×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
19. decembris, 2013
Drukāt

Iedzīvotāju aptauja: žagarus šogad pelnījis Dombrovskis, Ušakovs un Bērziņš

Foto: LETAFoto: LETA

Krūmi pludmalē.

Iedzīvotāju ieskatā no sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem žagarus no Ziemassvētku vecīša šogad būtu pelnījis demisionējušais premjers Valdis Dombrovskis (V), Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC), kā arī Valsts prezidents Andris Bērziņš. Tiesa, viņi minēti arī to vidū, kuri šogad būtu pelnījuši dāvanu.

“DNB Latvijas barometrs” rāda, ka iedzīvotāju ieskatā visvairāk žagarus pelnījis Dombrovskis (12%), Ušakovs (8%) un Bērziņš (7%). Retāk nosaukts demisionējušais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (4%), Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V) (4%), jaundibinātās partijas “Latvijas attīstībai” vadītājs Einars Repše (4%) un labklājības ministre Ilze Viņķele (V) (3%).

Tiesa, šogad Viņķele žagaru saņēmēju sarakstā minēta retāk nekā pērn. To pašu var teikt arī par Ventspils mēru Aivaru Lembergu (“Latvijai un Ventspilij”) un eksprezidentu Valdi Zatleru (RP), liecina “DNB Latvijas barometra” dati.

Tāpat iedzīvotājiem vaicāts par tiem sabiedrībā zināmiem cilvēkiem, kuri šogad būtu pelnījuši dāvanu no Ziemassvētku vecīša. Visvairāk jeb 20% gadījumu minēts Ušakovs, 7% nosauca Dombrovski, 5% – Lembergu, 4% – Valsts prezidentu Bērziņu, tikpat daudz – bijušo valsts kontrolieri Ingunu Sudrabu un komponistu Raimondu Paulu. Citi sabiedrībā zināmi cilvēki minēti retāk.

Iedzīvotāju atbildes jautājumā, kurš šogad pelnījis žagarus un kurš – dāvanu, atšķiras atkarībā no sarunvalodas ģimenē. Dombrovski apdāvinātu 11% aptaujāto, kuru sarunvaloda ģimenē ir latviešu, bet krieviski runājošo vidū šādu viedokli paudis tikai 1% aptaujāto.

Aptauja veikta pirms Zolitūdes traģēdijas un ar to saistītajiem notikumiem un izmaiņām politiskajā dienaskārtībā, atzīmē aptaujas veicēji.

Jaunākās aptaujas dati iegūti pētījumu centra SKDS Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju aptaujā, kas veikta no 1. līdz 17.novembrim. Ar stratificētās nejaušās izlases metodi, veicot tiešās intervijas respondentu dzīvesvietās, tika aptaujāti 1000 respondenti vecumā no 18 līdz 74 gadiem visā Latvijā, vēsta LETA.

“DNB Latvijas barometrs” ir ikmēneša socioloģiskais pētījums, kurā pēta konkrētā brīža aktuālās norises sabiedrībai nozīmīgās jomās. Vienlaikus iedzīvotājiem ikreiz tiek uzdots pastāvīgo jautājumu kopums, kas mēnesi pa mēnesim atspoguļo sabiedrības vispārējā noskaņojuma izmaiņas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+