×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
13. jūnijs, 2017
Drukāt

Iedzīvotājus terorizējot klaiņojoši suņi (7)

Kadrs no videoKadrs no video

Laukos, sevišķi viensētās, kurās ir suņi, tie reti kad tiek turēti pie ķēdes. Ja nu vienīgi gadījumos, kad cilvēka draugs ir izrādījis pamatīgu agresivitāti. Ne visiem nāburgiem, kuru kaimiņš savu suni laiž staigāt, kur acis rāda, tas iet pie sirds, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

“Labdien, Bez Tabu. Es bieži kopā ar bērnu dodos garās pastaigās pa ciemata Zemgale teritoriju un esmu nobažījusies par tajā pusē klaiņojošajiem trim suņiem. Tie ir agresīvi, bet saimnieki neliekas ne zinis.”

Šādas situācijas nereti gadās, tamdēļ raidījums devās klātienē lūkot, kas notiek ciematā. Vēstules autore stāsta, ka pērn viņai suņi esot uzbrukuši, policijā uzrakstīts iesniegums. Likumsargi ar suņu turētājiem veikuši pārrunas, pēc tām sētā uzbūvēts voljers. Kundzei licies, ka nu būs miers, bet nekā.

Līga, baidās no suņiem:” Suņi tā arī turpina vazāties pa ciemu. Es tos kā ieraugu, tā pa rokai ņemu koku, ar kuru atgaiņāt suņus, ja nu tie atkal brūk virsū.”

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāve Mairita Riekstiņa skaidro, ka lauku viensētās nepiesietus suņus ir atļauts turēt. Saimniekam gan ir jānodrošina, lai tie netiek laukā no sētas. Ja tas nav izdarīts, to var uzskatīt par pārkāpumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Nevajag pašai izaicināt. Jūs pati teicat, ka nemat koku, un tas sunim nepatīk. Tur jābūt ,atvainojat par teicienu ,stulbāks.

 2. Kad satiekos uz ceļa ar svešu suni, pirmā domā – nav neviena kociņa, ne lietussarga ne kā cita, ar ko aizstāvēties, ja nu šie domā uzbrukt. Lūdzu, neaizstāviet suņu saimniekus! Suņi nedrīkst bez uzraudzības staigāt par ielām un ceļiem! Tie ir lielākais bieds maniem skolnieciņiem, kad viņi vieni nāk mājās no skolas. Man patīk suņi, pašai ir suns, taču es nevaru iedomāties, ka tas atrastos uz ielas bez pavadoņa.

 3. Bet kā jūtas mazs skolnieciņš, kuru uz ceļa sagaida šādi milzeņi?????
  Raidījum’a bez Tabu redzējām un no vadītājiem dzirdējām, cik mīļi ir tie sunīši, bet ko lai dara bērni? Interesanti, kā justos Drunka, ja viņas bērnus uz ceļa sagaidītu “mīļi” milzigi sunīši? Un bailes ar tādiem satikties ir ne tikai bērniem, tā kā nevajag aizstāvēt suņu saimniekus!!!!!! Katrs,ķurš ņem mājā dzīvnieku, ir par to atbildīgs! Kad no tiek nelaime, visi aizstāvji dzied citas dziesmas…

 4. Cik var būt neizglītoti un aprobežoti cilvēki! Tie suņi it nemaz nav agresīvi, luncina astes un grib sasveicināties ! Riebjas tupi cilvēki, kuri meklē kašķi par visu un visiem! Tie nav agresīvi suņi, novēlu tai neizglītotajai būtnei reiz tos sastapt! Arī koku suns uztver kā draudu, labāk ej garām, neizrādot uzmanību, un nebūs problēmu.

 5. šoreiz gan vairāk izskatās ,ka vienīgā,kurai ir agresīva rīcība ,ir sieviete,nevis suņi. Un visticamak,ka viņa pati arī izprovocē suņus uz riešanu,uzbrūkot suņiem ar koku. Sižetā skaidri redzams,ka pat par pilnīgiem svešiniekiem suņi priecājas un sagaidot luncina astes.Pat nemēgina riet,kur nu vēl uzbrukt.
  Cilvēk,pirms sūdzies par suni,padomā pats par savu uzvedību.

 6. Cilvēk! Aizej pie psihologa. Citādi ieraugot suni tu paliec neadekvāts, ķer pēc koka un ar savu agresīvo uzvedību biedē suņus. Vispār te vēl jāpārbauda kurš kuram uzbrūk?

 7. Berģos 1 pāris katru dienu pastaigājas ar rotveileru. Ne uzpurņa sunim, ne saitē ved. Tā, lai iet blakus un visi, kurus satiek lai mūk ko kājas nes, jo rotveilers ir rotveilers.

Draugiem Facebook Twitter Google+