×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
20. aprīlis, 2015
Drukāt

Iedzīvotāji iesaka vairāk nekā 130 prezidenta kandidātus; lielāko atbalstu gūst četri (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Akcijas “Mans prezidents” pirmajā kārtā Latvijas iedzīvotāji ieteikuši vairāk nekā 130 Valsts prezidenta amata kandidātus, visbiežāk minētākie kandidāti ir Egils Levits, Sandra Kalniete, Mārtiņš Bondars un Vaira Vīķe-Freiberga, pirmdien paziņoja akcijas rīkotāji portāla “manabalss.lv” pārstāvji.

Iedzīvotāji minējuši arī literātus, žurnālistus un sportistus. Kopumā 774 iedzīvotāji ieteikuši 133 dažādus Valsts prezidenta amata kandidātus.

61% no ieteikumiem ir par kādu no Top4 kandidātiem – Egilu Levitu (133), Sandru Kalnieti (128), Mārtiņu Bondaru (113) un Vairu Vīķi-Freibergu (102). Apvienojot iedzīvotāju un politiku izvirzītos kandidātus, atklātajam balsojumam pievienots arī piektais kandidāts – Gunārs Kūtris.

Iedzīvotāji salīdzinoši vairāk minējuši vēl arī Mārci Auziņu (31), Arti Pabriku (23), Aivaru Lembergu (23), Nilu Ušakovu (23) un Baibu Rubesu (15).

Portāla pārstāvji norādīja, ka bijuši arī kuriozi, piemēram, pieteikts vietējā autoservisa vadītājs.

Šajā akcijā iesaistījušies sabiedrībā populāri cilvēki, piemēram, uzņēmēja Baiba Rubesa un advokāts Saulvedis Vārpiņš, kuri pirmdien piedalās preses konferencē, aktualizējot jautājumu un diskusijas, kuram jābūt Valsts prezidentam.

Jau ziņots, ka portāls “manabalss.lv” 20.aprīlī plkst.12 atklās iedzīvotāju balsošanu par pieciem izvirzītajiem kandidātiem, šādā veidā aicinot Saeimas deputātus uz atklātu balsojumu, kurā ņemts vērā sabiedrības viedokli.

Balsojums ilgs līdz Valsts prezidenta ievēlēšanas brīdim. Par izvirzītajiem kandidātiem ar savu internetbankas autorizāciju varēs parakstīties ikviens Latvijas pilsonis, kurš sasniedzis 16 gadu vecumu. Savāktie paraksti apkopotā veidā tiks nodoti Saeimas deputātiem Valsts prezidenta ievēlēšanas dienā.

Oficiāla Valsts prezidenta amata kandidātu izvirzīšana sāksies 19.maijā. Valsts prezidentu slēgtā balsojumā vēlēs 12.Saeima.

Portāls “ManaBalss.lv” ir sabiedrības iniciatīvu platforma, kurā ikviens Latvijas pilsonis var ievietot savu iniciatīvu un vākt parakstus tās nogādāšanai Saeimā. Portāls dibināts 2011.gadā, un tā uzturēšanu un administrēšanu veic nodibinājums “Sabiedrības līdzdalības fonds”.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. …teātris naivajiem un Kurzemes mežos pulcēsies 3 vīri un atvērs Kremļa konverti ar uzvārdu… Tā ZZS un SC un ”kantora” partija tikai izpildīs……Vājas cerības ka tā nebūtu, bet Brigmaņa smaidiņš, Lemberga izvairīgums, Ušakova nekonkrētība un Sudrabas stostīšanās rāda savu.

  2. Tauta esot tik dumja, ka tai nevarot uzticēt valsts prezidenta vēlēšanas. Tā domā partijas un partiju samulsinātie līdzrunātāji. Tad ievēlēšot kādu “diktatoru kā Ulmani”, kādu šļāgerkomponistu vai kādu “ušaku”. Tikai partiju bosi un viņu sponsori esot tie gudrie, kas prot izraudzīties pareizo prezidentu, kaut vai zooparkā…

    Bet kas iznāks tagad: Saskaņa un pārējā opozīcija, pieņemot sev klāt vienu partiju no valdošās koalīcijas, piesolot un dodot tai premjera krēslu, reāli ievēlēs kaut vai “ušaku” ar abiem viņa koškām. To nekad neizdarītu tauta. Tāpēc – par tautas vēlētu prezidentu!

    • P.S. Es parēķināju, ka nemaz nevajag visu, – Saskaņai pietiek pieaicināt tikai pusi no kādas vienas pašreizējās koalīcijas grupas, lai lieta būtu darīta ar vislabākajiem nodomiem!

  3. Kaapeec var balsot tikai 3 banku klienti?Es arii gribu nobalsot.

  4. Nemuļķojiet reņģēdājus! Golosuj, – ņe golosuj, – vienalga galavārds Lembergam

  5. Un Valdis Dombrovkis kur? Lai brauc šurp no EP un turpina veiksmes stāstu!

Draugiem Facebook Twitter Google+