×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
8. decembris, 2015
Drukāt

Iedzīvotāji ārkārtīgi apmierināti ar prezidenta Vējoņa darbību (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis no tribīnēm vēro XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībnieku gājienu, kurš oficiāli tika atcelts.

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa darbības pozitīvais vērtējums novembrī ir pieaudzis līdz 70%, liecina tirgus un sociālo pētījumu aģentūras “Latvijas Fakti” veiktās aptaujas dati.

Uz jautājumu, kā vērtē prezidenta darbību, 27,8% aptaujāto atbildēja, ka pozitīvi, savukārt 42,5% – drīzāk pozitīvi. Līdz ar to kopumā krietni vairāk nekā puse respondentu Vējoņa līdz šim paveikto vērtē atzinīgi.

Par negatīvu prezidenta darbību uzskata mazākā daļa respondentu jeb 5,2%, bet drīzāk negatīvu – 9,6%.

14,9% aptaujātajiem nav atbildes vai arī nezina, kā vērtēt Vējoņa darbu.

Kopš stāšanās amatā Vējoņa darbības pozitīvais vērtējums katru mēnesi ir pakāpeniski audzis. Piemēram, ja jūnijā viņu pozitīvi vērtēja vien 37,6% aptaujāto, tad jūlijā reitings sasniedza jau 55,2%, savukārt augustā – 60,6%. Pakāpeniski samazinājies arī negatīvi noskaņoto respondentu skaits – jūnijā negatīvi prezidenta darbību vērtēja 19% iedzīvotāju, jūlijā – 13,7%, bet augustā – 13,5%.

Septembrī valsts pirmās amatpersonas darbu par pozitīvu atzina 62,%, negatīvu – 12,6%, oktobrī pozitīvais vērtējums nedaudz samazinājās – līdz 61,6%, bet negatīvais pieauga līdz 15,3%.

Jau vēstīts, ka Saeima 3.jūnijā aizklātā balsojumā par Valsts prezidentu ievēlēja Vējoni, kurš pārstāvēja Zaļo un zemnieku savienību. Svinīgo zvērestu Vējonis nodeva 8.jūlijā, kad arī oficiāli stājās amatā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. mums iet tā,kā iet,ka mums ir tik “gudri iedzīvotāji”Ārprāts…

 2. Visvaldis Mucenieks Atbildēt

  Vējoņa ‘ārkārtīgais’ iedzīvotāju apmierinātības reitings aizdomīgi strauji tuvojas Pūķina reitingam. Kā nekā cilvēks iz tautas un kopā ar tautu. Piemēram, atļāvies piedalīties Zeltiņa un Skuteļa balagānšovos. Tautas demokrātiskajam vairākumam tādi cilvēki patīk. Valsts vadīšanas jomā viņš pagaidām vēl ne ar ko nav īpaši spīdējis.
  Latvijā vēl ‘ārkkārtīgāks’ tautas mīlestības rādītājs varētu būt vienīgi Kaimiņam, bet viņš savu darbu ir paveicis pirms vēlēšanām un par viņu vairs aptaujas neveic.

 3. Kā to vārdu vien nevar apgrozīt…un ko no viņa,ja liela kāre vien nevar dabūt ārā….N o vērtējuma pozitīvi un drīzāk pozitīvi,redz galu galā sanak–ĀRKĀRTĪGI APMIERINĀTI!!!

 4. Vērtējot tagadējā prezidenta darbu, vēlētāji, acīm redzot, neņēma vērā to, ka viņš: (1) atbalsta nelegālo migrantu uzņemšanu, līdz ar to, atbalsta Latvijas kā nacionālas valsts iznīcināšanu ilgtermiņā; (2) gan Latvijas TV, gan dodoties uz Latvijas reģioniem darba vizītēs, runā ar Latvijas iedzīvotājiem krieviski, piemēram, nesenā vizīte Jēkabpilī; (3) gatavs Āboltiņu nominēt premjera amatam, ja vien viņai būs vairākuma atbalsts.

 5. Es arī vērtēju kā “drīzāk pozitīvi”, jo pēc Bērziņa šis prezidents izskatās krietni pārāks – runā normāli, izturas normāli …. Domāju, ka latviešiem (lielākajai daļai) viņš patiks,…tāds ” pašu cilvēks”. Nekādus “podus” viņš nenogāzīs, jākaunas par viņu nebūs. Taču neko ievērības cienīgu viņš, visdrīzāk, nepaveiks. Levits būtu krietnu galvas tiesu pārāks, bet – ko lai dara – lembergiem un āboltiņām gudrs un neatkarīgs prezidents nav vajadzīgs.

 6. latvietis parastais Atbildēt

  🙂 vējoni moca ulmaņa ēna:) un viņš tēlo tautai tuvu prezidentu. braukā apkārt fotografejas ar tantukiem…. uzspēlē basketbolu…. un labums? pasaulē to ko viš dara parasti dara pirmās lēdijas, kas braukā apkārt bārenišiem galviņas glaudot. mums prezidentam sajucis kas ir viņa pienākums. ko viš ir izdarijis reāli savā darba lauciņā? pilnigi neko, premjera nosaukšana bus vispār pirmais politiskais darbs, tāpec jau vakar bija tik dusmīgs, ka nu bus lēmums jāpieņem jelkāds

Draugiem Facebook Twitter Google+