Ekonomika
Īpašums

Iedzīvotāji iebilst “Lidl” noliktavas celtniecībai Ulbrokas ielā, gaidāma tiesāšanās0


ilustratīvs foto
ilustratīvs foto
Foto – Shutterstock

Iedzīvotāji iebilst “Lidl” noliktavas celtniecībai Ulbrokas ielā, RĪgā, portālu “La.lv”informēja apkaimes vietējo iedzīvotāju dibinātā biedrība “Mikrorajons”.

Iedzīvotāji uzskata, ka Rīgas pilsētas būvvalde prettiesiski izsniegusi būvatļauju noliktavu centra būvniecībai, jo pirms būvatļaujas izsniegšanas nav ievērotas sabiedrības līdzdalības tiesības, kā arī nav izvērtēta būvniecības ieceres iespējamā ietekme uz apkārtējo vidi.

Biedrība “Mikrorajons” vērsīsies tiesā un apstrīdēs tehnisko noteikumu izsniegšanas likumību uz kuru pamata ir izsniegta būvatļauja.

Plānotajam “Lidl” Baltijas mēroga noliktavu centram būs būtiska ietekme uz vidi un apkārtējo māju iedzīvotāju ikdienu. Noliktavu apbūves laukums aizņem gandrīz 40 tūkstošus kvadrātmetru, neskaitot tehniskās palīgtelpas un ūdens rezervuārus.

Tā izbūve nozīmēs to, ka klusais mikrorajons no iedzīvotājiem draudzīgas, klusas un ģimenēm piemērotas dzīves vietas, pārtaps par industriālu kompleksu, kur nemitīgi kursēs smagās kravas automašīnas no visām trim Baltijas valstīm.

Privātmāju un daudzdzīvokļu māju rajons pārtaps par lielu noliktavu centru, kurā būtiski pasliktināsies gaisa kvalitāte, satiksmes drošība un cilvēku dzīves kvalitāte.
Neskatoties uz būtiskajām izmaiņām, ko videi un vietējiem iedzīvotājiem var nodarīt šis industriālais komplekss, Valsts vides dienests nav pieprasījis veikt ietekmes uz vidi novērtējumu, kā arī nav notikusi sabiedrības iesaiste noliktavu izbūves celtniecības jautājumu apspriešanā.

Faktiski vienīgais veids, kā apkārtnes iedzīvotāji uzzināja par noliktavu kompleksa celtniecību bija būvtāfeles izvietošana, pārkāpjot pašas elementārākās sabiedrības tiesības uz informācijas saņemšanu un iespēju piedalīties lēmumu pieņemšanā. Savukārt sabiedrības līdzdalības tiesību pārkāpšana būvatļaujas izdošanā ir uzskatāma par pamatu būvatļaujas tiesiskuma apšaubīšanai, uzskata iedzīvotāji.

Biedrības “Mikrorajons” biedri uzskata, ka šādas darbības neatbilst Latvijā pastāvošajām tiesību normām un procesuālajai šāda mēroga būvdarbu veikšanas kārtībai. Tāpēc biedrība šobrīd ir uzsākusi tiesiskas darbības, lai aizstāvot apkaimes iedzīvotāju tiesības, vērstos tiesā pret Valsts vides dienesta Lielrīgas reģiona vides pārvaldi un apstrīdētu būvdarbu tehnisko noteikumu izsniegšanas likumību.

Saistītie raksti

Biedrības “Mikrorajons” biedri jau vairākkārt ir vērsušies arī pie lielveikalu “Lidl”, aicinot pastāstīt par savām iecerēm un plānotajiem darbiem. Tomēr līdz šim uzņēmuma attieksme pret vietējo iedzīvotāju aicinājumiem ir bijusi aroganta, ignorējot jebkādus vietējo iedzīvotāju lūgumus.

Biedrība “Mikrorajons” ir dibināta 2019. gada 16. aprīlī lai veicinātu Ulbrokas ielas rajona teritorijas ilgtspējīgas attīstības plānošanu, iesaistot apkaimē dzīvojošos cilvēkus. Tās biedri aktīvi iesaistās vides jautājumu risināšanā, īpaši aizstāvot sabiedrības tiesības uz vides informācijas saņemšanu, lai nepieļautu kaitējuma nodarīšanu videi un cilvēkiem. Biedrības valdē darbojas Jānis Štekerhofs, Andris Lapiņš un Iveta Ratīnika.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
“SEB banka” ievieš maksu par konta apkalpošanu 1
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Atgādina, kur uz ceļiem būs signālstabiņi ar dzīvnieku brīdināšanas iekārtām
1 diena
Raivis Šveicars
Ekonomika
Kad krīze nāk par labu – no importa aizvietošanas līdz eksportam
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
Solidaritāte, cieņa un drosme. Valsts prezidenta Egila Levita runa pie Brīvības pieminekļa
5 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Foto. Svētku uguņošana priecē iedzīvotājus gan Rīgā, Daugavmalā, gan pie televizoru ekrāniem
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Foto. Lāpu gājiens Rīgā pulcē tūkstošiem dalībnieku
5 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Atdot daļiņu no saņemtā. Saruna ar Jāni Lūsēnu
Intervija 9 stundas
SM
Signe Mengote
Ekonomika
Jāvērtē pēc spējām, nevis diagnozes. Kā mazināt plaisu starp darba devējiem un invalīdiem
10 stundas