×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
13. marts, 2018
Drukāt

Iedzīvotāji noraizējušies par savvaļas zirgu dzīves apstākļiem Jelgavā! (9)

Ekrānuzņēmums no "Bez Tabu"Ekrānuzņēmums no "Bez Tabu"

Iedzīvotāji noraizējušies par savvaļas zirgu dzīves apstākļiem Jelgavā, vēsta raidījums “Bez Tabu”. Vai ir pamats uztraukumam, skatieties šajā video sižetā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Tāpat makšķernieki tur atstāj pārāk daudz atkritumu(plastmasas uc iepakojumus) ko zirgi apēd. Tas arī ir jāizkontrolē un piemēslotājiem jāpiestāda bargas soda naudas.

 2. Nav tur nekāda pārapdzīvotība! Vajag uzart pa vidu salai un iesēt normālu pļavas zāli, jo sala bija aizaugusi ar dadžiem un citiem pārtikai nederīgiem augiem, tiem zirgiem nav normāla barība. Tāpat salas galā jāiestāda koki aizvējam un tad zirgi vairs nemeklēs aizvēju salas iekšienē, bet ganīsies tālāk. nevar palaist dzīvnieku dažu aizaugušā vietā un cerēt uz brīnumu, nav sēklu ko tam zirgam izplatīt pa visu viņam paredzēto teritoriju. Pie kam kumeļu laikā, tomēr uzraugam nedrīkst nakti gulēt, to dzimšana ir jā-uzrauga, ķēves uzņem par maz vitamīnu un barības vielu jo nav normālas pļavas zāles!

 3. Tur vienkārši ir jau pārapdzīvotība. Jāsamazina skaits līdz platībai optimālajam. Plēsēju jau tur nav, kas nolasa vājākos. Traumas, mirstība dzemdību sarežģījumos – dabīga parādība. Tā kā dabīgo sanitāru nav, tas viss cilvēkam būtu jāaizvāc. No bara būtu jāizņem arī šķirnei netipiskie dzīvnieki. Tā ir speciāli savvaļai selekcionēta šķirne, ar noteiktām ārējām pazīmēm.

 4. Teritorijā mētājoties dzeloņdrātis. Ar tām droši var netikai aci izplēst . Kāpēc vairs ne vārda par šo faktu ?Zirga cietušajai acij neredzēju nekādas pārsišanas rētas, ja būtu plēsts ar otra zirga zobiem vai sists ar pakaviem kā tas notiek ērzeļu cīņās. Tā ka tie ir savvaļas zirgi pilsētas centra un atjaunojoša populācija ,ir jābūt elementārai aprūpei. Citādi kā ar Kapseļu ielas bāra bērniem.

 5. Zilo auklu īstu savvaļas zirgu barībā NAV. It kā savvaļā, bet īstenībā, kā bieži Latvijā gaļas lopu baros, absolūts pofigisms uz no cilvēka atkarīgiem dzīvniekiem. Eiropas naudu visiem gribas. Ja maksātu tikai par rezultātu- gaļu vai šajā gadījumā vaislas dzīvniekiem, attieksme kardināli mainītos.

 6. Pēdējā lielajā salā redzēju,ka zemē sniegā gulēja dzīvs tikko piedzimis kumeliņš un netālu plāteniski bez kustībām gulēja pieaudzis zirgs, acīmredzami kumeliņa mamma vēl bez spēkiem. Uzrauga bezatbildības rezultātā jaundzimušais kumeliņš ir nosalis. Redzēju arī ērzeli ar ievainoto aci. Tas palīdzību saņēma stipri novēloti un tādēļ palicis bez acs. Zirgu uzraugs ir rupjšs un neiejūtīgs, nepilda savus darba pienākumus.
  Ļoti nepatika ne uzrauga, ne kontrolējošo iestāžu darbinieku divkosīgās, sevi attaisnojošās atrunas, nebūšanas noveļot uz apstākli, ka tie lūk ir savvaļas zirgi un tāpēc var nesaņemt palīdzību un mirt!!!

 7. Vai kāds ir aizdomājies, kam tas ir vajadzīgs? Palūkojiet uz to pašu Vācieti, Angli, Francūzi, vai viņi daudz mācās Latviešu valodu? Tas pats par Krieviem. Tiek vesta politika, lai Latviešus izirdinātu, likvidētu! Un muļķa Latvietis par to domāt nevēlās, tāpat kā Latvijā ir pilns ar Deģenerātiem, kuri to veicina! Nav jau slikti ka zin, bet katram mums ir dota Dzimtene un dzīve ir ļoti īsa lai to vienkārši izniekotu. Mums ir pilnas tiesības padzīt Deģenerātus! Ieskatieties vairāk, par ko tad īsti mēs esam neapmierināti? Izkopiet to, kas jums ir dots. Prieki ir ne tikai dzeršanā, koncertos, kafejnīcās. Katram mums ir ģimene.

 8. savvala bargas ziemas var neizdzivot.

 9. Viņiem ir jādzīvo savvaļā .

Draugiem Facebook Twitter Google+