×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
14. augusts, 2013
Drukāt

Iedzīvotāju atbalsts latu maiņai pret eiro saglabājas zems

LETALETA

Latvijas iedzīvotāju atbalsts eiro ieviešanai saglabājies iepriekšējā līmenī, šodien žurnālistiem sacīja Finanšu ministrijas (FM) Eiro komunikācijas nodaļas vadītāja Ināra Rubene.

Jaunākā pētījumu aģentūras “Factum” aptauja rāda, ka eiro ieviešanu Latvijā atbalsta tikpat iedzīvotāju, cik pāris mēnešus iepriekš. Jūnija sākumā prezentētā aptauja atklāja, ka eiro ieviešanu Latvijā atbalsta 38% iedzīvotāju, bet pret eiro ieviešanu ir 53%. Patlaban šie rādītāji nav mainījušies, teica Rubene, atzīmējot, ka iedzīvotāju atbalsta kāpums eiro tiek gaidīts septembrī.

Tomēr pēdējo mēnešu laikā augusi iedzīvotāju informētība par eiro ieviešanu. Jaunākā “Factum” aptauja rāda, ka par pāreju uz eiro labi informēti ir 65% aptaujāto, 31% iedzīvotāju ir slikti informēti, bet 4% ir grūti atbildēt uz šo jautājumu. Pāris mēnešus iepriekš labi informēti par eiro ieviešanu bija 58% aptaujāto.

Patlaban 83% aptaujāto zina, kad Latvijā plānota eiro ieviešana. Kopš aprīļa, maija, kad tika veikta iepriekšējā aptauja, informēto iedzīvotāju skaits būtiski audzis – toreiz plānoto eiro ieviešanas datumu zināja 61% aptaujāto.

Audzis arī to skaits, kas atbalsta drīzu pāreju uz eiro, – patlaban no eiro ieviešanas atbalstītājiem 62% domā, ka eirozonai jāpievienojas iespējami drīz, 18% uzskata, ka tas jādara pēc vairākiem gadiem, 7% domā, ka eiro jāievieš iespējami tālākā nākotnē. No tiem, kas ir pret eiro ieviešanu, vairums jeb 65% uzskata, ka Eiropas vienotā valūta Latvijā jāievieš iespējami tālākā nākotnē.

Aptauja atklāj, ka eiro ieviešanas jautājums iedzīvotājiem kļuvis būtiskāks – 56% aptaujāto uzskata par svarīgiem vai aktuāliem ar eiro ieviešanu saistītos jautājumus. Tas ir par septiņiem procentpunktiem vairāk nekā pāris mēnešus iepriekš, kad šo jautājumu par sev būtisku uzskatīja 49% aptaujāto.

Pēdējā “Factum” aptauja veikta laikā no 10.līdz 24.jūlijam, intervējot 1028 respondentus visā Latvijā.

Latvija eirozonai pievienosies 2014.gadā, tādējādi līdz eiro ieviešanai palikušas vēl 140 dienas.

Jau vēstīts, ka FM plāns ir audzēt eiro optimistu loku tā, lai vasarā vai rudenī eirozonas vienotās valūtas ieviešanu Latvijā atbalstītu vismaz puse iedzīvotāju. Finanšu ministrs Andris Vilks (V) iepriekš skaidroja, ka gada otrajā pusē plānota plaša informatīvā kampaņa iedzīvotāju izglītošanai par praktiskajām lietām, un tad arī varētu pieaugt iedzīvotāju atbalsts eiro ieviešanai Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+