Latvijā
Novados

Iedzīvotājus terorizējot klaiņojoši suņi 16

Kadrs no video

Laukos, sevišķi viensētās, kurās ir suņi, tie reti kad tiek turēti pie ķēdes. Ja nu vienīgi gadījumos, kad cilvēka draugs ir izrādījis pamatīgu agresivitāti. Ne visiem nāburgiem, kuru kaimiņš savu suni laiž staigāt, kur acis rāda, tas iet pie sirds, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

“Labdien, Bez Tabu. Es bieži kopā ar bērnu dodos garās pastaigās pa ciemata Zemgale teritoriju un esmu nobažījusies par tajā pusē klaiņojošajiem trim suņiem. Tie ir agresīvi, bet saimnieki neliekas ne zinis.”

Šādas situācijas nereti gadās, tamdēļ raidījums devās klātienē lūkot, kas notiek ciematā. Vēstules autore stāsta, ka pērn viņai suņi esot uzbrukuši, policijā uzrakstīts iesniegums. Likumsargi ar suņu turētājiem veikuši pārrunas, pēc tām sētā uzbūvēts voljers. Kundzei licies, ka nu būs miers, bet nekā.

Līga, baidās no suņiem:” Suņi tā arī turpina vazāties pa ciemu. Es tos kā ieraugu, tā pa rokai ņemu koku, ar kuru atgaiņāt suņus, ja nu tie atkal brūk virsū.”

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāve Mairita Riekstiņa skaidro, ka lauku viensētās nepiesietus suņus ir atļauts turēt. Saimniekam gan ir jānodrošina, lai tie netiek laukā no sētas. Ja tas nav izdarīts, to var uzskatīt par pārkāpumu.

LA.lv