×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
2. oktobris, 2015
Drukāt

Iedzīvotāji saziedojuši pārtiku un drēbes vakar “Muceniekos” nogādātajiem irākiešiem (8)

drebes

Latvijas iedzīvotāji ziedojuši pārtiku un drēbes vakar patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā “Mucenieki” nogādātajiem Irākas pilsoņiem, kas ieceļoja Latvijā, nelikumīgi šķērsojot Latvijas-Baltkrievijas robežu.

Vakar sociālajā vietnē “Facebook” izveidotajā domubiedru grupā “Gribu palīdzēt bēgļiem” publicēts aicinājums ziedot minētās lietas, atsaucoties uz pašu “Mucinieku” lūgumu. Kā informē grupas izveidotājs Egils Grasmanis, viņam zvanīts no centra, lūdzot palīdzēt sagādāt pārtiku šiem cilvēkiem vismaz pirmajam laika posmam.

Lūgumam atsaukušies daudzi. Grasmanis norāda, ka līdz šim ziedoto viņš jau ir nogādājis “Muceniekos”, taču, tā kā no 28 Irākas patvēruma meklētājiem puse ir bērni, kuru vidū ir arī viengadīgs un divgadīgs bērns, viņiem joprojām ir vajadzīgas vairākas lietas.

“Esmu atpakaļ no “Muceniekiem”. Izdalījām pārtiku un drēbes. Milzīgs paldies visiem, kas atsaucās. Arī ļoti liels paldies no saņēmējiem – man nāca vairākas reizes klāt un sirsnīgi pateicās. Beidzot man uz rokām ir arī 25 anketas ar ļoti konkrētām vajadzībām – apģērbi ar izmēriem un citas lietas,” norāda Grasmanis.

Kā ziņots, Krāslavas novadā vakar par valsts robežas nelikumīgu šķērsošanu aizturēti 28 Irākas pilsoņi un šobrīd Valsts robežsardzei vairs nav brīvu vietu nelegālo imigrantu izmitināšanai, aģentūru LETA informēja robežsardzē.

Kaplavas pagastā uz ceļa Krāslava-Varnaviči robežsargi aizturēja 28 personu grupu – septiņus vīriešus, sešas sievietes un 15 bērnus ar Irākas ceļošanas dokumentiem.

Irākas pilsoņi Latvijā ieceļoja, nelikumīgi šķērsojot Latvijas-Baltkrievijas robežu. Šī ir lielākā vienā reizē aizturētā nelegālo imigrantu grupa.

Visas personas pieprasīja patvērumu Latvijā. Personas nogādātas uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes patvēruma meklētāju izmitināšanas centru “Mucenieki”.

Personas nogādātas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā “Mucenieki”, jo šobrīd Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes Aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrā kopā ar izmantojamajām telpām Valsts policijā ir izmitinātas 134 personas, līdz ar to Valsts robežsardzei vairs nav brīvu vietu, kur aizturētās personas izmitināt.

Jau vēstīts, ka šogad deviņu mēnešu laikā par nelikumīgu “zaļās” robežas šķērsošanu aizturēti 373 trešo valstu piederīgie, kas salīdzinājumā ar pērno gadu kopumā ir trīs reizes vairāk. 257 aizturētie ir no Vjetnamas, bet no Irākas bijušas 39 personas. Tāpat šogad aizturēti 30 Afganistānas iedzīvotāji.

Tāpat ziņots, ka Latvijai divu gadu laikā būs jāuzņem 531 patvēruma meklētājs no Eiropas dienvidvalstīm.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Nē,bēgļiem.Uz mani šī reklāma neiedarbojas……..

 2. tas ir idiotisms! egilam grasmanim un tautiešiem, kuri atbalsta Latvijas pazaudēšanu, ir jāiemācās domāt. Pirmkārt, nelegālie robežpārkāpēji nav bēgļi!!! Viņi visi ir nelegāli robežpārkāpēji – imigranti. Vai tiešām jums nepietiek ar mācību no padomijas okupācijas laika, kad robeža neekstistēja un pie mums bez atļaujas sabrauca svešinieku pūlis – ar kura iekļaušanu sabiedrībā mēs vēljoprojām mocāmies???

