×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
10. jūnijs, 2018
Drukāt

Iedzīvotāji ir pret olimpisko spēļu rīkošanu

AFP/ScanpixAFP/Scanpix

Šveices kantona Valē iedzīvotāji svētdien referendumā nav atbalstījuši Sjonas pilsētas kandidēšanu uz 2026.gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanu.

Referendumā 54% balsotāju bijuši pret šādai iespējai, liecina pirmā informācija par balsojuma rezultātiem. Līdz ar to ar Sjona, visticamāk, ir izstājusies no cīņas par Olimpiādes rīkošanu.

Referendumā iedzīvotājiem bija jābalso, vai Valē kantonam jāpiešķir 100 miljonu Šveices franku (84 miljonu eiro) liels atbalsts Sjonas pilsētas kandidatūrai uz 2026.gada olimpisko spēļu rīkošanu.

Šveices Olimpiskā komiteja un valdība atbalsta Valē kantona galvaspilsētas Sjonas kopīgo piedāvājumu ar Vodas, Bernes un Frīburgas kantoniem un jau esošo infrastruktūru. Šveices valdība solīja gandrīz vienu miljardu Šveices franku (835 miljonus eiro), ja Sjona saņemtu atbalstu.

Kandidatūras sākuma fāzē, kas ilgs līdz 2018.gada oktobrim, tiks virzītas arī Grāca un Šlādminga (Austrija), Kalgari (Kanāda), Milāna, Turīna un Kortīna d’Ampeco (Itālija), Saporo (Japāna), Erzuruma (Turcija) un Stokholma (Zviedrija).

Stokholmas kandidēšana īpaši aktuāla ir Latvijai, jo tā sacensības kamaniņu sportā, bobslejā un skeletonā vēlas aizvadīt Siguldas trasē.

Mājvieta 2026.gada olimpiskajām spēlēm tiks nosaukta 2019.gada septembrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+