Dabā
Zaļā dzīvošana

Iedzīvotāji sūdzas par smaku “Vangažu termināls” teritorijā: VVD konstatē pārkāpumus0


Jaunās mobilās aplikācijas, ar kuras palīdzību būs iespējams ziņot par pārkāpumiem vides jomā.
Jaunās mobilās aplikācijas, ar kuras palīdzību būs iespējams ziņot par pārkāpumiem vides jomā.
Foto: LETA/Ieva Čīka

Otrdien Valsts vides dienesta (VVD) inspektori kopā ar Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāvjiem, veicot pārbaudi SIA “Vangažu termināls” teritorijā, konstatēja pārkāpumus bīstamo atkritumu savākšanā, aģentūru LETA informēja VVD pārstāve Maruta Bukleviča.

Viņa skaidroja, ka tas, iespējams, ir bijis iemesls, kādēļ laikā no 4.septembra līdz 16.septembrim VVD saņēmis atkārtotas iedzīvotāju sūdzības par naftas produktu smaku.

Traucējošu smaku pārbaužu laikā divas reizes konstatēja VVD inspektori un par to noformēja protokolus. Pārbaudes laikā inspektori konstatēja arī vēl nenoskaidrotas vielas noplūdi vidē.

Vienlaikus VVD pārstāve informēja, ka 2.septembrī “Vangažu termināls” iesniedza Lielrīgas reģionālajā vides pārvaldē (RVP) iesniegumu izmaiņām piesārņojošās darbības atļaujā. Patlaban VVD vērtē, kādi pasākumi uzņēmumam ir jāveic, lai varētu atļaut iecerētās darbības, nepieļaujot smaku emisijas, stāstīja Bukleviča.

Patlaban “Vangažu termināls” teritorijā notiek infrastruktūras sakopšanas darbi, par ko uzņēmums informēja VVD 12.augustā, tai skaitā teritorijā esošo bīstamo atkritumu izvešana un nodošana atkritumu apsaimniekotājam tālākai pārstrādei, stāstīja VVD pārstāve.

Saskaņā ar “Vangažu termināls” VVD sniegto informāciju, darbus plānots pabeigt līdz šā gada 30.septembrim.

VVD pārstāve uzsvēra, ka bīstamo atkritumu izvešana no teritorijas ir tikai viens no darbu plānā iekļautajiem uzdevumiem, ko VVD licis paveikt “Vangažu terminālim”. Pārņemot B kategorijas piesārņojošas darbības atļauju no iepriekšējā uzņēmēja, uzņēmums ir pārņēmis tā pienākumus izpildīt visus lēmumus, kas izdoti saistībā ar šo atļauju, arī lēmumu saskaņot plānu traucējošas smakas samazināšanai vai novēršanai.

“Vangažu termināls” pašlaik nav sniedzis VVD informāciju, ka ir ierīkotas tehnoloģijas smaku emisiju mazināšanai, piebilda Bukleviča.

Saistītie raksti

“Iepriekš uzņēmums SIA “Vangažu nafta” prasības neizpildīja, tāpēc VVD apturēja “Vangažu naftas” iekārtas darbību daļā attiecībā uz benzīna produktu grupas ievešanu, pārkraušanu, uzglabāšanu un attīrīšanu, bīstamo atkritumu uzglabāšanu,” stāstīja VVD pārstāve.

VVD uzsvēra, ka “Vangažu termināls” varēs atsākt atļaujā noteikto darbību tikai tādā gadījumā, ja būs izpildīti visi uzdotie rīkojumi un samazinātas iespējamās smaku emisijas, kā arī vides inspektori būs pārliecinājušies par pasākumu ieviešanu.

LA.lv