Mobilā versija
+1.4°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
8. jūnijs, 2016
Drukāt

Iedzīvotāju interese par pensijas uzkrājumu veidošanu saglabājas augsta

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

2016. gada pirmā ceturkšņa laikā pensiju 3. līmeņa plānos tika iemaksāti 12.8 miljoni eiro, t.i. par 7% mazāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā. Dalībnieku iemaksas samazinājās par 8%, un darba devēju iemaksas par 2.5%, tomēr salīdzinājumā ar 2014. gada 1. ceturksni veikto iemaksu kopējais apmērs ir pieaudzis par 46% un iedzīvotāju interese par pensijas uzkrājumu veidošanu saglabājas augsta. Marta beigās pensiju plānos uzkrātais kapitāls sasniedza 331.9 miljonus eiro, ceturkšņa laikā pieaugot par 0.4%.

No pensiju plānu kapitāla ceturkšņa laikā tika izmaksāti 9.3 miljoni eiro jeb par 39% vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā, tostarp 98% tika izmaksāti saistībā ar pensijas vecuma iestāšanos.

Vidējais pensiju plānu ienesīgums 2016. gada 1. ceturksnī bija mīnus 0.4% un individuāliem plāniem tas bija robežās no mīnus 4.6% līdz plus 0.6%. Pensiju 3. līmeņa darbības rezultāti bija vājāki nekā pensiju 2. līmenim, jo lielāka daļa ieguldīta riskantākos finanšu instrumentos ar lielāku cenu svārstīgumu.

Marta beigās 42% no pensiju plānu portfeļa veidoja ieguldījumu fondu apliecības, no kurām 49% fokusējās uz ieguldījumiem fiksēta ienākuma instrumentos un 46% uz ieguldījumiem akcijās vai to indeksos. Otrs lielākais īpatsvars kopējā portfelī bija ieguldījumiem parāda vērtspapīros un citos vērtspapīros ar fiksētu ienākumu (39%), no kuriem lielākā daļa jeb 68.4% bija valsts emitētie vai garantētie vērtspapīri. Pārvaldnieki centās mazināt ieguldījumu vērtības svārstīgumu, uzturot samērā augstu naudas līdzekļu īpatsvaru (noguldījumi un prasības uz pieprasījumu marta beigās veidoja 17.1% no kopējiem ieguldījumiem).

Latvijā veikto ieguldījumu apmērs ceturkšņa laikā samazinājās par 5.6 miljoniem eiro, marta beigās sasniedzot 121.5 miljonus eiro, un arī šo ieguldījumu īpatsvars kopējā portfelī samazinājās no 38.4% līdz 36.6%.

Kopējais privāto pensiju plāniem pievienojošos dalībnieku skaits ceturkšņa laikā pieauga par 3.7 tūkstošiem jeb par 1.4% un marta beigās sasniedza 258 676, t.i. 26.1% no Latvijas ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem .

Pievienot komentāru

LBLA: Latvijā joprojām bio produktus saražo vairāk nekā pārstrādāLatvijā starp bioloģiskās lauksaimniecības produkcijas ražošanas un pārstrādes apmēriem joprojām pastāv disproporcija, jo saražo vairāk nekā pārstrādā, tāpēc ir būtiski attīstīt tieši pārstrādi.
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+