Mobilā versija
Brīdinājums +8.6°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
18. novembris, 2015
Drukāt

Iedzīvotājiem nozīmīgākie svētki ir Jaunais gads un Ziemassvētki

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Iedzīvotājiem nozīmīgākie svētki ir Jaunais gads un Ziemassvētki, liecina jaunākā “DNB Latvijas barometra” aptauja.

Atbildot uz jautājumu par nozīmīgākajiem svētkiem, 69% minēja Jauno gadu un 64% – Ziemassvētkus. Salīdzinoši bieži aptaujātie atzīmējuši arī Līgo svētkus (46%) un Lieldienas (43%). Sieviešu dienu 8.martā kā nozīmīgākos svētkus norādījuši 15% aptaujāto, bet Latvijas Republikas proklamēšanas dienu 18.novembri – 12% aptaujāto.

Citi svētki minēti retāk. Mātes dienu nosaukuši 10%, Otrā pasaules kara beigas un PSRS uzvaru karā 9.maijā – 9%, Lāčplēša dienu 11.novembrī – 4%, Valentīna dienu 14.februārī – 4%. Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienu 4.maijā nosaukuši 2% iedzīvotāju.

Iedzīvotāji varēja minēt līdz trīs atbildēm. Šajā aptaujā nebija domāti ģimenes svētki, dzimšanas, vārda dienas.

“DNB Latvijas barometrs” ir ikmēneša socioloģiskais pētījums, kurā tiek pētītas konkrētā brīža aktuālās norises sabiedrībai nozīmīgās jomās. Vienlaikus iedzīvotājiem ikreiz tiek uzdots pastāvīgo jautājumu kopums, kas mēnesi pa mēnesim atspoguļo sabiedrības vispārējā noskaņojuma izmaiņas.

Jaunākās iedzīvotāju aptaujas dati iegūti pētījumu centra SKDS Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju aptaujā laikā no 9. līdz 20.oktobrim. Ar stratificētās nejaušās izlases metodi, veicot tiešās intervijas respondentu dzīves vietās, tika aptaujāti 1000 respondenti vecumā no 18 līdz 74 gadiem visā Latvijā.

Pievienot komentāru

Pasniegtas Baltijas Asamblejas balvasProfesore Maija Dambrova no Latvijas ceturtdien, 27.oktobrī, svinīgā ceremonijā kultūras pilī Ziemeļblāzma saņēma Baltijas Asamblejas (BA) balvu zinātnē, kas piešķirta par zinātnisko darbu enerģijas metabolisma jomā, kā arī ieguldījumu preparāta "Mildronāts" darbības mehānismu izpētē.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+