×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
30. oktobris, 2012
Drukāt

Iedzīvotāji ziņojuši par 955 nelegālajām tirgotavām

Foto - LETAFoto - LETA

Iedzīvotāji kopš vasaras sākuma Valsts policijā ar interaktīvās kartes starpniecību policijas interneta mājaslapā ziņojuši par 955 alkohola un cigarešu nelegālām tirdzniecības vietām jeb tā sauktajām točkām, kuras arī policija pārbaudījusi, otrdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē pastāstīja Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Arvils Feierābends.

“Bija atsevišķas adreses par kurām bija daudz iedzīvotāju pieteikumu,” uzsvēra policijas pārstāvis.

Policijai gan pagaidām nav datu par to, cik iedzīvotāju norādītās nelegālās tirgotavas aizvērtas un cik turpinājušas darboties pēc policijas vizītes. Šajā ziņā dati varētu būt mainīgi, jo, piemēram, šādas tirgotavas īpašnieks pēc likumsargu ierašanās savu rūpalu atvēris citā adresē, norādīja policijas pārstāvis.

“Lēmumu par to, kas ir darāms tālāk ar “točku”, ne vienmēr var pieņemt momentā, jāievāc zināma informācija, jāizmanto zināmi tehniskie līdzekļi, tas ir atkarīgs no konkrētās situācijas,” paskaidroja Feierābends.

Visbiežāk iedzīvotāji ziņojuši par nelegālajām tirgotavām Rīgas un Latgales reģiona pārvalžu apkalpojamajā teritorijā, turklāt iedzīvotāju aktivitātes dēļ kopš vasaras pieaudzis policijas veikto reidu skaits akcizēto preču nelegālās tirdzniecības apkarošanā, sacīja policijas pārstāvis.

“Pateicoties šai kartei, policijas informētība par šādām tirdzniecības vietām ir uzlabojusies,” atzina Feierābends.

Pēdējos gados šādu tirgotavu organizētāju un tirgotāju dzīve ir apgrūtināta, taču policija cer, ka drīzumā tiks veiktas atbilstošas izmaiņas likumos, lai varētu sodīt tos dzīvokļu īpašniekus, kuru īpašumā darbojas nelegālā alkohola tirdzniecības vietas, teica policijas pārstāvis.

Iekšlietu ministrijas dati liecina, ka šogad deviņos mēnešos, salīdzinot ar pērnā gada atbilstošu laika posmu, Valsts policijas atsavināto nelikumīgo akcīzes preču daudzums ir pieaudzis visās pozīcijās. Šogad deviņos mēnešos Valsts policija kopumā atsavinājusi 81 762 litrus alkohola, bet pērn līdzīgā laika posmā – 45 468 litrus grādīgās dziras. Arī atsavināto cigarešu daudzums šogad ir palielinājies – ja šogad deviņos mēnešos atsavinātas 17 159 952 cigaretes, tad pērn – tikai 9 658 165 cigaretes.

Jau ziņots, ka Valsts policija vasaras sākumā internetā radīja iespēju iedzīvotājiem ziņot par nelegālajām tirgotavām, atzīmējot tās vietu kartē.

Iedzīvotājiem Valsts policijas mājaslapā www.vp.gov.lv jānorāda adrese ar tirdzniecības vietu un tirgoto preci. Tad valsts kartē parādīsies norādītā vieta, taču tā būs redzama tikai konkrētajam policijas iecirknim, kura apkalpojamajā teritorijā nelegālā tirgotava atrodas. Iedzīvotāji varēs ziņot anonīmi vai arī atstāt savus kontaktus.

Tirdzniecības vietu karte gan ir tikai viens no veidiem, kā policijai var par tām ziņot. Joprojām darbojas policijas anonīmie tālruņi un elektroniskā pasta adreses.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+