×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
3. aprīlis, 2012
Drukāt

Iedzīvotājiem liela interese par elektroniskajām identifikācijas kartēm

rinda_letalk_5

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) nodaļās vakar bija vērojama liela iedzīvotāju interese par jauno personu apliecinošo dokumentu – personas apliecību jeb elektronisko identifikācijas karti (eID).


Kā pastāstīja PMLP pārstāvis Andrejs Rjabcevs, pirmās darba stundas laikā PMLP nodaļās saņemti aptuveni 200 iedzīvotāju pieteikumi, lai noformētu jaunās kartes. PMLP nodaļā Čiekurkalnā cilvēki pat izveidojuši rindas. PMLP atgādina, ka karšu pietiks visiem, taču, lai neveidotos rindas, pārvalde aicina iedzīvotājus mazliet nogaidīt un tikai tad rakstīt iesniegumu par kartes noformēšanu.

Jaunais dokuments nav obligāts, un iedzīvotāji turpmāk var izvēlēties, kādu dokumentu noformēt un izmantot. Līdz šim ikvienam, kas vecāks par 15 gadiem, bija obligāti jānoformē pase, bet turpmāk ikviens Latvijas iedzīvotājs varēs izvēlēties sev piemērotāko dokumenta veidu – pasi, personas apliecību vai arī abus šos dokumentus. Praktiski visur tur, kur līdz šim tika izmantota pase savas identitātes apliecināšanai, tagad iespējams izmantot arī jauno identifikācijas karti, jo Latvijas teritorijā tā ir līdzvērtīga pasei.

Valsts nodeva par elektroniskās identifikācijas kartes izgatavošanu desmit darbdienu laikā ir desmit latu, savukārt bērniem un jauniešiem līdz 20 gadu vecumam, kā arī pensionāriem un invalīdiem – pieci lati.

Uzziņa idkarte_5

Personas apliecība
 (elektroniskā identifikācijas karte)

Jaunais dokuments ir maksājumu kartes vai autovadītāja apliecības izmērā. Personas apliecības vizuālajā daļā iekļauta informācija no Iedzīvotāju reģistra par apliecības turētāju – uzvārds, vārds; personas kods; pilsonība vai cits statuss; dzimšanas dati un dzimums; augums; personas fotogrāfija un paraksta attēls. Papildus iekļauta informācija: apliecības numurs; izdošanas datums un derīguma termiņš; izdevējiestāde u. c. informācija. Personas apliecībā ir iestrādāta mikroshēma, kas satur uz apliecības redzamo informāciju, kā arī personas pirkstu nospiedumu attēlus. Otra dokumentā iestrādātā mikroshēma ir elektroniskā paraksta radīšanas rīks, kas ļauj apliecināt identitāti elektroniskā vidē.

Kā izmantot:

* Latvijas teritorijā personas apliecība var pilnībā aizstāt pasi (izņemot balsošanu vēlēšanās, līdz nav ieviesta elektroniska vēlētāju reģistrācijas sistēma). Uzrādot dokumentu, varat apliecināt savu identitāti, tiesisko statusu, vecumu u.tml.

* Latvijas pilsoņa personas apliecība ir izmantojama kā ceļošanas dokuments Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomiskās zonas valstu un Šveices Konfederācijas teritorijā.

* Ar personas apliecību, kurā iekļauts un aktivizēts autentifikācijas sertifikāts, varat apliecināt savu identitāti elektroniskā vidē (ja pakalpojuma sniedzējs nodrošina autorizāciju ar eID).

* Ar personas apliecību, kurā iekļauts un aktivizēts kvalificēts elektroniskā paraksta sertifikāts, varat elektroniskiem dokumentiem pievienot savu elektronisko parakstu.

Avots: PMLP

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+