×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
9. augusts, 2014
Drukāt

Iedzīvotāji piesaka apdrošināšanas gadījumus karstuma un saules dēļ

Foto-LETAFoto-LETA

Sieviete Majoru pludmalē.

Pēdējo nedēļu laikā, kad Latviju pārņēmusi tveice, apdrošināšanas sabiedrībai “BTA Insurance Company” SE (BTA) aktīvi tiek pieteikti apdrošināšanas gadījumi, par kuru iemesliem iedzīvotāji norādījuši lielo karstumu un apžilbšanu no saules. Pieteikti arī apdrošināšanas gadījumi, kur zaudējumus nodarījuši negaisi, lietavas un krusa.

Visvairāk apdrošināšanas gadījumu pieteikumus BTA saņēmusi KASKO un OCTA apdrošināšanas veidos. Visbiežāk pieteikti apdrošināšanas gadījumi, kuros iedzīvotāji, apžilbstot no saules, iekļuvuši ceļu satiksmes negadījumos, vai karstums izraisījis automašīnas vējstikla plīsumu. BTA saņēmusi arī zvanu no klienta, kas vēlējās iegādāties KASKO apdrošināšanas polisi, jo uztraucās, ka karstuma ietekmē viņa automašīna varētu aizdegties, informē BTA.

BTA secina, ka karstie laikapstākļi un spožā saule veicinājuši iedzīvotāju neuzmanību, nespēju koncentrēties, vadot automašīnu, kā rezultātā autovadītāji laikus nepamana šķēršļus.

Kopumā par ceļu satiksmes negadījumiem, kuru cēlonis bijis apžilbšana no saules, BTA pēdējo nedēļu laikā saņēmusi piecus apdrošināšanas gadījumu pieteikumus. Vienā no tiem “Volkswagen” markas automašīna sekoja “Opel” markas automašīnai, kuras vadītājs apžilba no saules, izbrauca pretējā joslā un strauji nobremzēja. “Volkswagen” markas automašīna šajā gadījumā nepaspēja savlaicīgi nobremzēt, kā rezultātā uzbrauca priekšā braucošajai “Opel” markas automašīnai. Citā gadījumā, kas notika Rīgā, automašīna brauca pa Tērbatas ielu, virzienā uz Artilērijas ielas pusi, kad tās sānā pēkšņi ietriecās “Volkswagen” markas automašīna. Sadursme notika, jo “Volkswagen” vadītājs apžilba spilgtās saules dēļ un nepamanīja otru automašīnu. BTA pieteikts arī gadījums, kad priekšā braucošā automašīna strauji nobremzēja, bet aizmugurē braucošais “Opel” markas automašīnas vadītājs, nepaspējot nobremzēt savlaicīgi, uzbrauca priekšā braucošajai automašīnai.

Tveicīgajos laikapstākļos BTA pieteikti arī vairāki apdrošināšanas gadījumi KASKO apdrošināšanas veidā par automašīnu vējstiklu plīsumiem. Kā iemeslu automašīnu vējstiklu plīsumiem klienti norādījuši to pārkaršanu saulē. Citā gadījumā karstā laika dēļ klients bija atstājis vaļā automašīnas durvis, taču garāmbraucošā automašīna to nebija pamanījusi, aizķēra atvērtās durvis un sabojāja tās. Svelmes dēļ BTA pieteikts arī apdrošināšanas gadījums nelaimes gadījumu apdrošināšanas veidā, kur klients par negadījuma iemeslu norādījis pārkaršanu saulē.

Aizvadītajā nedēļā lielais karstums mijās ar spēcīgām lietavām, negaisiem un krusu. Šī iemesla dēļ BTA pieteikti arī apdrošināšanas gadījumi, kuros gan automašīnas, gan privātīpašumu bojājuši negaisa laikā krītoši priekšmeti. Vēl vienā gadījumā zibens izraisījis elektroenerģijas svārstības, kā rezultātā klientam bojātas elektroiekārtas. Savukārt Tukuma pusē krusa nodarījusi postījumus labības laukam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+