×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
10. jūlijs, 2013
Drukāt

Iedzīvotāji Latvijas karavīru raksturo kā drosmīgu un profesionālu

LETALETA

Iedzīvotāji Latvijas karavīru raksturo kā drosmīgu un profesionālu, par to liecina portāla “draugiem.lv” oficiālajā Latvijas armijas lapā veiktās aptaujas dati.

Atbildot uz jautājumu “Kuras vērtības un standarti, tavuprāt, vislabāk raksturo Latvijas karavīru?”, 195 respondenti nosaukuši drosmi, 191 – profesionalitāti, 89 – pašaizliedzību, 78 – uzticamību, 47 – cieņu, 42 – mīlestību, 39 – taisnīgumu, 14 – saprātīgumu, bet pieci – likumīgumu.

Līdz vakardienai, kad minētie dati tika apkopoti, aptaujā kopumā bija piedalījušies 700 respondentu, taču patlaban aptauja vēl turpinās.

Kā teikts militāro ziņu portālā “Sargs.lv”, karavīra vērtības nosaka to, kas viņš ir, viņa personību un rīcības motīvus, savukārt standarti nosaka to, kā karavīram jārīkojas neatkarīgi no vietas, notikumiem un apstākļiem.

Aizsardzības ministrija norāda, ka karavīram ir nepieciešamas tādas vērtības, pēc kurām vadīties un dzīvot. Vērtības, kas būs nemainīgas arī nākotnē un balstīs karavīra tiekšanos pretī pilnībai un augstākajiem mērķiem dzīvē, ir pašaizliedzība, drosme, taisnīgums, cieņa, uzticamība un mīlestība.

“Karavīra rīcībai jāveicina sabiedrības uzticība bruņotajiem spēkiem. Ir grūti noteikt uzvedības standartu, kurā balstīt savu rīcību gan profesionālā, gan privātā ziņā. Turoties pie noteiktām vērtībām un cenšoties tās ievērot, iespējams noteikt arī standartus. Karavīra rīcībai un uzvedībai ir jābūt likumīgai, sapratīgai un profesionālai,” norāda AM, piebilstot, ka šīs vērtības un standarti bruņotajos spēkos jau vairākus gadus kalpo kā karavīra ētikas kodekss.

Kā ziņots, Latvijas armija šodien svin savu 94.gadadienu. Tā tika izveidota 1919.gada 10.jūlijā, apvienojot Atsevišķo brigādi ar Ziemeļlatvijas brigādi. Savukārt pēc valsts neatkarības atgūšanas 1991.gadā tika veidoti jauni militārie formējumi – Aizsardzības spēki un Zemessardze -, kurus 1994.gadā apvienoja vienotā formējumā – Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+