Latvijā
Politika

Iedzīvotājus aicina atbalstīt finanšu ministri8

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola. Foto – Ints Kalniņš/REUTERS/LETA

Latvijas finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola iekļuvusi pasaulē prestižās balvas TOYP jeb “Ten Outstanding Young Persons” (latviešu valodā – “Desmit izcili jauni cilvēki”) pusfināla TOP 20, portālu “LA.lv” informēja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) pārstāvji.

Iekļūšanu finālā TOP10 nosaka žūrijas vērtējums un online balsojums, tāpēc ikviens ir aicināts balsot par savas valsts pārstāvi īpaši izveidotā mājas lapā “https://toyp.jci.cc/”.

Līdztekus Reizniecei-Ozolai, finālā iekļuvuši dažādu citu valstu pārstāvji, tostarp Sīrijas, Rumānijas, Mongolijas, Argentīnas, Dienvidāfrikas, Filipīnas, Lielbritānijas, Turcijas, Somijas, Nepālas, Japānas un Nigērijas.

No dažām valstīm finālam izvirzītas divas un pat trīs personas.

Latvijas Finanšu ministre finālam izvirzīta kategorijā “Politika, tieslietas un valsts pārvalde”.

Ministres aprakstā norādīts, ka viņa 33 gadu vecumā kļuvusi par Ekonomikas ministri, bet pēc tam sākusi vadīt Finanšu ministriju, realizējot vidēja termiņa nodokļu reformu, kā arī cīnoties ar korupciju un ēnu ekonomiku, kā arī atzīta par labāko savas jomas ministri visā Eiropas Savienība 2017.gadā.

Citi viņas konkurenti, pretendējot uz prestižo balvu, norādījuši, ka savā profesionālajā dzīvē attīsta daudzus zinātnes projektus, cīnās par vardarbības mazināšanu ģimenēs, pret bērnu verdzību, kā arī bojāejas mazināšanu autoavārijās, gādā par invalīdu un HIV slimnieku tiesībām, attīsta medicīnas inženierijas iekārtas, tāpat arī domā par ilgtspējīgu lauksaimniecības ekosistēmu, utt.

“TOYP Latvia” žūrija, kurā ir pārstāvēti vairāku nozaru eksperti, gan uzņēmēji, gan zinātnieki, gan arī kultūras pārstāvji, lēma, ka uz pasaules TOYP balvu tiks virzīta Reizniece-Ozola, iegūstot vislielāko punktu skaitu, pateicoties gūtajai atzinībai pasaules mērogā.

Ja žūrijas un simpātiju balsojumā Reizniece-Ozola iekļūs TOP 10, tad viņai būs iespēja doties uz vispasaules JCI kongresu Goa, Indijā, lai piedalītos svinīgajā apbalvošanā.

Iepriekšējo un vienīgo reizi Latvija TOP 20 pusfinālā iekļuva 2012.gadā, kad uz balvu pretendēja Reinis Ziļevs, kurš diemžēl neiekļuva fināla TOP10.

Starptautisko izglītojoš projektu “TOYP Latvia 2018” Latvijā rīko jauno līderu un uzņēmēju organizācija JCI Latvija sadarbībā ar Latvijas lielāko uzņēmēju biedrību LTRK.

“Ņemot vērā to, ka līdz šim TOYP balvu pasaulē ir saņēmuši tādi grandi kā Nelsons Rokfellers, Geralds Fords, Elvis Preslijs, Džons Kenedijs un citi, tad esam patiesi priecīgi, ka arī mūsu finanšu ministre Reizniece-Ozola spēj pierādīt savu konkurētspēju ar savām zināšanām un līderību,” saka “JCI Latvia” 2018. gada prezidente Jekaterina Šime.

“Mēs esam ļoti lepni par to, ka Latvija ir pietiekami bagāta ar jauniem un talantīgiem cilvēkiem, kuri ar darbiem nevis vārdiem, pierāda savu varēšanu pasaules mērogā,” saka LTRK prezidents Aigars Rostovskis, piebilstot, ka aicina ikvienu būt aktīvu un piedalīties balsojumā, lai valsts vārds izskan visā plašajā pasaulē.

TOYP jeb “Desmit izcili jauni cilvēki” ir starptautisks izglītojošs projekts, kas tiek organizēts ar mērķi veicināt jauniešu izglītošanos un iesaistīšanos pilsoniskās sabiedrības attīstībā, lai iedvesmotu tos gūt sasniegumus savā izvēlētajā darbības jomā un radītu pozitīvas pārmaiņas sabiedrībā.

Latvijā starp TOYP balvas saņēmējiem ir tādas sabiedrībā pazīstamās personas, ka Andris Nelsons, Jānis Domburs, Andris Rubīns, Ināra Kehre, Marija Naumova, Raimonds Elbakjans, Olga Kazaka u.c.

Junior Chamber International (JCI) ir starptautiska jauno līderu un uzņēmēju bezpeļņas organizācija, kas darbojas vairāk nekā 100 valstīs, apvienojot vairāk par 200 000 aktīvu biedru vecumā no 18 līdz 40 gadiem.

JCI Latvijā tiek pārstāvēta kopš 1993. gada. Pašreiz JCI Latvia ir desmit nodaļas: četras Rīgā, pa vienai Cēsīs, Latgalē, Liepājā, Daugavpilī, Ventspilī un Kuldīgā, un vairāk par 150 aktīviem biedriem.

LTRK ir brīvprātīga, politiski neitrāla biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi.

Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju nevalstiskā organizācija, kas apvieno vairāk nekā 2300 uzņēmumu un 60 nozaru asociācijas.

LA.lv