šajā safabricējumā ir minēt Paulu kopā ar šito Krievijas kalpu pārīti.

 9. precīzs sabiedrības granulometriskais sastāvs

 10. laikam tāpēc jāgodina,ka viņš balsoja PRET latviešu valodu un aktīvi svin okupācijas svētkus-9.maiju?

  • tāds ir okupācijas seku nelikvidēšanas, vai pareizāk sakot – to “integrēšanas” rezultāts…
   Bet okupācijas sekas ir likvidējamas un vardarbīgā “tautu staigāšana” pārtraucama, jo tās ved mūs pie trešā pasaules kara.

Draugiem Facebook Twitter Google+