 3. Es neticu nevienam vārdam kas ir uzrakstīts. Tie 28 laimes mekletāji kas tikko ir pārgājuši Latvijas robežu pie Krāslavas no Baltkrievijas puses, vēl nav apsildījuši savus degunus, un viniem ir jau saziedota pārtika un drēbes. Tīrā reklāma uz publiku! Es tik nojaušu, kā tas darbs ir. Tas ir tas NVO konsorcijs kurā ir apvienojušies mozaika, ziedot.lv papardes zieds , mūsu mājas Sorosa fonds un vel citi, kas tagad uzdarbojas, un spēlē cilvēktiesību teātri. Kur ir tas NVO konsorcijs, lai palīdzētu mūsu vecajiem pensionāriem, kuri nav spējīgi apmaksāt savus komunālos maksājumus, mediķu pakalpojumus un zāles, bez kurām viņiem nav dzīvošanas. Es droši varu teikt , kā es to saprotu, tas ir Vienotības partijas izauklēts un dzemdināts projekts, kuru izpilda NVO konsorcijs. Takš drīz būs 16 miljoni, un visādi paveidi kā dēles ir savairojušās zem Vienotības izveidotā NVO kosorcija, un gatavas piesūkties, lai kārtīgi iebarotos. Ta ir Vienotības organizēts neiro-lingvistiskās programēšanas akcija ar Kašpirovska piesitienu uz publiku. Cilvēki esiet modri!

 4. … būs jāuzņem 531 …
  Grasmani, atrotī piedurknes augstāk !
  Visa pasaule jau tie sliktie …

 5. Latvijā ir vēl diezgan daudz pielīdēju un roklaižu.Tas ir iemantots senču gēns,kad viņu senči bija gatavi jeb kuru brīdi nobučot vācu baroniem roku.

 6. Cik ciniski! Vjetnamiešus, kuri nelegāli šķērso robežu, Latvijā liek cietumā, jo Krimināllikumā ir attiecīgs pants. Bet irākieši, kas tieši tāpat nelikumīgi šķērsojuši robežu, ir teju vai varoņi, un tauta pie viņiem jož ar dāvanu pakām. Man personīgi daudz vairāk patīk vjetnamieši, jo viņi brauc uz Eiropu strādāt, nevis prasīt pabalstus, viņi nav musulmaņi un ar cieņu izturas pret sievieti. Bet musulmaņu vīrieši ļoti labi šauj un slepkavo, ļoti labi sit sievietes (zem paranžas zilumus neredz!) un ļoti slikti un lēni strādā. Strādāt, viņu izpratnē, ir sievietes pienākums, bet vīrietis ir viņas kungs un pavēlnieks!

 7. labāk būtu saziedojuši mūsu jaunajām ģimenītēm, kuras lūdz palīdzību savu zīdainīšu audzināšanai!?? Par imigrantiem jau dāsni parūpēsies mūsu “daiļrunīgā un gādīgā” valdība!!! Māmiņai ir jābūt mājās un jāaudzina mazulis, BET KO DARĪT, ja tētis nevar nopelnīt ar darbu iztiku ģimenei??? JĀPALĪDZ!!! KURŠ RŪPĒSIES PAR MUMS, JA MĒS NEPALĪDZĒSIM VIENS OTRAM!!! Imigrantiem un valdībai mēs tādi pie kājas!!! Vispirms gan vajadzēja uzzināt, VAI VIŅIEM GARŠO MŪSU DOTAIS ĒDIENS…!?? Vienā attēlā redzēju doto pārtiku izbrāķējam – nosvieda… Tiešām NAIVIE ZIEDOTĀJI…

 8. naivie ziedotāji…

Draugiem Facebook Twitter Google+