×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
31. janvāris, 2013
Drukāt

Iedzīvotāji intensīvi sūdzas par apledojušām ietvēm Rīgā

Foto - LETAFoto - LETA

Gan Rīgas izpilddirekcijās, gan pašvaldības policijā, gan arī Apmeklētāju pieņemšanas centrā šodien tiek saņemts desmitiem sūdzību par apledojušām, slidenām, nenotīrītām ietvēm, aģentūra LETA uzzināja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Uz Apmeklētāju pieņemšanas centra bezmaksas informatīvo tālruni 80000800 jau saņemti vairāki desmiti sūdzību, un to skaits turpina augt. Iedzīvotāji var sūdzēties arī Rīgas pilsētas Administratīvajai inspekcijai pa tālruni 67026610, kā arī zvanīt uz Rīgas Pašvaldības policijas uzticības tālruni 110.

Līdz pagājušās nedēļas beigām šīs ziemas laikā rīdziniekiem noformēts vairāk nekā 1000 administratīvā pārkāpuma protokolu, no tiem 33 pārkāpumi konstatēti pagājušajā nedēļā, galvenokārt par nenotīrītiem jumtiem un lāstekām, taču Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis prognozēja, ka šodienas laikā protokolu skaits strauji palielināsies.

Rīgas Pašvaldības policija vakar un šodien konstatējusi jau 43 pārkāpumus, un 11 gadījumos jau noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli. Policijā saņemta informācija par sešiem gadījumiem, kad rīdzinieki guvuši traumas, krītot uz slidenām ietvēm, savukārt 12 sūdzības saņemtas par transportlīdzekļiem, kas bojāti no ēku jumtiem krītoša ledus dēļ.

Vidauskis pastāstīja, ka visi Rīgas pilsētas izpilddirekciju administratīvo inspekciju speciālisti devušies apgaitās pa galvaspilsētas ielām, lai novērtētu situāciju un nepieciešamības gadījumā sodītu neizdarīgus saimniekus, kas nav nodrošinājuši ietvju tīrīšanu un nokaisīšanu ar pretslīdes materiāliem. Inspektori atzīst, ka situācija pilsētā ir kritiska, taču informācija par apsekošanas rezultātiem būs pieejama pēcpusdienā.

Kā ziņots, no vakardienas, kad strauja atkušņa rezultātā uz ielām un ietvēm izveidojās apledojums, līdz šim rītam ar traumām, kas gūtas, pakrītot uz slidenas ielas, pie ātrās palīdzības mediķiem vērsušies septiņi cilvēki – seši no viņiem Rīgā, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve (NMPD) Inga Vītola.

Vītola gan pieļauj, ka sāpīgus kritienus vakar un šorīt piedzīvojuši vēl vairāki cilvēki, jo ātrā palīdzība saņem izsaukumus tikai pie tiem slideno ielu upuriem, kuri pašu spēkiem nevar aizkļūt no notikuma vietas. Viņa arī prognozē, ka tuvākajās dienās šādi gūtu traumu skaits varētu palielināties, ja saglabāsies līdzšinējie laika apstākļi.

Iedzīvotāji, kuri guvuši traumas vai kuru automašīnas sabojātas ar no jumta krītošu sniegu, var civiltiesiskā ceļā vērsties pret mājas īpašnieku vai apsaimniekotāju. Taču, lai būtu iespējams piedzīt zaudējumus, ir nepieciešams izsaukt vai nu pašvaldības policiju, vai arī Rīgas domes Administratīvo inspekciju.

Ņemot vērā bīstamo situāciju uz apledojušajām ietvēm centrā, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) uzdevis izvērtēt pašvaldības SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” iecirkņa “Centrs” vadītājas atbilstību amatam un lemt par amatpersonas atlaišanu.

Uzņēmuma preses pārstāvis Krists Leiškalns aģentūrai LETA pastāstīja, ka par centra iecirkņa vadītājas Antras Klīves darbu pretenzijas bijušas jau iepriekš, arī šodien salīdzinājumā ar citiem “Rīgas namu pārvaldnieka” iecirkņiem Rīgas centrā situācija ir vissliktākā.

“Jautājums ir par vienu konkrētu iecirkni. Šis nav pirmais gadījums, kad ir radušies jautājumi par spēju operatīvi organizēt centra iecirkņa darbu. Citos iecirkņos šodien aktīvi notiek darbs ietvju sakārtošanā un apstrādāšanā ar pretslīdes materiāliem, un jau tuvākajā laikā šis darbs būs izdarīts, bet attiecībā uz centru to nevar apgalvot. Situācija ir problemātiska,” sacīja Leiškalns.

Rīgas mēra vietnieks Andris Ameriks (GKR) šorīt uzdevis Rīgas pilsētas izpilddirektora pienākumu izpildītājam Mārim Kalvem nodrošināt visu atbildīgo pašvaldības dienestu darbu, lai operatīvi novērstu neapmierinošo situāciju uz Rīgas ielām un gājēju ietvēm.

Savukārt Rīgas Pašvaldības policija kopā ar Administratīvo inspekciju pastiprināti apsekos privātos īpašumus un pārbaudīs, vai no sniega un ledus notīrīti māju jumti, kā arī pārliecināsies, vai pie mājām ietves ir tādā stāvoklī, lai iedzīvotāji varētu droši pārvietoties.

Situācija pilsētā ir kritiska, jo gaisa temperatūras svārstību dēļ visur izveidojies ledus un pastāv liels traumu risks iedzīvotājiem.

Savukārt plkst.12 Ameriks sasaucis operatīvo sanāksmi par situāciju uz Salu tilta, kur strauji veidojas bīstamas bedres. Kopā ar Satiksmes departamenta vadību un SIA “Rīgas tilti” tiks spriests, kā jau tuvāko stundu laikā novērst satiksmei bīstamas situācijas uz Salu tilta un citur pilsētā.

Uz Salu tilta posmā pār Bieķensalas grāvi kopš vakardienas bīstamu bedru dēļ noteikts ātruma ierobežojums 30 kilometri stundā.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17.2
Alūksne +20.7
Daugavpils +22.7
Saldus +18.7
Liepāja +17.8
Jelgava +17.5
Ventspils +16.9
Limbaži +17
Madona +22.4
Rēzekne +22.0
Draugiem Facebook Twitter Google+